Epicka gra przygodowa! co dalej?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Witajcie, nie znalazłem nigdzie na naszym forum zebranych w jednym miejscu gier które zasługują na miano EPICKICH. Wszystko zaczęło się od tego, że szukam dobrej (do 400zł) gry planszowej i przygodowym charakterze.

W naszym zbiorze jest już kilka(naście) pozycji, wiemy co lubimy, wiemy czego oczekujemy - i szukamy teraz odpowiedniej pozycji. Przygodowość, nieliniowość, dobre wydanie, grywalność na satysfakcjonującym poziomie już od dwóch graczy. Dziewczyna nie przepada za planowaniem ruchu na wiele tur do przodu.

Jesteśmy weteranami arkham horror, eldritch horror - długość rozgrywki nam w żaden sposób nie przeszkadza ("umieralność" na wysokim poziomie również gry nie skreśla). Wielogodzinne partie w talisman nigdy nie były problemem (i jego duża doza "losowości" tak samo). Ścisła kooperacja w robinsonie - sama przyjemność. Nie mamy problemu z rywalizacją (przykładem są cyklady)

Zależy nam na przesączającym się klimacie gry (tak jak w arkham), dobrym wydaniu (tak jak cry havok?) i grywalności już przy dwóch graczach (nie zawsze nam udaję się zebrać więcej osób).
Padł pomysł na Mage Knight'a. Czy warto? Może ktoś rzuci pomysłem na NAPRAWDĘ dobrą grę (zapraszamy do wrocławia na rozegranie paru partyjek po zakupie :))
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Rocy7 »

Mage Knight to bardziej euro niż epickie ameri więc odradzam.
Rzuccie okiem na Rycerzy Pustkowii.

Forum posiada funkcję szukaj a definicja epickosci jest różna dla różnych graczy.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 77#p795277
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Leszy2 »

Grą która jest definicją epickości jest "Wojna o Pierścień".
Polecam.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Dzięki za obie odpowiedzi. Mage Knight mam możliwość odpłatnie wypożyczyć przed zakupem - zanim się zdecyduję na tą konkretnie zapewne ją "przebadam" organoleptycznie.

w kwestii władcy pierścieni - nie przypadł mi do gustu klimat.. jestem fanem malezańskiej - tolkienowski czarno-biały świat jest zaprzeczeniem tego co uwielbiam w fantasy :D
ale planszówkę rozpatrzę.

mam nadzieję że ktoś coś jeszcze zaproponuje. Ja ze stwojej strony polecam zawsze arkham horror. tylko zaznaczam, że dodatki planszowe trzeba ostrożnie dozować w zależności od ilości graczy biorących udział w rozgrywce :)
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Mage Knight już niedostępny. Wojna o pierścień nie jest wykonana tak, jakbym sobie tego życzył. Ten zakup będzie pewnego rodzaju zamknięciem zbioru na dosyć dłuuugi czas (i wypełnienie ostatniego miejsca w szafie:) ) Postapokaliptyczny klimat rycerzy pustkowi nie przemawia do reszty ekipy planszówkowej. Magia i myszy została bardzo odradzona przez jednego z towarzyszy. Tak jak i Zombiecide :)

Ktoś może coś jeszcze polecić?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1928 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: warlock »

Bitwa Pięciu Armii?

Nie grałem, widziałem gameplaye, wygląda git :)
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

szukamy gry o bardziej przygodowym charakterze.. ale dzięki za propozycje!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Olgierdd »

Zdefiniuj "epicka", bo coraz częściej dla każdego to znaczy coś innego ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1928 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: warlock »

subiel pisze:szukamy gry o bardziej przygodowym charakterze.. ale dzięki za propozycje!
Skoro lubicie Talisman i Eldritch Horror, to Runebound (3 edycja) wydaje się być ok.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Olgierdd pisze:Zdefiniuj "epicka", bo coraz częściej dla każdego to znaczy coś innego ;)
epicka w tym kontekście: emocjonująca rozgrywka, zwarty udział wszystkich graczy, bez rozwleczonych przerw pomiędzy turami (tutaj przykładem może być relic z dodatkiem nemesis - czas oczekiwania na swój ruch przy 5 graczach ~do 10 minut..), wykonanie na wysokim poziomie z przyjemnym elementem eksploracji gry/historii/fabuły.

