8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: mmag »

Poszukuję planszówki - "nieimprezówki", którą da się grać na jakieś powiedzmy 8-10 osób.

Przerobione do tej pory tytuły wieloosobowe:
- Dixit - spoko, ale ile można i mimo wszystko zbyt ambitna i emocjonująca to ona nie jest ;)
- Avalon - zdecydowanie nie. Zbyt dużo tego było a i w towarzystwie rodziła ZBYT dużo negatywnych emocji itd. więc wszelkie Sekretne Hitlery itp. odpadają.
- Pokój 25 - chodził bodajże na 7 osób, całkiem spoko ale kooperacja to jednak nie jest to co porywa tłum;)
- Cpt. Sonar - fajne to nawet było, problem w tym że jedna partia u nas trwała ok. 15minut - nie wiem czy graliśmy jakoś "nie tak" (wątpię) ale w zasadzie wystarczył jeden błąd przeciwnika / namierzanie i można było topić okręt wroga z 99% pewnością jego lokalizacji - więc w praktyce gra odpadła.

Szukałbym czegoś co bardziej będzie przypominać planszówkę - więcej gry w grze a mniej gadania, blefowania, kłamania itp. Coś co nie będzie tylko i wyłącznie zwykłym fillerem / imprezówką ale faktycznie da się pograć nie 15 minut a dwie - trzy godzinki.

Coś takiego w ogóle stworzono, czy marzy mi się gra niemożliwa? ;)
Ostatnio zmieniony 20 lip 2017, 13:10 przez mmag, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Krwawisz »

Martwa Zima z dodatkiem Wojna Kolonii (premiera IV kwartał) - od 4-11 graczy :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: ariser »

Dead Last a.k.a. Jak Wsiekłe Psy. U nas ostatnio na 12 osób genialnie się grało. Gra ma sporo negatywnej interakcji, ale nie dawkowanej w taki sposób, jak w Resistance czy Avalonie - raczej podstęp niż bezpośrednie oskarżanie kogoś.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Krwawisz »

ariser pisze:Dead Last a.k.a. Jak Wsiekłe Psy. U nas ostatnio na 12 osób genialnie się grało. Gra ma sporo negatywnej interakcji, ale nie dawkowanej w taki sposób, jak w Resistance czy Avalonie - raczej podstęp niż bezpośrednie oskarżanie kogoś.
Dead Last super, ale chyba nie do końca pasuje : "Coś co nie będzie tylko i wyłącznie zwykłym fillerem / imprezówką ale faktycznie da się pograć nie 15 minut a dwie - trzy godzinki."
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: mmag »

- Jak Wściekłe Psy - mimo wszystko zbyt avalonopodobne klimaty i tak jak prawi Krwawisz - nie do końca pasuje ;)
- Martwa Zima - ciekawe, ciekawe, zwłaszcza w kwestii tego jak to wyjdzie to w praniu (faktyczny czas gry, downtime?) - Trzeba będzie się zainteresować, ale do IV kwartału to jeszcze trochę czasu...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: ariser »

A to przepraszam, ja przeczytałem, że szukasz imprezówkę właśnie. ;-)
Widzę, że kooperacja tez nie bardzo to będzie coś ciężko wybrać. Graliśmy swojego czasu w Eldritch Horror w 7 i 8 osób, ale nie wszystkim siadło. Downtime może zabić, z drugiej strony może być samiec alfa. Mnie się podobało, graliśmy 3 partie po 3-4h każda. Na 7 graczy fajnie działa też Shadows over Camelot.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Alwirin »

ariser pisze: Na 7 graczy fajnie działa też Shadows over Camelot.
A z dodatkiem jest do 8 graczy :wink: Poza tym zastanowiłbym się nad Bangiem - gry tam na moje oko jest więcej niż w Avalonie i (zwłaszcza wersja karciana) na pewno się nie skończy w 15 min.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: mbuka »

Ciężko będzie coś znaleźć - na 7 osób jest Struggle of Empires no i klasyczne 7 cudów świata.

Ewentualnie jest jeszcze nawet na 12 osób Sabotażysta z rozszerzeniem. Nie jest to bardzo poważna gra, ale jednak coś innego niż wcześniej wymienione i da się pograć te 2-3 godziny (kilka rund po sobie, jak będą chęci).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: KrzysiekL »

Na siedem osób to jest i Caverna, tylko pewnie wielu wolałoby popełnić seppuku. ;)

A tak to oprócz wspomnianych wcześniej przychodzi mi do głowy np. Formula D czy Steampunk Rally (Odlotowy Wyścig).

Cytadela też chodzi do 7 osób (nowa wersja podobno do 8).
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Sebs »

Mega Cywilizacja - mozna grac nawet w 18 osob. Nie ma za co

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: mmag »

Sebs pisze:Mega Cywilizacja - mozna grac nawet w 18 osob. Nie ma za co

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka
Można;) jak się ma wolną noc, chęć poświęcenia 10h na grę i stół bilardowy.do rozłożenia tego:D

A tak serio to poszukuję tutaj kamienia filozoficznego - wieloosobowej gry, która nie zabije czasem rozrywki, oczekiwania na swoją kolej a jednocześnie będzie miała do zaoferowania coś więcej w kwestii zasad niż Mafia i jej pochodne czy inny Risk.

