LCG dla świeżaków - 2017

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
czyn
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2017, 10:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: czyn »

Heja! Od kilku dni doktoryzuję się na temat gier LCG dostępnych z polskim przekładem. Chciałem zacząć zabawę w karciankach a temat jest dość obszerny. Myślę że sporo osób zadaje sobie podobne pytanie jak ja: co kupić w połowie 2017 gdy zaczyna się od 0? Proszę forumowiczów o rady :)

1. Nie nastawiam się na turniejowe granie, choć całkowicie tego nie wykluczam. Sznase na to podejrzewam że są jednak niewielkie (z graczami może nie być tak ciężko, bo mieszkam Krakowie, więc podejrzewam, że ktoś tu w coś gra). Będzie to moje pierwsze LCG, coć kiedyś dawno temu grałem w jakieś karcianki.
2. Mam zamiar grać głównie z żoną. Ona niegdy wcześniej w karcianki nie grała, więc też nie wiem jak jej będzie szło, czy podchwyci temat itp. Zdecydowanie woli rywalizować i wygrywanie w cokolwiek ze mną sprawia jej największą frajdę ;)
3. Chcę na start kupić tylko jeden core-set. Nie mam zamiaru kupować więcej. Podejrzewam za to, że będę kupował dodatki, i pewnie na jednym nie poprzestanę. No chyba że gra całkowicie nie siądzie.

Teraz analizująć dostępne na rynku karcianki od galakty na którymi się zastanawiałem:

1. A:Netrunner - w ogóle nie siedzi mi klimat gry, choć z tego co wyczytałem wielu uważa ją za najlepszą karciankę LCG. Wiem jednak że zawieszono wydawanie kolejnych odsłon i dodruków więc możę i tak być ciężko z kupowaniem zestawów.
2. Warhamer: Inwazja - zamknięta, ale chyba cały czas wybór zestawów w sklepach jest dość spory. Chciałbym jednak coś bardziej 'living' ;)
3. Władca Pierścieni - bardzo mnie kusi, na rynku cały czas dostępny, jednyne czego się obawiam to tryb kooperacji i scenariuszy, które podejrzewam mogą dość szybko się przejeść.
4. Gra o Tron - tutaj mam najwięcej pytań. Naczytałem się że na samym core-secie pojedynczym praktycznie nie da się zagrać. Czy to prawda? Czy później jak zdecyduję się na dokupowanie dodatków (małych czy też dużych) to czy będę w stanie jakoś rozbudować w miarę rozsądnie te talie bez kupowania następnego core-setu? Ile ich trzeba by było dokupić no i czy w ogóle granie we 2 na jednym core-setcie ma jakikolwiek sens.
5. Star Wars - brałbym jak nic, zwłaszcza że oboje jesteśmy fanami SW, ale za cholerę nie da się kupić podstawowej wesji gry. Nawet używanych nie ma na necie. Z dodatkami pewnie zaraz będzie ten sam problem, bo duże chodzą po 20zł a małe po 10, więc pewnie szybko znikną.

Generalnie waham się miedzy GoT i WP. Na plust GoT zaliczam to, że jest to pvp, a na plus WP to, że chyba przyjemniej zacząć na samym core-secie niż w drugim przyadku no i gdyby okazało się, że żonie karcianki w ogóle nie siadły, to można w ostateczności grać samemu. Poradcie, poratucie. Zwłaszcza w kwesti tego jak z dostępnością danych tytułów na rynku. WP jest już chyba zamknięty przez Galakte, a jak sprawa wygląda z GoT?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: elbruus »

A Arkham Horror TCG? Chyba najnowszy z tych tytułów, jeden duży dodatek i kilka małych już wyszło, zaraz się zamknie pierwszy set przygód. Dobry coop i solo. Na jednym core secie da radę grać we dwie osoby ale nie wykorzystując pełni możliwości decków.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: ramar »

W tym roku będzie startował jeszcze: Legend of the Five Rings: The Card Game
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Zorak »

Tez podpisuje sie do Horror w Arkham LCG.
Jest to nowe lcg -podstawka i 1 cykl wiec nie ma duzo do nadganiania.
Co-op w klimatach Lovecrafta. Polaczenie gry przygodowej-RPG w sosie karciano LCGowym

Mozna grac solo, mozna w grupie, fajnie sie gra z innymi przez neta, deckbulding jest, jest ciekawy ale nie meczacy bo talie robisz raz przed gra i miedzy scenariuszami tylko modyfikujesz wydajac zdobyte doswiadczenie na lepsze karty.

