Epicka gra przygodowa! co dalej?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

runewars... polecany przez wiele ludzi :) i być może własnie na to się zdecyduję. silver tower tez sie prezentuje dumnie. ciezkie decyzje mnie czekaja.. i sporo rozwazan :D no i kwestia braku poszanowania do strategii u mojej dziewczyny.. z tym tez trzeba bedzie powalczyc zapewne... mam jeszcze tydzien do wyplaty. po tygodniu zbieram propozycje, i bede porownywac :) po czym lece do sklepu! ekscytacja jakby wakacje zblizaly :D albo swieta:D czlowiek stary a glupi :P
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: dziobanes »

Doskonale rozumiem co czujesz :D :D mam tak zawsze, kiedy szykuje się jakiś "poważny" zakup, pomimo że już przeszło 30 wiosenek na karku :) Moja żona w ogóle sceptycznie podchodzi do prawie każdej gry, którą kupuję... a później męczy mnie żeby grać w dany tytuł :lol: Na początku była oczarowana Warhammer Quest: Silver Tower, urzekła ją mechanika gry i wykonanie figurek, kafelków planszy. Później kiedy kupiłem Runewars'a, podeszła niechętnie, przed pierwszą rozgrywką próbowała mnie "uprosić" , żebyśmy zagrali jednak w Silver Tower :lol: oczywiście Runewars okazał się strzałem w dziesiątkę, poprzez właśnie połączenie wspaniałej przygody ze strategią. Klimat gry, sposób układania mapy, pory roku, ciekawe licytacje i cały czas to uczucie, nawet kiedy teoretycznie przegrywamy, że wszystko można jeszcze zmienić. Te wszystkie cechy powodują że naprawdę każda rozgrywka różni się od poprzedniej, a niektóre momenty gry wspominam nawet po jej zakończeniu 8) Następnie przyszedł czas na "Zakazane Gwiazdy" i taka sama sytuacja - najpierw bardzo sceptycznie, niechętnie i pytanie : "może jednak zagramy w Runewarsa albo Silver Tower?" ... wszystko, by za parę godzin stwierdzić , że chyba jednak to "Zakazane Gwiazdy" rządzą :shock:
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: sirwei »

Nikt nie poleca Warcrafta: Gra planszowa? No i posiadłość szaleństwa!
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Rocy7 »

Runewars i Zakazane Gwiazdy to strategie, w RW jest troche (bohaterowie) w ZG jest zero przygody, choc jest klimat i pewna epickość. Obie gry sa bardzo złożone i długotrwałe. Silver Tower bardziej sie wpisuje w klasyczna przygode i rozwoj postaci o ile nie przeraza Cie masa składania modeli.
Rozgrywka w Silver Tower wyglada tak http://boardtime.pl/2016/07/warhammer-q ... rywki.html
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Witajcie. po zażartych dyskusjach, po oglądaniu recenzji, po przeglądaniu sklepów, metodą kupna sprzedaży zakupiłem jednak Mage Knight'a w wersji anglojęzycznej. Czemu tak? Bo cena była atrakcyjna (egzemplarz używany), bo przygodowy, bo jest (zazwyczaj) polecany, bo opus magnum i super sprawa.

pożyjemy (pogramy), zobaczymy. ponadto to był bezpieczny zakup, jeśli z jakichś przyczyn gra nie zagości na naszym stole, nie będę mieć najmniejszego problemu ze zbyciem produktu bez straty (a może i z małym zyskiem? - gra w świetnym stanie, zakoszulkowana :D ).

także dziękuję osobom które podały swoje propozycje, zostały "skatalogowane", i zobaczymy jak pójdzie to dalej :)

Dzięki za uwagę!

PS - zastanawialiśmy się przez chwilę nad posiadłością szaleństwa, ale wariant 2osobowy jest określany jako "mierny"..
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Mage Knight - to był dobry zakup. Pierwsza wartka wg scenariusza wprowadzajacego, druga partyjka już na pełnym wypasie. Zasad nie ma aż tak dużo.. ludzie trochę panikuja. Model walki jest trochę skomplikowany.. może trochę za bardzo, Ale to zobaczymy jeszcze w trakcie trzeciej gry:) jak ba ren moment - gra jest super!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Rocy7 »

The Others 7 Sins Portal wydaje wersje pl niedługo
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Czy odkopując własny wątek jestem mistrzem złotej łopaty?

nie chciałem zakładać kolejnego - a temat w sumie wraca :D
mage knight - ograny, bardzo przyjemny - polecam (ale nie polecam wdrażania nowych graczy...).
the others - ograne tylko troszkę (wykonania KLASA - super sprawa. mimo kilku prób gra się jednak nie przyjęła za dobrze... i nie potrafię powiedzieć tak naprawdę dlaczego).

ale ale - idą święta. szukam ponownie gry! i z przyjemnością mogę stwierdzić że cena nie gra roli (jesśli do 250zł to zakup będzie w grudniu, jeśli powyżej - będzie w styczniu).
czy szanowni koledzy słyszeli o jakiejś ciekawej pozycji (jakieś nowe wydanie, nowa produkcja?)

