Mechanika: wybuduj i odkryj nową akcję.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Mechanika: wybuduj i odkryj nową akcję.

Post autor: ArnhemHorror »

Wiem, że odgrzebuję starą dyskusję, ale przypomniała mi się po wczorajszej rozgrywce w Clans of Caledonia. Ta gra to bardzo zgrabny mix kilku mechanizmów z Terry Mystiki, w tym tego, którego dotyczył powyższy wątek, i gier ekonomicznych: wahania cen towarów w związku z popytem/podażą, kontrakty. Do tego gra się lepiej przy dwóch graczach niż TM (i szybciej - wyrobiliśmy się w trochę ponad godzinę) i można też grać solo! Zagrałem dotąd tylko dwa razy, ale wydaje mi się, że jest wysoka regrywalność (klany z unikatowymi zdolnościami i modularna mapa) i duży wachlarz strategii, mimo ograniczeń związanych ze predefiniowanym układem budynków na planszetce gracza (jak ktoś zauważył może być to bolączka tego typu gier). Do tego idylliczna oprawa graficzna (Klemens Franz) i swojski klimat Szkocji ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mechanika: wybuduj i odkryj nową akcję.

Post autor: Bea »

BartP pisze:Masz wrażenie rozwoju własnej cywilizacji, każda "rasa" może mieć inny rozwój, co zresztą ma miejsce we wspomnianych grach i dlatego właśnie zdecydowano się na rozwiązanie tego w taki sposób.
Tu nie chodzi koniecznie o nowe akcje, ale właśnie o zmienny koszt, jakieś korzyści / straty co rundę, takie tam.
Masz rację. Dzięki temu że budujesz z własnej planszetki, twoja nacja/frakcja się rozwija i to jest piękne!

wilecki pisze:Wiem, że odgrzebuję starą dyskusję, ale przypomniała mi się po wczorajszej rozgrywce w Clans of Caledonia. Ta gra to bardzo zgrabny mix kilku mechanizmów z Terry Mystiki, w tym tego, którego dotyczył powyższy wątek,
Mam na radarze!
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Mechanika: wybuduj i odkryj nową akcję.

Post autor: Edwardo »

No i jeszcze Great Western Trail
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
ODPOWIEDZ