Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
theodeus
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:40

Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: theodeus »

Cześć,

Gramy z dziewczyną w różne głównie eurogry i szukamy czegoś odmiennego do kolekcji. Najlepiej nam się gra w takie tytuły jak Five Tribes, 7 Cudów Pojedynek albo Tzolkin, ale chcielibyśmy kupić coś z większą ilością interakcji (w tym negatywnych). Marzy mi się coś w stylu GoTa czyli plansza, area control, bitwy, strategia, ale ciężko zdaje się coś takiego upolować na 2 osoby.

Co jest istotne to to żeby gra była neutralna językowo albo łatwo dostępna po angielsku. Budżet tak do 150-200zł, więc Wojna o Pierścień niestety odpada. Czytałem o Neuroshimie Hex, ale coś nam nie podeszła. Zimna Wojna byłaby super pewnie, ale ciężko dostać w rozsądnej cenie. Takie gry jak Troyes albo Smallworld sprzedaliśmy. Mam Scythe'a, ale szukam czegoś z większą interakcją. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję ;)
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: Deathhammer »

Star Realms - łatwy i przyjemny deckbuilder, bardzo prosty angielski.
Summoner Wars - karcianka na planszy, podobno fajna, taktyczna rozgrywka(nie grałem)
Zakazane Gwiazdy - według mnie świetnie chodzi na 2 osoby, najbardziej lubię tą grę właśnie w tej konfiguracji. Jeśli szukasz
plansza, area control, bitwy, strategia
to lepiej trafić nie można ;) a i jest możliwość gry na 3 i 4 osoby jeśli będzie potrzeba. Baaardzo polecam. Tylko nie wiem, czy da się jeszcze dostać po angielsku, musiałbyś poszperać.

Poleciłbym Neuroshimę, ale skoro nie przypadło to trudno.
theodeus
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:40

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: theodeus »

Dzięki za sugestie, obczaję ;) Zakazane Gwiazdy faktycznie wyglądają super, ale budżet nie ten. Będę polował na jakąś okazję. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny ;)
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: Indar »

Taka mała gra jak "Sztuka Wojny" - szybka, tania i sprawia masę frajdy.
Z droższych tytułów na 2 osoby polecam "Hannibal - R vs. C", jedna z lepszych 2osobowych startegii oparta na mechanice "card driven". Gry co prawda nie ma w edycji PL, ale jest instrukcja i tłumaczenie kart. Co do ceny to z uwagi na zbliżające się nowe wydanie od Phalanxów stara edycja zapewne będzie chodziła dosyć tanio.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: wok »

Wiem, że to mała i szybka gra, ale może sprawdź Zombiaki i Zombiaki 2 atak na Moskwę (sporo negatywnej interakcji, a że jest tania i szybka, to zawsze możesz ją rozegrać jako filler).

Z większych tytułów może Achaja?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: Pixa »

Może 2 de Mayo? Ciężkie do dostania, ale jeszcze jest w kilku sklepach. No i koszt to kilkadziesiąt złotych.

Polecam również wspomniane Summoner Wars - taka lżejsza Neuroshima - może podjedzie. Możecie wypróbować tani zestaw podstawowy (kilkadziesiąt złotówek, ale plansza jest kartką papieru i jest słaba) lub przyinwestować w Master Seta (więcej frakcji, ładna, gruba plansza).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: Indar »

Jeszcze jeden tytuł przychodzi mi do głowy - The King is Dead.
Mocny mozgozer strategiczny dla 2 osób.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: Bea »

Summoner Wars polecam :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra dla 2 osób z dużą ilością interakcji

Post autor: warlock »

Jeśli zainteresowała Cię Zimna Wojna, to wypróbuj 1989: Jesień Narodów - dostaniesz to za grosze (59 zł) http://www.gandalf.com.pl/p/gra-jesien-narodow-1989/ - kumpel to ma i mówi, że nawet woli niż Zimną Wojnę. Mechanicznie obie te gry mają masę wspólnego, można powiedzieć, że Jesień Narodów to taka wariacja na temat ZW ;). Niestety nie grałem, widziałem tylko gameplaye i bazuję na opiniach znajomych. Ale ponoć warto sprawdzić ;).
Obrazek
ODPOWIEDZ