Super tryb kampanii gdzie twoje decyzje zmieniaja kolejne scenariusze, no i same scenariusze ciekawe, klimatyczne i regrywalne.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: kmd7 »

Ciekawy dla mnie temat, jakby ktoś wstrzelił się w moje obecne poszukiwania. Nie mam jeszcze żadnego LCG, nie grałem w żadne - przepraszam, dawno, dawno temu miałem w ręku Shadowrun, ale to chyba nie LCG, tylko TCG? No i jakoś nie było z kim grać. Ale wracając do sprawy - co jeśli w towarzystwie nie podchodzi klimat Arkham? Od czego zacząć (i co jest dostępne koniecznie w języku polskim), żeby nie odbić się od LCG i jednocześnie nie zrujnować domowego budżetu, jeśli mimo wszystko ten gatunek gier się nie spodoba?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: elbruus »

Kup używke plus jeden lub dwa małe dodatki w klimacie jaki wam odpowiada i po prostu grajcie. W razie co to sprzedajesz tu na forum i po krzyku.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: kmd7 »

elbruus pisze:Kup używke plus jeden lub dwa małe dodatki w klimacie jaki wam odpowiada i po prostu grajcie. W razie co to sprzedajesz tu na forum i po krzyku.
Ok, tylko zabrakło jednego - jaki tytuł kupić? ;)
A co do używek - często chodzą drożej lub tak samo, niż nowe egzemplarze, patrzyłem na Horror w Arkham, w aukcje nie chce mi się bawić.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Sarseth »

Na przyszłość, takie pytania polecam umieszczać tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=43

A co do LCG, ja sam polecam AH:LCG i Lotr:LCG. Obie wersje zbieram po angielsku, z dostępnością jest jako tako z LotRem, ale nie niemożliwe. Z anglii sprowadzam za tę samą cenę prawie co w Polsce gdyby było (pierwsze cykle). Ostatnio bardziej mi podchodzi LotR. Więcej kombinowania ze scenariusza na scenariusz. Jeśli chcesz kampanię i klimat, idź w AH, jeśli wolisz nagłówkować się przy czymś w rodzaju pasjansa, idź w LotRa.

Na versusa poszedłbym w GoTa, ale chyba polecam poczekać na 5rings, co ma wyjść pod koniec roku.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Jiloo »

Postanowiłem już nigdy nie kupić żadnego LCG od Galakty. Wydają chyba tylko po to żeby po niedługim czasie ubić. Teraz chce kupić L5R, ale biorę wersję oryginalną.
Jeśli język dla was nie jest problemem polecam kupować angielskie, oszczędzicie sobie nerwów jak wam jakiś tytuł spodoba na tyle żeby kupywać dodatki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: WolekMKB »

ja coś dorzucę od siebie...moim zdaniem lepsze "LCG" w klimatach SW to Przeznaczenie...ja mam podstawkę i dodatek do zwykłego i graliśmy może kilka razy, a to często gości na naszym stole.
Z innych to Arkham Horror jest super, ale polska wersja tej gry ma kilka braków i z tym trzeba się liczyć,ale klimatycznie i mechanicznie jedna z najlepszych,
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Krwawisz »

imo powinienes odpuscic wszystkie LCG od FFG i kupic Ashes :-)
zeby nie bylo ze jestem nieobiektywny to tu masz tekst ktory wszystko tlumaczy: http://pelnapara.znadplanszy.pl/2016/10 ... sza-iskra/

btw i mowie to jako turniejowy wieloletni gracz L5R, Gry o Tron LCG i Warhammera Inwazji ktore uwielbiam. po prostu to imo srednie tytuly na poczatek, do domowego grania
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Marx »

