8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 964
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Apos »

mmag pisze: (...)

- Cpt. Sonar - fajne to nawet było, problem w tym że jedna partia u nas trwała ok. 15minut - nie wiem czy graliśmy jakoś "nie tak" (wątpię) ale w zasadzie wystarczył jeden błąd przeciwnika / namierzanie i można było topić okręt wroga z 99% pewnością jego lokalizacji - więc w praktyce gra odpadła.
Gra może trwać krótko. Dużo zależy od wybranej misji oraz sprytu kapitanów i radiooperatorów.
mmag pisze: Szukałbym czegoś co bardziej będzie przypominać planszówkę - więcej gry w grze a mniej gadania, blefowania, kłamania itp. Coś co nie będzie tylko i wyłącznie zwykłym fillerem / imprezówką ale faktycznie da się pograć nie 15 minut a dwie - trzy godzinki.

Coś takiego w ogóle stworzono, czy marzy mi się gra niemożliwa? ;)
Nie lepiej podzielić się na dwa zespoły i grać w dwie gry? Wtedy konkretnych tytułów na 4-5, które spełniają Twoje wymagania jest całe zatrzęsienie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: hipcio_stg »

A Maskarada?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: crsunik »

Peloponness z dodatkami. W podstawkę może grać 5 osób. W dodatkach dochodzą opcje dla kolejnych graczy. Świetne euro z bardzo mądrze zrobioną licytacją, prawie zerowym downtime i bardzo ciekawym systemem punktacji. Ma niestety jeden powiedzmy, że minus. Ma dosyć oryginalną oprawę graficzną. Moją żonę zniechęciła na tyle, że nie chce już w to grać :/ (a gra działa bardzo dobrze na dwie osoby) Z tego też powodu mam to na sprzedaż wystawione. Ale gra jest naprawdę fajna i słusznie zbiera wysokie oceny na bgg

Innych nieimprezowych na 8 osób nie znam.
ODPOWIEDZ