Gra o gospodarowaniu zasobami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Gra o gospodarowaniu zasobami

Post autor: Szpanerski »

Jakie są najlepsze gry z gatunku gospodarowania zasobami, rozwoju swojego np. gospodarstwa itd.

Znam Agricole, Ucztę dla Odyna, Osadników itd.

Ps. Gra nie musi być koniecznie w temacie gospodarstwa/miasta/wioski i jej rozwoju jak powyższe, ale jeżeli będzie też nie przeszkadza mi xD

Szukam czegoś równie dobrego lub lepszego więc jakieś uzasadnienia wskazane!
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra o gospodarowaniu zasobami

Post autor: genek »

haspelknecht, szcześć boże, rosyjskie koleje, food chain magnate, porto rico
generalnie wiekszość euro jest o gospodarowaniu zasobami
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra o gospodarowaniu zasobami

Post autor: gregos »

Nie podałeś na ile osób ma być gra, dlatego proponuję jeden z najlepszych tytułów o rozwoju gospodarstwa - Pola Arle (tylko solo lub na dwie osoby). Jest to wg mnie ulepszona i bardziej rozbudowana Agricola, którą to już znasz, więc powinieneś wiedzieć czy to Ci odpowiada.
Z gier niezwiązanych stricte z gospodarstwem, ale optymalnym gospodarowaniem zasobami, zdecydowanie polecam Tzolk'in. Tutaj występuje bardzo fajny mechanizm kół zębatych, na których obracają się nasi pracownicy, więc musimy odpowiednio sobie zaplanować gdzie i kiedy wstawić go na odpowiednie pole właściwego dla naszej strategii koła.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra o gospodarowaniu zasobami

Post autor: Kin@a »

Ja również polecam ten tytuł.
ODPOWIEDZ