Jiloo pisze:Postanowiłem już nigdy nie kupić żadnego LCG od Galakty. Wydają chyba tylko po to żeby po niedługim czasie ubić. Teraz chce kupić L5R, ale biorę wersję oryginalną.
Jeśli język dla was nie jest problemem polecam kupować angielskie, oszczędzicie sobie nerwów jak wam jakiś tytuł spodoba na tyle żeby kupywać dodatki.
Czy Legenda Pięciu Kręgów jest w stylu Magica? Wygląda bardzo ciekawie, no i nowy start, nowa karcianka :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Jiloo »

Marx pisze:
Jiloo pisze:Postanowiłem już nigdy nie kupić żadnego LCG od Galakty. Wydają chyba tylko po to żeby po niedługim czasie ubić. Teraz chce kupić L5R, ale biorę wersję oryginalną.
Jeśli język dla was nie jest problemem polecam kupować angielskie, oszczędzicie sobie nerwów jak wam jakiś tytuł spodoba na tyle żeby kupywać dodatki.
Czy Legenda Pięciu Kręgów jest w stylu Magica? Wygląda bardzo ciekawie, no i nowy start, nowa karcianka :-)
Nie do końca nowa, bo to LCGowa wersja CCG.
Nie grałem w Magica, więc ciężko mi coś w tym temacie powiedzieć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Fojtu »

Mechanicznie Legenda jest chyba bardziej zbliżona do GoTa niż magica, a raczej w sumie to chyba na odwrót.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: RUNner »

Z gier rywalizacyjnych zdecydowanie polecam Netrunnera. Tematyka trochę abstrakcyjna, ale nie ma drugiej gry, która by generowała takie emocje.
W kooperacji wybór zależy głównie od tego, który świat ktoś lubi. Mam zarówno WP jak i HwA i póki co górą u mnie jest Władek. Jego mechanika do mnie bardziej przemawia, przyjemniej się buduje własne talie, gracz ma znacznie większe możliwości na realizację swoich pomysłów. Do tego sama rozgrywka jest jakby płynniejsza i prostsza, ale może jak zagram w HwA ponad 2000 partii, to będzie podobnie? Regrywalność we WP jest dużo wyższa niż w HwA, ale lubię czasem sobie zagrać także w ten tytuł, jednakże traktuję to jako odskocznię.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Phate »

Witam, ja posiadam aktualnie na sprzedaż podstawkę do Władcy Pierścieni LCG po Polsku. Grę uważam za rewelacyjną jeśli ktoś się wciągnie specyficzny rodzaj gier tj. najpierw "grasz" w przygotowywanie talii do rozegrania scenariusza a później zaczynasz dopiero bawić się w scenariusz.
Muszę sprzedać bo żonie nie podeszła i trochę brak czasu na samodzielną zabawę.

Odezwij się na priv jak jesteś zainteresowany - myślę, że się dogadamy.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Olgierdd »

Krwawisz pisze:imo powinienes odpuscic wszystkie LCG od FFG i kupic Ashes :-)
zeby nie bylo ze jestem nieobiektywny to tu masz tekst ktory wszystko tlumaczy: http://pelnapara.znadplanszy.pl/2016/10 ... sza-iskra/

btw i mowie to jako turniejowy wieloletni gracz L5R, Gry o Tron LCG i Warhammera Inwazji ktore uwielbiam. po prostu to imo srednie tytuly na poczatek, do domowego grania
+1.
Ashes to karcianka w stylu LCG (pod względem rozgrywki, nie schematu wydawniczego). Nie jest za bardzo living, ale bardzo dobrze nadaje się do domowego grania. I też to piszę jako osoba, która liznęła parę LCG.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Sarseth »

