Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Zefireq »

Spartacus1312 pisze:Na chwilę obecną na pewno zgarnę albo 7 cudów świata pojedynek albo patchworka. Muszę dobrze przemyśleć, którą z nich :-) zostanie mi ok. 150 zł na coś większego nad czym muszę się poważnie zastanowić.
Moim zdaniem Pojedynek starczy na dłużej - jest głębszy, co dodaje mu regrywalności, ale może np klimatycznie drugiej połówce nie podpasować - tu czesto Patchwork zwycięża. ;)
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Spartacus1312 »

Właśnie o klimat Patchworka głównie chodzi :-)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 81 times

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Zaan84 »

Patchwork, jest fajny na 5-8 rozgrywek i się nudzi. Pojedynek starczy na zdecydowanie dłużej. Zagrasz 3 razy pod rząd i każda partia będzie miała inny "feeling". Paczłork jest za każdym razem taki sam. Nie mówię że to jest zła gra, warto mieć ją w kolekcji, jednak Pojedynek ma większą regrywalność. W szczególności ze jest dodatek (dodruk w tym miesiącu), który dodaje jeszcze więcej możliwości.
frosty
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2017, 11:07

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: frosty »

Pojedynek zdecydowanie wart polecenia, świetnie się gra w dwie osoby i nawet po jednej partii spokojnie można rozegrać następną i następną - nie nudzi się, bo w każdej karty się inaczej układają i można inaczej dobrać taktykę. W dodatku całość fajnie wykonana i pakuje się ładnie do pudełka nawet już jak wszystkie żetony powyjmujemy.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Losiek »

Pojedynek - zgadzam się. Nie zgadzam się z opinią, że Patchwork za każdym razem jest taki sam. Jest za każdym razem inny,dokładnie tak samo jak 7CŚ-P. W jednym i drugim przypadku początkowe rozłożenie kafelków/kart jest losowe. Broniłem się przed Patchworkiem ręcamy i nogamy ze względu na tematykę jednak jest to jedna z moich (i mojej szanownej Małżonki) ulubionych gier. Mamy rozegrane kilkadziesiąt partii i z przyjemnością zagram kolejne. Dla porównania napiszę jaka gra mnie nudzi niemiłosiernie - Magia i Miecz. Toż to losowy koszmar z archaiczną mechaniką, w którym możemy zdecydować czy przesunąć swojego pina w prawo czy lewo.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: crsunik »

Peloponess - podstawka do 5 graczy, z dodatkami więcej. Świetna gra (niestety mojej żonie nie podeszła). Doskonała w 2 i wiecej osob. Jedyna gra gdzie licytacja działa i ma sens na 2 osoby.
7 Cudów - tryb dla dwoch osob jest równie dobry co 7 Cudów Duel

Park Niedźwiedzi - znacznie lepszy niz Patchwork i działa do 4 osob

Najemnicy - przefajna karcianka


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Spartacus1312 »

Jeżeli chodzi o grę dwuosobowa to zdecydowałem się na Patchworka :-) nadal rozmyślam nad czymś dla większej ilości ludzi, tak w przedziale 2-5 osób
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Spartacus1312 »

Serce mówiło cyklady, ale rozum podpowiedział, co innego i tak oto zakupiłem Patchworka oraz wsiąść do pociągu: Europa ;-) dzięki wszystkim za pomoc i zgłoszę się kiedyś jeszcze o poradę zakupu czegoś bardziej skomplikowanego :-)


EDIT: Dla osób, które stoją przed kolejnym wyborem bardzo polecam obie gry przeze mnie wybrane :) Patchwork to świetna, krótka gra, którą można traktować jako przerywnik. Typowy przykład easy to learn, hard to master. I co najważniejsze pierwszą partię wygrała druga połówka, czyli wciągnęła się jeszcze bardziej :)

Jeżeli chodzi o pociągi to jestem dopiero po jednej rozegranej partii w 3 osoby, ale już czuję syndrom jeszcze jednej gry tzn. zagrajmy jeszcze raz :) Zasady są proste jak budowa cepa. Niuansów po przeczytaniu instrukcji praktycznie nie ma, a miodność jest duża. Szczególnie, gdy tak jak u mnie gracze nie tylko skupiali się na własnych trasach, ale kombinowali tez jakby tu przeszkodzić innej osobie. Polecam!

Podsumowując:
Patchwork (po 4 partiach) - 9/10
Wsiąść do Pociągu Europa - 9/10
Spartacus1312
Posty: 27
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:14
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla dwójki z możliwością gry w więcej osób

Post autor: Spartacus1312 »

Witam ponownie i z góry przepraszam za posty jeden pod drugim, ale nie chce mi zatrybić funkcja edycji :)

Zostałem odesłany przez kolegę po poradę na temat zakupu planszówki. Jest on w grupie, która zagrywa się ze mną w Pociągi natomiast chciałby też zakupić coś dla siebie i swojej lubej.
Jeżeli chodzi o wymagania to są one praktycznie identyczne jak moje podane w pierwszym poście tj.:
- cena: do 200 zł
- czas gry: do 2h
- liczba graczy: 1-4/5
- poziom skomplikowania: niski/średni raczej podążający w kierunku średniego.
Dobrze jakby gra miała jakieś namiastki, a może i większe pokłady interakcji zarówno tej pozytywnej, jak i negatywnej :)
Z tego, co mi wypisał to wynalazł w internecie
Osadnicy: Narodziny Imperium
Wojownicy Midgardu (edycja wspieram.to)
Neuroshima Hex, natomiast to jest pozycja niepewna ze względu na klimat, a sporo jak nie większość gier będzie rozgrywał z dziewczyną. Możliwość gry solo również byłaby spoko aczkolwiek nie jest konieczna.
Z góry dzięki za opinie na temat tych gier, jak i propozycje nowych.

BTW. Do mnie już leci 7 cudów świata pojedynek :P
ODPOWIEDZ