Idealna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Idealna

Post autor: ko2a »

Szukam gry idealnej do mojej kolekcji. Zolniersko chciałbym wymienić punkty które musi spełnić a wy proszę podajcie tytuły o których może zapomnialem:
- krótko się rozkłada, krótki setup
- mocno regrywalne
- prostota zasad bez gwiazdek o których trzeba pamiętać i sięgać do instrukcji po kilku tygodniach nie grania
- dobrze działająca na dwie osoby

Z tych punktów gry spełniające swoją rolę u mnie to 51 ms, 5 klanów, Capital, wybuchowa mieszanka, tikal no i może steampunk rally jesli w ogóle będzie można wrócić zagrać #pdk ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Idealna

Post autor: donmakaron »

Neuroshima Hex. Nowsze armie czasami świrują jeśli chodzi o punkt "prostota zasad", ale podstawowe 4 plus następne 2-4 to rewelacyjny przykład jak dużo można osiągnąć prostymi zasadami. Szybki set up, wzór regrywalności, świetna na dwie osoby.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Idealna

Post autor: koczkodan »

bez cienia watpliwosci - neuroshima hex
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Idealna

Post autor: warlock »

Neuroshima Hex! - nie trzeba przedstawiać, nieskończenie regrywalna gra
Summoner Wars: Master Set - w zasadzie jak wyżej - błyskawiczny setup i masa funu ;).
Władca Pierścieni: Konfrontacja - bardzo sprytna asymetryczna gra - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... s-tolkien/
Sztuka Wojny - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... ore-bitwy/ - mega niedoceniona gra sprytu i blefu ;).
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Idealna

Post autor: ko2a »

donmakaron pisze:Neuroshima Hex. Nowsze armie czasami świrują jeśli chodzi o punkt "prostota zasad", ale podstawowe 4 plus następne 2-4 to rewelacyjny przykład jak dużo można osiągnąć prostymi zasadami. Szybki set up, wzór regrywalności, świetna na dwie osoby.
Wiem! Niestety żonka nie lubi tej gry. Dlatego mam wersję z google Play ;)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Idealna

Post autor: ko2a »

warlock pisze:Neuroshima Hex! - nie trzeba przedstawiać, nieskończenie regrywalna gra
Summoner Wars: Master Set - w zasadzie jak wyżej - błyskawiczny setup i masa funu ;).
Władca Pierścieni: Konfrontacja - bardzo sprytna asymetryczna gra - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... s-tolkien/
Sztuka Wojny - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... ore-bitwy/ - mega niedoceniona gra sprytu i blefu ;).
NH jak wyżej.
SW miałem niestety ciągle czytanie tekstu psuło rozgrywkę i poszło do lamusa a na walce vs Hex niestety przegrywa.

WP - nie ten klimat.

Sztuka wojny przyjrzę się ale z tego co widzę tylko na dwie osoby ja natomiast wolałbym żeby w razie w pograć w wiecej
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Idealna

Post autor: warlock »

Pięć Klanów nie rozkłada się szybko i nie ma szybkiego setupu ;). To tak na marginesie :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Idealna

Post autor: ko2a »

warlock pisze:Pięć Klanów nie rozkłada się szybko i nie ma szybkiego setupu ;). To tak na marginesie :)

To fakt. Mimo tego radość z rozgrywki jest wieksza. Natomiast urządza mnie krótszy setup niż w przypadku 5 klanów.
Jak wygląda w tym stopniu terraformacja?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Idealna

Post autor: warlock »

Setup jest błyskawiczny w Terraformacji ;). Kładziesz dosłownie kilka znaczników na planszę, rozdajesz karty i już ;).
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Idealna

Post autor: kaszkiet »

ko2a pisze: - krótko się rozkłada, krótki setup
- mocno regrywalne
- prostota zasad bez gwiazdek o których trzeba pamiętać i sięgać do instrukcji po kilku tygodniach nie grania
- dobrze działająca na dwie osoby
Wszystkie kryteria spełnia YINSH.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Idealna

Post autor: pegzi »

Sztuka Wojny, 7CŚ Pojedynek, Patchwork, Najemnicy, Kosmopolis, Terraformacja Marsa i 51MS.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Idealna

Post autor: rattkin »

W nawiasie ewentualne wykroczenia przeciwko danemu punktowi.

NS Hex, Santorini, gry Gipf: Yinsh, Tzaar, Dvonn, Android: Mainframe, Tash-Kalar (zasady), Dale of Merchants, Metallum, Starfighter, 7 Wonders: Duel (setup), 7 Ronin (zasady), Strife (obojętnie który), Mr Jack Pocket, Zaklinacze, Hanamikoji.

Wymagania trochę sobie jednak przeczą, prostota zasad prędzej czy później musi ograniczać grywalność. Setupu do Potion Explosion czy 5T także nie nazwałbym krótkim.
Nesmeer

Re: Idealna

Post autor: Nesmeer »

samuraj, wielka wystawa dinozaurow, dominion
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Idealna

Post autor: Shantall »

Przez pustynię - gra Knizii w ustawianie karawan. Zasady banalne a kombinowania sporo. Mi się bardzo podobają te kolorowe wielbłądziki. W 2 osoby jest super, można grać i w 4, ale ciężej coś zaplanować. My ją z mężem bardzo lubimy. A i dziecko zagra :)
Terraformacja marsa - setup jest szybki, rozgrywka ok 2-2,5h. Rozkręca się powoli, a pod koniec trzeba się spieszyć. My też lubimy 51MS, a TM trochę mi ją przypomina (losowość w dociągu kart, budowanie silniczka). Tutaj jest to bardziej rozbudowane o planszę. Moim zdaniem jest super. Wcale się nie dłuży na 2 osoby, na więcej już trochę się czeka na swoją kolejkę.
Też polecam Sztukę Wojny.
U nas jeszcze często ląduje na stole Race For the Galaxy. Setup błyskawiczny - rozdajesz karty i już gracie. Wg mnie zasady są do ogarnięcia. Może na początku trzeba trochę się przyłożyć do ogarnięcia symboli, ale później można juz spoko grać bez zaglądania do instrukcji. Ok 30 min gry.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
ODPOWIEDZ