Deck building lepszy od Nightfall

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: b3r53rk3r »

Cześć!
Szukam czegoś podobnego do Nightfall, ale mniej skomplikowanego, z mniejszą ilością mikro zasad i bez ciągłej potrzeby zerkania do FAQ w celu sprawdzenia co autor miał na myśli. Musi być w języku polskim :)
Z tego gatunku mam jeszcze Dolinę Kupców, ale chciałbym coś oczko wyżej w zaawansowaniu :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: Skywarden »

Może Battalia - do wytłumaczenia w kilkanaście minut - karty nie mają tekstu i jest polskie wydanie.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: Dwntn »

Nie jest to definitywna lista, ale jakiś czas temu zrobiłem krótki opis kilku deckbuilderów, które bardzo lubię.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: Muad'Dib »

Skywarden pisze:Może Battalia - do wytłumaczenia w kilkanaście minut - karty nie mają tekstu i jest polskie wydanie.
To chyba masz super pojętnych uczniów albo genialnie tłumaczysz ;) Robiłem to do tej pory 3x i łącznie z pytaniami od graczy schodziło się 40-60 minut ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: Gizmoo »

b3r53rk3r pisze:Szukam czegoś podobnego do Nightfall, ale mniej skomplikowanego, z mniejszą ilością mikro zasad i bez ciągłej potrzeby zerkania do FAQ w celu sprawdzenia co autor miał na myśli. Musi być w języku polskim
Ten ostatni warunek jest strasznie trudny do spełnienia. Obecnie jedynie Dominion, oraz Wiertła, Skały Minerały, mogą stanowić jakąś alternatywę i mają podobny ciężar wagowy. Jeżeli pominąć język polski, to moim zdaniem najlepszym "czystym" deckbuilderem (czyli bez planszy i specjalnych udziwnień) jest Dark Gothic. Wraz z dodatkiem (stand alone) Colonial Horror - jest mega regrywalną, fantastyczną grą.

Niedługo, w ojczystym języku, pojawi się na rynku Clank, Vikings Gone Wild, a w planach jest również Trains.

Z prostych karcianek polecam jeszcze Zaklinaczy. Kapitalna karcianka, z ciekawą mechaniką, która absolutnie mnie urzekła. Nie jest to stricte deckbuilder, ale to znakomity tytuł do wprowadzania nowych graczy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: mat_eyo »

Warto poczekać na Star Realms, niedługo będzie po polsku. Vikings Gone Wild już jest i stanowi dobrą alternatywę, jak dla mnie klasa wyżej od Wierteł. Choć i tak królem wszystkich deckbuildingów jest Dominion ;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Deck building lepszy od Nightfall

Post autor: Zaan84 »

Z tym "Star Realms, niedługo będzie po polsku" to bym się za bardzo nie wychylał jescze. Poczekajmy na zapowiedź daty premiery, a potem na samą premierę. Z Games Factory to jest tak 50/50, że gra wyjdzie w terminie. I nie jest to złośliwość z mojej strony tylko niewielki kredyt zaufania do tego wydawcy. Ale faktem jest, że będzie to deckbuilder lepszy od Nightfalla.
ODPOWIEDZ