dark souls odpada (pomimo mojego uwielbienia do serii - planszówkowej wersji nie chcę)
scythe odpada (pomimo fajnego wydania - dziewczyna wciąż "gardzi" strategiami)
gloomhaven? (mam mieszane odczucia, nie jestem pewny czy chciałbym ryzykować zakup...)
pandemic legacy season 2 - ograliśmy sezon pierwszy. no super sprawa. ale cena drugiej części jest z tych skandalicznych biorąc pod uwagę zawartość

pozdrawiam, Jakub
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: idziol91 »

Jeśli cena nie gra roli, to 7th Continent. Poczytaj o tej grze, na bank Ci się spodoba. :)

Jedyny problem jest taki, że ani w grudniu ani w styczniu tego nie dostaniesz. Chyba że znajdziesz gdzieś 1 edycję np. na ebay'u.
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

żeby nie tworzyć kolejnego wątku, wykopuje ponownie swój :D złota łopata II...

przez ostatnie półtorej roku byliśmy kompletnie wyłączeni z planszówek, grania itd. biorąc pod uwagę bieżące realia - ponownie szukam czegoś co sprawdzi się dla dwóch osób.

czy wyszło coś nowego w międzyczasie co jest warte uwagi, ładnie wydane i przygodowe w kooperatywie?
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Piaskoryb »

Szukałem czegoś takiego ostatnio. Przeszukałem internety (nie lubie ładować kasy w coś by potem to odsprzedać), wszelkie topowe gry mi nie podchodziły ale odnalazłem swojego grala ;D Może i tobie przypadnie do gustu, polecam Maximum Apocalypse jeśli gdzieś jeszcze dostaniesz :) Dla mnie bomba!
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

fajnie to wygląda, ale w sklepach ni widu ni słychu

jakieś nieprzyjemne zamieszanie było przy kickstarterze przy tym tytule?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Golfang »

Może Nemesis? Skoro nie graliście 1,5 roku na pewno o tej grze nie słyszeliście. Ewentualnie tez ostatnio przeze mnie ograny Łowcy AD2114 - też świetna gierka i nawet nie wiem czy bardziej by Wam nie podeszła.
----------------
10% flamberg.com.pl
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: shod »

subiel pisze: 12 paź 2016, 15:07 PS - zastanawialiśmy się przez chwilę nad posiadłością szaleństwa, ale wariant 2osobowy jest określany jako "mierny"..
Może warto się jednak pochylić nad tym tytułem, zwłaszcza że znacie te klimaty. Ja osobiście nie grałem w 2 osoby [zawsze było większe grono], ale znajomy grał bardzo dużo w 2 osoby, tylko biorą po prostu po 2 postacie. Chwalił sobie i wydaje mi się to sensownym zabiegiem.
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: ted »

Epickie gry przygodowe to mój ulubiony gatunek gier.

Oddaję głos na 7 kontynent. Wow, po prostu wow. Klimat eksploracji, satysfakcja z przezwyciężania trudności, fenomenalna fabuła, różne ścieżki prowadzące do celu.

To się nijak ma do chodzenia po planszy świata (Runebound, Eldritch), eksploracji zamkniętych przestrzeni (Nemesis), czy odkrywaniu map w Podróżach przez Śródziemie. To nie dice roll fiesta z Fortune and Glory <mam mocno ograne wszystkie z powyższych>

W kontynencie naprawdę odkrywasz nowy kontynent i walczysz o życie.

I najlepsze na koniec.
Można kupić all in'a za milion monet, można kupić wykastrowaną wersję classic za (chyba) 59 usd (bleeh), a można kupić replacement cards za +/- 150 zł. I NAPRAWDĘ nie trzeba nic więcej. Sam mam taki zestaw. Musisz wydrukować instrukcję, dołożyć kostki k6, żeton ogniska i postaci (np. meepla czy figurkę).
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: aleczek »

Survive Escape from Atlantis
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: subiel »

Golfang pisze: 03 kwie 2020, 09:48 Może Nemesis? Skoro nie graliście 1,5 roku na pewno o tej grze nie słyszeliście. Ewentualnie tez ostatnio przeze mnie ograny Łowcy AD2114 - też świetna gierka i nawet nie wiem czy bardziej by Wam nie podeszła.
nemesis brzmi bardzo ciekawie. z tego co zrozumialem, to kampania rozwija sie przez wiele gier. czy dołączenie w trakcie trzeciego gracza lub późniejszy powrót do dwóch jest możliwy? czy tak jak się zacznie, tak trzeba przegrać całość?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Epicka gra przygodowa! co dalej?

Post autor: Golfang »

subiel pisze: 06 kwie 2020, 09:31
Golfang pisze: 03 kwie 2020, 09:48 Może Nemesis? Skoro nie graliście 1,5 roku na pewno o tej grze nie słyszeliście. Ewentualnie tez ostatnio przeze mnie ograny Łowcy AD2114 - też świetna gierka i nawet nie wiem czy bardziej by Wam nie podeszła.
nemesis brzmi bardzo ciekawie. z tego co zrozumialem, to kampania rozwija sie przez wiele gier. czy dołączenie w trakcie trzeciego gracza lub późniejszy powrót do dwóch jest możliwy? czy tak jak się zacznie, tak trzeba przegrać całość?
Kampanii nie grałem - gralismy ot tak po prostu. Do wersji KSowej dostałem komiks który chyba jest kampanią - ale na razie nie ruszyłem tego.
Dla mnie jest to świetny tytuł - można grać solo , można grać w pełni kooperacyjnie można grać kooperacyjnie z motywem zdrajcy (każdy ma inne cele).
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