Gra-uniwersum Dragon Ball?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Gra-uniwersum Dragon Ball?

Post autor: ghostartur »

Witam. Poszukuję gry na prezent z uniwersum zawartego w temacie. Najlepiej gdyby gra była po polsku, lecz nie jest to konieczny wymóg. Co do poziomu skomplikowania to biorę pod uwagę coś cięższego, ale jestem w stanie rozważyć także coś lekkiego. Najlepiej gdyby była to karcianka(może nawet kolekcjonerska)/gra z figurkami. Z góry dziękuję za pomoc ;) .
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Gra-uniwersum Dragon Ball?

Post autor: kastration »

Takiej gry po prostu nie ma. Przynajmniej nie przy tych wymogach językowych.

Ma być coś takiego w 2017:

https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tures-game

Ale info skąpe póki co, a sam czekam. Kapitalny temat gry, ale trzeba być cierpliwym.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gra-uniwersum Dragon Ball?

Post autor: c08mk »

Kiedyś była karcianka wydawana w jeden z marek chipsów. Pamiętam, że zebrałem wszystko ale dawno temu zlikwidowałem te karty, wtedy nie interesowałem się planszówkami na tyle, żeby kolekcjonować cokolwiek. Pomimo, że były to "karty z chipsów" miało to proste zasady i dało się grać.
Możesz spróbować poszukać, gdzieś z drugiej ręki ktoś by sprzedał kolekcję, choć jeżeli ktoś to trzymał do tej pory to pewnie słono by przyszło zapłacić.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Gra-uniwersum Dragon Ball?

Post autor: kastration »

Mam te karty. Chodzi o Chio Chips. Super karty, ale to kolekcjonerskie, szybko nudzi się grać w to. Tu chodziło autorowi chyba o bardziej fabularyzowaną wersję DB. Sam czekam, zobaczy co wyjdzie z tego, co podałem. Trudno doszukać się info wiarygodnego o tej grze.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gra-uniwersum Dragon Ball?

Post autor: c08mk »

Temat co prawda stary ale informacja może zainteresuje OP. Jakiś czas temu dostałem newsletter z linkiem do nowej gry Dragonball od Waylandgames. Linki poniżej.
http://www.waylandgames.co.uk/card-game ... &results=6
ODPOWIEDZ