Gra do pociągu na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

Witam chodzi mi o jakąś małą gre (karcianka) w którą można zagrać w podróży czyli taka co nie zajmuje dużo miejsca. Najlepiej żeby niebyło duzo neg. interakcji ale każdy pomysł jaki podacie rozważe. A i odpada list miłosny, uno czy red7.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Pixa »

Jaipur, Mr Jack Pocket.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: GaGacek »

Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

Problem w tym,że każdy podaje nazwy tytułów które nie nadają sie do grania na b.małej i nie równej powierzchni... jaipur, gejsze czy mr jack pocet odpadają. sugerujecie sie tylko tym ze ma być mała i dwu osobowa, ale jak ja sie rozłoże w pociągu z żetonami i kartami które trzeba układać w rządku. Szukam czegoś naprawdę małego. Dobrze nadaje sie do tego list miłosny albo zaginione dziedzictwo ale to juz gry ograne...
Miedzy pionkami
Posty: 20
Rejestracja: 04 lut 2016, 18:06

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Miedzy pionkami »

A O mój zboże? Tania, nie zajmuje dużo miejsca, interakcji też dużo nie ma. Pudełeczko malutkie, zmieści się nawet do kieszeni. Rozgrywka nie jest długa. Do pociągu powinna się nadać idealnie :D
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

Miedzy pionkami pisze:A O mój zboże? Tania, nie zajmuje dużo miejsca, interakcji też dużo nie ma. Pudełeczko malutkie, zmieści się nawet do kieszeni. Rozgrywka nie jest długa. Do pociągu powinna się nadać idealnie :D
No już lepiej ale tez jest trochę tego wykładania. Może jeszcze cos innego?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: kdsz »

Winnica?
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: HUBertPL »

Winnica - pasuje idealnie.
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

kdsz pisze:Winnica?
Winnica też wydaje się ok. Ale mogą to być naprawdę proste gry, na zabicie czasu. Szukam czegoś prostego, bo osoba z którą będę podróżował jest początkującym graczem.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: kdsz »

Winnica jest prościutką grą. Odkrywasz kartę i rysujesz. Czy może być coś prostrzego?
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

kdsz pisze:Winnica jest prościutką grą. Odkrywasz kartę i rysujesz. Czy może być coś prostrzego?
Napisałem że winnica jest ok. Jednak mi się nie podoba. Czekam na inne propozycje.
Gloow
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2017, 23:00

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Gloow »

A może Superfarmer - wersja podróżna? Nie jest co prawda karcianką ale w sumie nie potrzeba na nią miejsca prawie.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: KrzysiekL »

Rój, Niet, Cytadela, Domek (na kolanach i stoliczku, ale samo pudełko spore w porównaniu do innych)

... i wszystkie planszówki na iOS/Androida jak Carcassonne, Ticket to Ride, Small World
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

Rój na nie równej powierzchni się nie sprawdzi (często gramy po prostu na torbie położonej między nami, kiedy nie mamy miejsca przy tym małym „stoliku” ). Reszta wydaje się ok ale tym razem raczej nic nowego nie zakupie. Dzięki wszystkim za odp.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: KrzysiekL »

Jeetro pisze:Rój na nie równej powierzchni się nie sprawdzi (często gramy po prostu na torbie położonej między nami, kiedy nie mamy miejsca przy tym małym „stoliku” ). Reszta wydaje się ok ale tym razem raczej nic nowego nie zakupie. Dzięki wszystkim za odp.
Do Roju wystarczy grubszy notes, książka czy tablet. :)

Mam wersję Pocket, która ma dużo mniejsze heksy - polecam!
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Jeetro »

Może masz rację.. dawno w to nie grałem. Jednak juz trochę za późno na zakup, jednak jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to może pisać, może kiedyś się jeszcze przyda ;p
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra do pociągu na 2 osoby

Post autor: Rafalm »

Ja polecam Poprzez Wieki, wprawdzie spore karty, ale mechanizm draftu powoduje, że krążą między graczami. Na stole ląduje 5 kart na gracza, przy czym można je układać tak, aby tylko symbole i punktacja były widoczne. Trochę szkoda grafik, ale potrzeba wtedy niewiele miejsca.
ODPOWIEDZ