mile widziany rozwój postaci, mniej mile widziany deck building, klimat z pogranicza magii i arkanów pomieszany z analogową metodą "ubijania" przeciwników za pomocą broni białej/palnej/miotanej. czas rozgrywki nam różnicy nie robi, czas przygotowania gry - tak samo. ilość zasad? stała grupa graczy, więc ich ogrom nie stanowi najmniejszego problemu. Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać?
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

warlock pisze:
subiel pisze:szukamy gry o bardziej przygodowym charakterze.. ale dzięki za propozycje!
Skoro lubicie Talisman i Eldritch Horror, to Runebound (3 edycja) wydaje się być ok.
miałem okazję zagrac w runebounda. pomimo fajnego wykonania i całkiem ciekawej koncepcji miałem wrażenie że gram solo. trochę jak w wiedźminie :) nawet w kilku graczy, każdy sam swoj cel realizuje, licząc punkty/karty awansując swoja postać. jak relic bez dodatku :)
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: żagiel »

My epickie pojedynki prowadziliśmy zawsze w Runewars i w Grę o Tron gdzie już prawie wygrywasz a tu ktoś wykonuje 1 ruch "bo może" i zaczynamy zabawę od nowa :)
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

grałem w grę o tron, jestem skłonny polecić :) gra wymaga z "oswojeniem" się z bałaganem na planszy, i ma to coś, co w kluczowym momencie potrafi skutecznie podnieść ciśnienie wygrywającemu :D

o runewars nigdy w sumie nie słyszałem.. nie znam nikogo kto by miał. Dzięki za propozycję! zobaczę, poczytam :) jak grywalność w dwie osoby?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Azriel »

subiel pisze:epicka w tym kontekście: emocjonująca rozgrywka, zwarty udział wszystkich graczy, bez rozwleczonych przerw pomiędzy turami (tutaj przykładem może być relic z dodatkiem nemesis - czas oczekiwania na swój ruch przy 5 graczach ~do 10 minut..), wykonanie na wysokim poziomie z przyjemnym elementem eksploracji gry/historii/fabuły.

mile widziany rozwój postaci, mniej mile widziany deck building, klimat z pogranicza magii i arkanów pomieszany z analogową metodą "ubijania" przeciwników za pomocą broni białej/palnej/miotanej. czas rozgrywki nam różnicy nie robi, czas przygotowania gry - tak samo. ilość zasad? stała grupa graczy, więc ich ogrom nie stanowi najmniejszego problemu. Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać?
Z tego opisu na myśl przychodzą mi dungeon crawlery, jak np. Descent, Super Dungeon Explore, gry z serii Dungeons & Dragons albo nieco inna Arcadia Quest.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Toomek »

Może coś od Flying Frog(Last night on Earth, Touch of evil)? Przy czym jeżeli na pierwszy rzut oka odpycha Cię oprawa graficzna to nawet nie wchodź w to głębiej :).

Generalnie tona rzucania kostkami, sporo specyficznego pulpowego klimatu, proste zasady i sporo równie specyficznej co klimat rozrywki. Mam wrażenie, że to są produkcję z kategorii : "albo je kochasz, albo nie znosisz" ;).
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Antioch Seleucyda »

subiel - a rozważałeś Władce Pierścieni LCG ? Lub ewentualnie teraz wyjdzie Horror w Arkham LCG. Wiem że może nie na temat, ale pewne warunki które podałeś te gry spełniają.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Chaaber »

Dla mnie Arcadia Quest, będzie świetna. Bardzo epicka kampania w tłuczenie mobów i innych graczy, a właściwie ich gildii. Piękne wykonanie, teraz oczekujemy Inferno(sequela/dodatku) z kickstartera. Dla mnie to takie Diablo na planszy, co zabijesz kogoś/coś to dostajesz kasę i się dzięki nie zaopatrzysz potem. Super zabawa, dużo rzucania kośćmi, świetne figurki i grafiki. Mega zabawa na długie godziny, a tryb kampanii tylko podnosi poziom epickości.

