Wybór pomiędzy Osadnicy: Narodziny Imperium, a 7CŚ: Pojedyne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Wybór

Osadnicy: Narodziny Imperium
7
22%
7 Cudów Świata: Pojedynek
22
69%
Inna
3
9%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Wybór pomiędzy Osadnicy: Narodziny Imperium, a 7CŚ: Poje

Post autor: Largo »

Jeżeli chodzi o spotkania to ostatnimi czasy nie bardzo jest na to czas. Jeżeli chodzi o mnie osobiście to przeszło mi przez ręce już bardzo wiele planszówek poczynając od najprostszych typu talisman, jeszcze wtedy pod nazwą magia i miecz, na takich kolosach jak Gra o Tron kończąc. Całość dyskusji sprowadza się bardziej do dopasowania owego zakupu pod rozgrywkę z osobami, które są o krok wyżej od gateway.
Osobiście byłem przekonany, że Pandemia Legacy to gra jednorazowego użytku, że tak to nazwę. Jeżeli jest w niej opcja standardowej rozgrywki to na pewno też zyskuje dużo w moich oczach. Tylko, czy kwestia przeważającej rozgrywki dwuosobowej nie będzie tu problemem. Zwykła Pandemia podobno w miarę dobrze się skaluje, natomiast nie wiem jak z tą kampania Legacy.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Wybór pomiędzy Osadnicy: Narodziny Imperium, a 7CŚ: Poje

Post autor: Tuminure »

Kampanię można przejść raz, jest to 12 misji (w razie niepowodzenia każdą możesz rozpocząć jeszcze raz, więc w najgorszym przypadku to 24 rozgrywki).
Przed rozpoczęciem kampanii możesz grać jak w zwykłą pandemię, po kampanii możesz odkleić zbędne naklejki i grać jak w zwykłą pandemię. Kampania jest warta przejścia i da się w nią grać w dowolnym składzie (skład się może zmieniać między rozgrywkami - dołączającym graczom możesz po prostu streścić co działo się wcześniej).

Warto mieć jednak na uwadze, że o ile zwykłą Pandemię da się odsprzedać i odzyskać sporą część pieniędzy, o tyle z Legacy po rozegraniu kampanii nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Wybór pomiędzy Osadnicy: Narodziny Imperium, a 7CŚ: Poje

Post autor: Largo »

Podsumowując dyskusję dzięki waszej pomocy poleci do mnie na pewno 7 Cudów Świata Pojedynek oraz już pewnie w sklepie zdecyduję pomiędzy "Odlotowym Wyścigiem", a "Wojownikami Mildgardu". Bardzo dziękuję za pomoc i oczywiście dam znać, co w ostatecznym rozrachunku zakupiłem i jakie będą wrażenia z rozgrywki :) Pozdrawiam :)

Edit: Odlotowy Wyścig zakupiony. Pozycja, co prawda nie sprawdzona na naszym rynku, ale jestem pełen nadziei na to, że przyjmie się w moim gronie :-) jeszcze raz dzięki za pomoc :-)
ODPOWIEDZ