Choć i tak jestem zdziwiony - zapowiedzi Martwej Zimy faktycznie brzmią intrygująco, będę musiał też się przyjrzeć i Steampunk Rally i 7 cudom... Jakoś nigdy nie zwracałem na nie szczególnej uwagi.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Grzdyll »

Ja tylko do wspomnianej Cytadeli, działającej całkiem OK na 8 osób dorzucę propozycję Tajniaków, którzy są wg mnie świetną pozycją właśnie dla takiej większej grupy - choć być może to nie tego szukasz jeśli koniecznie chcesz jakiegoś kloca na dwie godziny...
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: whiteraven »

Ja mogę jeszcze dorzucić Mega Wojowników. Gra do 8 graczy i w sumie według mnie najlepiej działa na tylu właśnie graczy. Może nie jest to jakiś mózgożer, ale bardzo przyjemna gra. Może warta rozważenia.
7 cudów też będzie moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Rafalm »

Na taką ilość osób możesz spróbować wyścigówek, wspomnianej już wcześniej w wątku Formuły D gdzie można grać do 10 osób, ewentualnie Robo Rally (ale starsze wydanie, które było do 8 graczy, najnowsze jest do 6-ciu osób).
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Kin@a »

6 bierze!, Przebiegłe Wielbłądy, Panic on Wall Street,
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: McAron »

7 Cudów Świata z dodatkiem Cities (Miasta) działa nawet na 8 osób. A mając dwie podstawki dało by się grać nawet i w 14 osób (ktoś próbował? :P). Tytuł może Ci się spodobać tym bardziej, że downtime praktycznie nie występuje, bo gracze wystawiają swoje karty równocześnie, a negatywna interakcja jest ukryta (zabieranie/sprzedawanie kart potrzebnych przeciwnikowi) więc ciężko o sytuację w której ktoś wstaje od stołu obrażony.

Kiedyś ta gra mi nie pasowała, ale pograłem w nią z różnymi ludźmi i teraz polecam bardzo.
MaiX
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:58

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: MaiX »

McAron pisze:7 Cudów Świata z dodatkiem Cities (Miasta) działa nawet na 8 osób
- osobiście nie polecam w tą w sumie świetną grę grać w tak dużym gronie, generalnie robi się jeden wielki chaos każdy coś tam wybiera ale w sumie bez większego sensu.
Z mojego doświadczenia ponad 6 osób to tylko imprezówki (z których najlepsze to wilkołaki :)
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Jeetro »

My w większym gronie lubimy grać w Avalona lub cytadele
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: hipcio_stg »

MaiX pisze:
McAron pisze:7 Cudów Świata z dodatkiem Cities (Miasta) działa nawet na 8 osób
- osobiście nie polecam w tą w sumie świetną grę grać w tak dużym gronie, generalnie robi się jeden wielki chaos każdy coś tam wybiera ale w sumie bez większego sensu.
Z mojego doświadczenia ponad 6 osób to tylko imprezówki (z których najlepsze to wilkołaki :)
Absolutnie się nie zgodzę, że powstaje chaos. Ogromną zaletą konstrukcji tej gry jest fakt, że ilość graczy nie wpływa znacząco na długość rozgrywki. Różnica pomiędzy 4-8 graczami powinna zamknąć się w kwadransie różnicy (niewiele prawda?). Aby uniknąć chaosu proponuję od razu rozdać dla wszystkich graczy komplety kart ( liderzy + I, II, III era). Idzie od razu szybciej i sprawniej ;)
Nesmeer

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Nesmeer »

Na 8 osób polecam grę Capitan Sonar, myślę, że nie ma podobnego tytułu na rynku.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: mmag »

Nesmeer pisze:Na 8 osób polecam grę Capitan Sonar, myślę, że nie ma podobnego tytułu na rynku.
mmag pisze:- Cpt. Sonar - fajne to nawet było, problem w tym że jedna partia u nas trwała ok. 15minut - nie wiem czy graliśmy jakoś "nie tak" (wątpię) ale w zasadzie wystarczył jeden błąd przeciwnika / namierzanie i można było topić okręt wroga z 99% pewnością jego lokalizacji - więc w praktyce gra odpadła.
:wink:
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Kin@a »

A ktoś wie coś więcej o grze Podejrzani z Lucrum Games?
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: genek »

podejrzani chyba nei spełniają kryterium podanych przez autora. To taka zgadywanka, którą kartę autor ma na myśli, ale skokojnie da radę zagrać w 8-10 osób.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Kin@a »

Mało gier spełnia kryteria autora.
Jest też inna kwestia: wygody.

Czy wygodnie jest grać w grę stricte planszową w więcej niż 6 osób....
Bo ja np mam stół max 6 osobowy, a i to czasem nie wszyscy mają zapewniona dobrą widoczność by móc wszystko przeczytać.
Miedzy pionkami
Posty: 20
Rejestracja: 04 lut 2016, 18:06

Re: 8-10 osób nie będące kolejną kopią Mafii...

Post autor: Miedzy pionkami »

+1 dla Tajniaków. Z dobrym towarzystwem można w to grać godzinami :)
ODPOWIEDZ