gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
doszet
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:43

gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: doszet »

Witam. Szukam gry do grania z żoną. Sprecyzuję jej wymagania/upodobania:

Tematyka: byle nie sci-fi itp.
Ilość graczy: 2
Czas gry: 1h maks
Mechanika: kooperacyjne, jak i rywalizacja, lecz najlepiej z max średnią negatywną interakcją.
Ulubione gry żony: 1, 2 i 3 miejsce - Kingdom Builder :lol: 4) ticket to ride 5) carcassonne 6) thurn & taxis / agricola 7)colt express/pandemia

Przejrzałem trochę tematów na forum i wybrałem kilka gier. Oto moje obawy z nimi związane:

patchwork - gra przyjemna, ale chyba za mdła - w sensie powtarzalność czynności i chyba mała regrywalność
agricola dla 2 - chyba nie ma wiele zmian względem dużej agricoli? No i ponoć słaba regrywalność bez dodatków
jaipur - bardzo duża losowość
7 CŚ pojedynek - dużo negatywnej interakcji
kingdomino - za proste
rój - było grane, nie podeszło - za bardzo przypomina szachy :D
dominion- mamy, nie podeszlo

Najlepiej by było, gdyby istniała wersja kingdom builder dla 2 graczy. Niestety Kingdom Builder nie skaluje się za dobrze. Często gra się jakby układało pasjansa na swojej stronie planszy.
Gra nie musi być tylko dla 2 osób, ale będzie grana głównie we dwoje.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: norkbes »

Zamki Burgundii. Co je łączy z KB? Obecność różnych stref na planszy, składanie kombosów (zróżnicowane możliwości budynków i żółte żetony), interakcji negatywnej dokładnie tyle ile trzeba, rozbudowa sieci połączeń (jako sposób ogarniania losowości: tu z rzutów kośćmi). Doskonale chodzi na 2os. Pierwsze gry mogą być nieco dłuższe niż 1h. Kolejne <1h.

Z interakcją bezpośrednią Tash Kalar, z abstraktów: GO lub Gipf?
gemetrator
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2017, 15:33

Re: gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: gemetrator »

+1 Zamki Burgundii

Nie rozumiem jednak Twoich obaw "7 CŚ pojedynek - dużo negatywnej interakcji", w mojej opinii negatywna interakcja jest tutaj na niskim poziomie - ot, rywal podbierze nam kartę, na którą się czailiśmy. Więcej bezpośredniej interakcji (w tym negatywnej) występuje w dodatku "Panteon". Jeśli mogę coś doradzić, to nie skreślaj może od razu 7 CŚ: Pojedynek, to fajna gra na początek.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: kmd7 »

Też polecam Zamki Burgundii.
A co do negatywnej interakcji w Pojedynku - rzeczywiście ogranicza się do podebrania karty, ale jeśli jest to karta z 3 tarczami a przeciwnik jest przy końcu toru militarnego - no cóż, wtedy interakcja negatywna zdecydowanie wzrasta :D. Ale warto, Pojedynek to świetna gra.
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: deco200 »

Mimo wszystko negatywnej interakcji w 7cś pojedynek jest wiecej, chociazby karty cudów, które powodują, że możemy przeciwnikowi zniszczyć brązową lub szarą kartę, czy zmuszaja przeciwnika do odrzucenia pewnej liczby monet. Jednak negatywna interakcja w grze faktycznie jest głownie pośrednia i polega na celowym, odrobine wrednym podbieraniu przeciwnikowi potrzebnych mu kart, czy blokowaniu do nich dostępu przy drafcie.

Jak to pisałem w temacie gry, negatywna interakcja na pewno tam występuje, po jednej rozgrywce dziewczyna byla na mnie mega wkurzona (gra jest jednak na tyle dobra i wciagajaca, ze szybko jej przeszlo i znowu chciala grac ;)), mimo wszystko gra jest naprawdę godna polecenia na dwie osoby, od strony graficznej prezentuje się świetnie i na pewno się Twojej dziewczynie spodoba, ma regrywalność na naprawdę dobrym poziomie (rozegrałem w nią już, myślę że okolo 40 partii i na pewno na tym licznik nie stanie) i dostarcza mnóstwa fajnych emocji, także podobnie jak przedmówcy radzę tej gry nie skreślać, mimo wszystko nie ma w niej negatywnej interakcji na tyle, zeby ktokolwiek sie z tego powodu do tej gry zniechecil. Przynajmniej ja o takiej osobie jeszcze nie slyszalem ;).

Z drugiej strony inne gry warte polecenia dla dwóch osób to (tak jak pisali przedmówcy) Zamki Burgundii i jeszcze od siebie dodałbym może Gejsze -
proste zasady, szybka rozgrywka, ale naprawde trzeba troche pokombinowac zeby wygrac, no i od strony graficznej rowniez super sie prezenutuje. Jedyne co może Cie tu martwic to brak podobienstwa tych gier do Kingdom Buildera (tak wnioskuje z opisu na rebelu, bo nigdy w niego nie gralem ;p)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: gra dla dwóch osób najlepiej à la Kingdom Builder

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zamki Burgundii
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