Zamki Burgundii vs W roku smoka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pitas
Posty: 59
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:53
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Zamki Burgundii vs W roku smoka

Post autor: Pitas »

Witam. Czekając na polskie wydania od Rebela zastanawiam się, która z w/w gier kupić. Zgodnie z opiniami skalowanie na dwie osoby lepiej chodzi w zamkach, ale czy w roku smoka aż tak źle to wygląda? Co z interakcją? Bezpośredniej nie ma, ale gdzie jest więcej pośredniej? Czy podbieranie akcji WRS czy raczej zasobów w Zamkach wymusza większe obserwowanie przeciwnika?
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Zamki Burgundii vs W roku smoka

Post autor: kisiel365 »

Ja się na Zamki bardziej czaję. W roku smoka możesz pograć na BGA i sprawdzić sam.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Zamki Burgundii vs W roku smoka

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zamki Burgundii
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Pitas
Posty: 59
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:53
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Zamki Burgundii vs W roku smoka

Post autor: Pitas »

Zamki? Dlaczego co czyni dla Was różnicę?
lakebutler
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:57
Kontakt:

Re: Zamki Burgundii vs W roku smoka

Post autor: lakebutler »

Ja Zamków akurat jeszcze nie znam ale WRS uwielbiamy grać na dwie osoby. Jest to nasze top gier na 2 osoby. Jest troszkę interakcji, gdy przeciwnik wybiera pierwszy akcję, może nam nieźle namieszać. Tak więc dla mnie skaluje się idealnie. Jeśli jest się drugim, to obserwowanie niewiele pomaga, po prostu gdy akcje w jego zbiorze ułożą się nie po naszej myśli jest problem. Zawsze polecam tą grę i słyszę zachwyty.
ODPOWIEDZ