Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Breżniew »

Poszukuję gry jak w tytule. Przyznam się, że chodzi za mną ten temat od jakiegoś czasu. Nie bardzo mogę podać więcej szczegółów odnośnie wymaganych mechanik, typu gry czy ilości graczy - jestem otwarty na wszelkie pomysły. Gra karciana czy planszowa - nie ma to większego znaczenia.
Ważne, żeby gra była osadzona w realiach pogańskich. Może podejmować temat walki z chrześcijańskim najeźdźcą, rozwoju cywilizacji, ale może też być przygodówką, czy czymkolwiek innym.
Może być po angielsku.

Przychodzą mi na myśl tylko dwa tytuły: Teomachia i Slavika. W żadną z tych gier nie grałem.
Za wszelką pomoc w poszukiwaniach i za ewentualne propozycje będę wdzięczny jak Drogi Leonid za kieliszek wódki. :)

Edit: Wiem, że szykowana jest gra "Stworze", ale interesują mnie gry, które już są ogólnie dostępne.
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Om nom nom »

Inis - https://boardgamegeek.com/boardgame/155821/inis

Po rankingu i opiniach można sądzić, że jest to najlepsza gra w tych klimatach.
.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: pegzi »

Slavika Równonoc - nam bardzo podeszła.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Dwntn »

Obawiam się że przy tak postawionym pytaniu, opcje są raczej ograniczone. W tematyce stricte mitologii słowiańskiej pojawiło się niewiele gier, w tym wymieniane tutaj wcześniej Slavika, Slavika Równonoc, Wiedźmin, Teomachia +dodatek Mity Słowiańskie. W przygotowaniu jest jeszcze gra Stworze. Tak poza tym, może trafi się jakaś talia kart z Piatnika albo Trefla z wizerunkami stworzeń z mitologii słowiańskiej.

Gdyby jednak rozszerzyć zakres poszukiwań generalnie na mitologię, BGG zwraca 93 strony wyników. Być może pośród tego pojawi się coś jeszcze co by Ci pasowało ?

- K.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Breżniew »

Dwntn pisze:Obawiam się że przy tak postawionym pytaniu, opcje są raczej ograniczone. W tematyce stricte mitologii słowiańskiej pojawiło się niewiele gier, w tym wymieniane tutaj wcześniej Slavika, Slavika Równonoc, Wiedźmin, Teomachia +dodatek Mity Słowiańskie. W przygotowaniu jest jeszcze gra Stworze. Tak poza tym, może trafi się jakaś talia kart z Piatnika albo Trefla z wizerunkami stworzeń z mitologii słowiańskiej.

Gdyby jednak rozszerzyć zakres poszukiwań generalnie na mitologię, BGG zwraca 93 strony wyników. Być może pośród tego pojawi się coś jeszcze co by Ci pasowało ?

- K.
Spodziewałem się takiego obrotu spraw. Do Slaviki nie jestem szczególnie przekonany - kolega ma, więc mogę przetestować u niego. Wiedźminem na pewno się nie zainteresuję - niewiele dobrego wyczytałem o tej grze. Najlepiej z wymienionych tytułów prezentuje mi się Teomachia, ale to i tak nie jest to, czego szukam. Za to wymienione również w moim pierwszym poście Stworze kuszą mnie bardzo - tylko to czekanie... Musze jeszcze przemyśleć sprawę, bo cena jest bardzo przyjazna a i wykonanie niezgorsze. Gdy już opublikują instrukcję, to będę miał lepszy ogląd sprawy. :)
Om nom nom pisze:Inis - https://boardgamegeek.com/boardgame/155821/inis
Po rankingu i opiniach można sądzić, że jest to najlepsza gra w tych klimatach.
Jest koszmarnie brzydka :/ Oglądałem recenzję Gambita i raczej mnie ta gra nie zainteresuje.

Sam znalazłem jeszcze coś takiego:
https://www.giochistarter.it/scheda.php?item=1000045
Dostawa w podobnym czasie, co Stworze, więc też muszę się nad nią pochylić :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Discman
Posty: 14
Rejestracja: 13 mar 2016, 00:05
Been thanked: 3 times

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Discman »

Na wspieram.to z sukcesem zakończyła się kampania gry STWORZE. Jeśli masz czas to poczekaj kilka miesięcy, a jest szansa na bardzo klimatyczną grę :)
"Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro Wielkiego Sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra w klimatach pogańskich - słowiańskich/celtyckich

Post autor: Breżniew »

Discman pisze:Na wspieram.to z sukcesem zakończyła się kampania gry STWORZE. Jeśli masz czas to poczekaj kilka miesięcy, a jest szansa na bardzo klimatyczną grę :)
Wsparłem :)
ODPOWIEDZ