Olgierdd pisze:+1.
Ashes to karcianka w stylu LCG (pod względem rozgrywki, nie schematu wydawniczego). Nie jest za bardzo living, ale bardzo dobrze nadaje się do domowego grania. I też to piszę jako osoba, która liznęła parę LCG.
Totalnie się czepiam może ;p przepraszam ;) A jak popełniam błąd, to proszę o info zwrotne bym nie żył w nieświadomości więcej ;p Ale LCG to nie jest trademark FFG? Przez co, LCG nie ma stylu 'rozgrywki', bo jednak LotR styl, AH styl i np taki Netrunner styl to ma zupełnie inną rozgrywkę, a jednak wszystko jest pod banderą LCG. Tylko LCG to definicja właśnie jak to nazwałeś 'schematu wydawniczego' i wyłącznie tego?
Rebel 6% (trójmiasto)
czyn
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2017, 10:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: czyn »

Phate pisze:Witam, ja posiadam aktualnie na sprzedaż podstawkę do Władcy Pierścieni LCG po Polsku. Grę uważam za rewelacyjną jeśli ktoś się wciągnie specyficzny rodzaj gier tj. najpierw "grasz" w przygotowywanie talii do rozegrania scenariusza a później zaczynasz dopiero bawić się w scenariusz.
Muszę sprzedać bo żonie nie podeszła i trochę brak czasu na samodzielną zabawę.

Odezwij się na priv jak jesteś zainteresowany - myślę, że się dogadamy.
Dzięki wszystkim za rady. Phate wczoraj właśnie kupiłem nowego LoTRa. Szkoda, że nie napisałeś kilka godzin wcześniej. Ale gra spodobała się nam niesamowicie! Nie wiem jak to będzie jak troszkę się wprawimy, bo na razie ograliśmy 2 'frakcje', ale udało nam się w bólach przejść pierwszy(!) scenariusz i uważamy to póki co za wielki sukces ;) Nawet nie obejrzeliśmy się jak była 3 w nocy :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: RUNner »

Coreset WP dał mi sporo frajdy i obecnie też czasem wracam do pierwszych przygód. Do tego wykorzystuję wiele kart gracza z podstawki. Wiadomo, że taka gra będzie wymagała dodatkowych zakupów, ale nie będą to zmarnowane pieniądze. Kolejne przygody wzbogacają rozrywkę, a nowe karty dają graczowi większe możliwości budowy talii. Są 4 sfery, które można miksować na wszystkie sposoby, wybierać bohaterów, którzy żyli w różnych okresach świata Tolkiena, lub ściśle trzymać się kanonu. Tworzenie talii trwa bardzo szybko, oczywiście gdy ma się w głowie jakiś pomysł.
Moja żona niestety nie podzieliła mojej miłości do WP, ale za to gra ze mną w Netrunnera. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Phate »

No to rzeczywiście szkoda bo mam wersję wręcz w idealnym stanie - na pewno taniej niż nową ;p

Gratuluję jednak wyboru świata, uważam że LOTR lcg jest rewelacyjna gra - zresztą po pierwszych rozgrywkach sam już to wiesz :]
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Olgierdd »

Sarseth pisze:
Olgierdd pisze:+1.
Ashes to karcianka w stylu LCG (pod względem rozgrywki, nie schematu wydawniczego). Nie jest za bardzo living, ale bardzo dobrze nadaje się do domowego grania. I też to piszę jako osoba, która liznęła parę LCG.
Totalnie się czepiam może ;p przepraszam ;) A jak popełniam błąd, to proszę o info zwrotne bym nie żył w nieświadomości więcej ;p Ale LCG to nie jest trademark FFG? Przez co, LCG nie ma stylu 'rozgrywki', bo jednak LotR styl, AH styl i np taki Netrunner styl to ma zupełnie inną rozgrywkę, a jednak wszystko jest pod banderą LCG. Tylko LCG to definicja właśnie jak to nazwałeś 'schematu wydawniczego' i wyłącznie tego?
LCG należą do Fantasy Flight Games przez co przy wszystkich ich grach majsterkują często Ci sami twórcy i widać, że czerpią rozwiązania z poprzednich swoich projektów. Dotyczy to głównie licznych drobnych rozwiązań, np. Struktura tury, akcje, reakcje itp.
Serio, nauczysz się porządnie jednej gry LCG, to mechanicznie każdą kolejną pojmiesz w lot, od Gry o Tron po Arkham.
czyn
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2017, 10:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: czyn »

Odświeżam temat po pół roku i dodam swoje wrażenia.

