Dokładnie 4 osoby - imprezowe / rodzinne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Dokładnie 4 osoby - imprezowe / rodzinne

Post autor: siekan »

Witam,
Chciałbym zabrać jakieś tytuły na wakacje na dokładnie 4 osoby - ni mniej ni więcej.
2 osoby trochę gier za sobą już mają, ale dwie to będą totalne świeżaki (no, może oprócz Tabu). Głównie na takich spotkaniach graliśmy w gry kalamburopodobne, a teraz chciałbym zabrać coś z innej półki. Jakieś propozycje?
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Dokładnie 4 osoby - imprezowe / rodzinne

Post autor: Gry w Bibliotece »

Wsiąść do pociągu? :roll:
Zaczęło mi się powoli przejadać, ale właśnie w ten weekend wprowadziłam kolejną osobę w świat planszówkowy właśnie za pomocą "Europy" (a potem zaraz Nordica, bo graliśmy w 3 osoby). Jakoś wszystkim się zawsze podoba. Jeśli jakimś cudem nie masz, to tutaj jest analiza poszczególnych podstawek.

Oprócz tego imprezowo:
- Dobble - u mnie w mieszanej grupie wiekowej się sprawdzają, ale wiem, że niektórych to nudzi, na 4 osoby chodzi już fajnie;
- Panic Lab.

Rodzinnie:
- Ankh-Morpork - jeśli masz, bo żeby celowo kupować w obecnych chorych cenach, to lepiej sobie odpuścić;
- Takeonoko - (tu moje wrażenia)
- Wybuchowa Mieszanka - to bardzo polecam, sprawdziła się nawet z moimi niegrającymi rodzicami.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Dokładnie 4 osoby - imprezowe / rodzinne

Post autor: pegzi »

Dobble - szybka śmieszna gra w spostrzegawczość i na refleks.

Gra Pomyłek - chyba najtańsza z opcji (około 12 zł) ale niezwykle dobra i doprowadzająca do łez ze śmiechu.

Skull - świetnie działa na 4 osoby, jest to gra licytacyjna połączona z blefem.

Kosmopolis - lekki filler, z dużą dozą kombinowania.

Kanagawa - działa świetnie na 4 osoby.

do wszystkich tych gier (oprócz Kosmopolis) znajdziesz recenzje na http://dicelandblog.pl/
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Dokładnie 4 osoby - imprezowe / rodzinne

Post autor: gregos »

Quadropolis, Wyspa Skye, Domek albo Century: Korzenny Szlak.
ODPOWIEDZ