Może Forbidden Stars będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Gra mega duża i działa już od dwóch osób. Niektórzy nawet mówią, że to najlepsza liczba graczy. Niedługo zniknie ze sklepów, więc warto się zaopatrzyć. Nie każdemu tylko pasuje Warhammer 40k.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

:D

flying frog jest faktycznie "specyficzne" - i myślę że nie tym razem, ale dzięki!
Arcadia Quest prezentuje się ładnie, tak jak i descent. W kwestii Warhammera nie da rady. to strategia.. Z tego powodu własnie został odrzucony również Cry Havoc i Scythe :(

szukając planszówki zobaczyłem jeszcze jeden ciekawy projekt:
https://www.kickstarter.com/projects/st ... escription

jako fan DS nie mogę się doczekać :D
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Olgierdd »

subiel szuka przygodówki, a polecają mu strategie :roll:

Z gier przygodowych mój top to Pathfinder The Adventure Card Game. Brakuje jej nieco elementu fabularnego (trzeba koniecznie ściągnąć z bgg rozszerzony opis przygód), mechanika jest dość prostą turlanką i jednak to tylko karcianka, ale w trakcie gry podejmuje się nawet sporo niełatwych decyzji, a rozwój postaci i element kooperacji są fantastyczne.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Dzięki za czytanie ze zrozumieniem :D patchfinder z tego co czytałem, to jest typowy deck building z tymże dodatki dodatki dodatki :) patrzyłem też wczoraj na gameplay. nie skreślam, ale jest na liście pozycji ewentualnych ^^
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Olgierdd »

Tak, niestety trzeba w tę grę zainwestować nieco grosza, by mieć pełną kampanię. Co do deckbuildingu, to absolutnie nie jest to typowa gra z tego gatunku. Optymalizacja talii następuje pomiędzy rozgrywkami, tzn. uda Ci się w trakcie przygody zdobyć nowe bronie i skończysz z 5 sztukami, a Twoja postać może nosić tylko 2, wiec ustalacie które są najlepsze i najbardziej potrzebne drużynie. Nie ma klasycznego kupowania kart i mielenia talii w trakcie gry.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: mmag »

Może spróbuj Gears of War? Całkiem fajna kampania, do tego zestaw dodatkowych misji i na trochę to wystarczy. Jak nie jestem fanem gier kooperacyjnych to ta mi faktycznie podeszła - całość jest fajnie wydana, gra się przyjemnie, klimatycznie (ucieczka przed barserkerką rządzi 8) ), a z racji tego, że inni gracze nie znają naszych kart na ręce nie pojawia się syndrom lidera, a przynajmniej u mnie w grupie nie ma z tym problemu w tej grze.
Azaka
Posty: 92
Rejestracja: 21 maja 2009, 13:53
Lokalizacja: Królewsko Cesarskie Stołeczne Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Azaka »

Od flying frog Shadows of brimstone odbiega od standardu jaki maja ich pozostałe gry, przypomina starego warhammer questa
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: dziobanes »

Moje propozycje to Warhammer Quest : Silver Tower ( jeśli język ang. i sklejanie figurek to nie problem) . Genialna mechanika zarządzania kostkami. Poziom trudności może na początku wydawać się łatwy, ale gra potrafi pozytywnie zaszokować zwrotem akcji, losowe wydarzenia są naprawdę epickie, ostatnio w rozgrywce uratowaliśmy od śmierci przypadkowo napotkanego bohatera, którego właśnie jakiś podły gargulec pogryzł i wypluł. Bohater ten okazał się na tyle pomocny, żę praktycznie tylko dzięki niemu udało nam się przetrwać całą próbę i zdobyć kolejny fragment amuletu. Emocje były.

Śmiało mogę polecić też Descenta 2ed ( w pierwszą nie grałem , więc się nie wypowiem ale podobno też daje radę )

Poza tym ktoś tu wspomniał o Runewars i ten tytuł też zasługuje na miano "EPIC!" w 100% . Grając w dwie osoby, można ustawić trochę większą mapę, oczywiśćie do tego losowe wydarzenia dla bohaterów. Niektórzy narzekają na duży "downtime" przez akcje bohaterów, ale dla mnie jest to właśnie ten element, który nadaje grze uczucia przygody. Generalnie gorąco polecam.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: mmag »

"Przygodowość, nieliniowość, dobre wydanie, grywalność na satysfakcjonującym poziomie już od dwóch gracz, przesączający się z gry klimat"...

Myślę też, że idealną grą spełniającą te warunki może być "Folklore" - do końca grudnia można na kickstarterze skusić się na late pledge. Problemem może być jednak budżet...
ODPOWIEDZ