Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: emka »

Witam,
zastanawiam się nad zakupem Terraformacji Marsa i chciałabym Was zapytać jak wygląda interakcja w tej grze i ile jej jest? Czy jest to tylko mały dodatek a gra jest na zasadzie "każdy sobie i na koniec podliczamy punkty"? Tak to mniej więcej wygląda w grze Osadnicy: Narodziny Imperium i choć według mnie gra nie jest zła, to jednak mogłoby być tam więcej interakcji. Pod tym względem bardzo podoba mi się natomiast Świat Dysku: Ankh Morpork. Jak wygląda Terraformacja względem tych dwóch gier i czy warto ją kupić?
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: genek »

interakcji raczej wiele nie ma, są karty, które pozwalają coś zabrać innym graczom, ale w sumie to ilość interakcji można porównać do osadników
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: Deathhammer »

Niestety niewiele, interakcja ogranicza się do zabrania komuś zasobów(jest to jedyny bezpośredni kontakt z innym graczem). Pośrednio można komuś zablokować pole na planszy czy wykupić przed kimś tytuł.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: BartP »

Jest jej odrobinę, ale generalnie każdy sobie rzepkę skrobie, a na koniec porównujemy, kto lepiej skombił losowo dobrane karty o.O.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: genek »

można grać z draftem to teoretycznie te karty są mniej losowe
Raven091
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2010, 15:29

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: Raven091 »

Jest jedyna słuszna opcja draftu i... to jest draft ;) więc można podbierać karty itp. Dodatkowo są karty zabierające różne zasoby/produkcję przeciwnikom, szacowałbym że około 20% kart ma taki efekt. Jest jeszcze oczywiście walka na planszy i podbieranie sobie miejsca/wpychanie bezużytecznych lokacji koło miast przeciwników itp. Jak dla mnie jest to wystarczający poziom interakcji jak na taką grę i myślę że porównanie do Osadników Narodziny Imperium jest niezłe, tzn można komuś ukrócić skrzydła ale nie jesteś go w stanie pozbawić wszystkiego.
Susuken
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2014, 14:11

Re: Terraformacja Marsa - ile interakcji?

Post autor: Susuken »

Interakcja jest, choć nie ma jej wiele:
1. Negatywna, w postaci usuwania/zabierania surowców przeciwnikom.
2. Walka o tytuły/nagrody
3. Kontrola planszy, czyli jak zarobić żeby innym nie dać się dorobić.
4. Cześć kart zwiększa dochód, który jest uzależniony od rodzaju kart posiadanych przez wszystkich graczy.
5. Draft (opcjonalnie)

Grę polecam w 100% i uważam, że jest to jeden z najlepszych przedstawicieli swojej kategorii.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