LotR LCG jest rewelacyjny i ciągle gości na naszym stole. Udało się zakupić pierwszy cykl przygód z drugiej ręki i aktualnie jesteśmy w środku jego przebiegu i rozgrywek, dozując sobie frajdę i dokładając nowe scenariusze i karty raz na jakiś czas. Gra wg mnie jest bardzo regrywalna, ponieważ praktycznie do każdego poprzedniego scenariusza chce się wrócić po dołączeniu nowych kart i chce się je po prostu sprawdzić w każdej rozgrywce. Fakt, że kluczowe i dość czasochłonne jest budowanie tali pod konkretny scenariusz, ale wygrane sprawiają dużą frajdę, bo nie jest wcale łatwo. Nie grałem jeszcze nigdy solo, więc tu ciężko mi coś powiedzieć.

Gdyby jednak ktoś się dziś zastanawiał nad swoją pierwszą karcianką i jeśli ma z kim grać w domu, z czystym sumieniem polecam Władcę. Scena graczy jest i ma się dobrze. Da się kupić z drugiej ręki dodatki, których nie ma już w sklepach, bo cały czas ktoś kończy swoją przygodę z WP, ale równie dużo (albo i więcej) osób zaczyna :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: LCG dla świeżaków - 2017

Post autor: Goldberg »

A ja bym do tego tematu podszedl zupełnie inaczej. W krk mieszkam juz 18 lat, grało sie tutaj chyba we wszystko....do 2018 przetrwalo MTG...
Jesli rozważasz gre karciana , nawet lcg , ktora nie ma trybu solo albo coop (moj kochany LOTR czy swietny Arkham) MUSISZ zorientowac sie w co gra dane miasto.
Wiem ze masz pewnie 20+ lat, po raz pierwszy mieszkasz z dziewczyna, jest pieknie i myslisz ze bedziesz gral tylko z nia....obudz sie tak nie bedzie! (tutej generalizowałem i nie miałem na mysli nikogo, ot typowego, świeżego studenta w jakims duzym miescie)
Gry karciane (czy lcg czy ccg), przynajmniej w wikszosci, ich fun polega na budowaniu tali, sprawdzaniu nowych strategii, dla tego nie da sie grac non stop z t sama osoba. w koncu bediesz musial ruszyc do sklepu, czy jakiejs innej knajpki z grami (ehhh teraz to macie prosto....chcialbym tak miec w 2000r ehh) i tam zobaczyc w co sie gra...
I niestetyy, zobaczysz ze kazda gra karciana, procz MTG jest przejsciowa :) niestety, czasami gra sie w nia rok, czasami 5 lat ale w koncu utkniesz ze stosem makulatury i bedziesz probowal sprzedac na jakims forum makulature za cene zlota wmawiając komus ze to mega kolekcja warta myliony ;)
Pewnie ktos sie ze mna nie zgodzi....ma prawo....
Mowi ci to ktos kto ma w piwnicy pudła z kartami do;
- Doomtroopera
- Wampira/Wilkołaka
- Star Wars (decipher)
- Warcry
- Lotr (decipher)
- kosmicznej karcianki opartej na mechanice sw deciphera....nazwy zapomnialem ;)
- WH 40k (1ed i tej z sabertuth games)
- AGOT ccg
- CoC ccg
- Agot 1ed lcg
- WoW tcg
- i paru innych ;)
Pamietam hype na Inwazje (gralo sie moze 4 lata) potem na podbój (3?) na SW nowe...potem na SW przeznaczenie (imho gra umiera juz...). Teraz sa Legendy... :P
A tak naprawde pograc solidnie mozna tylko w mtg xD
Dla tego zostane przy Arkham i Lotr :)
A podsumowując: NIE PYTAJ W CO GRAC, tylko sprawdz W CO GRAJA i NA JAKIM SA ETAPIE :) Wtedy masz przynajmniej kilka lat grania przed soba :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