Kickstarter - mój pierwszy raz.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Salemmtg »

Witam, mam takie pytanie dla wyjadaczy gier którzy już kupowali poprzez KS. Na wstępie od razu informuję że jest to moje 1 wsparcie które bym chciał okazać, dlatego właśnie chce się upewnić w kilku sprawach.

Czy jak wsparłem projekt (w tym momencie grę Darklight -Memento.......) to czy po zakończeniu zbiórki,kasa zostanie automatycznie pobrana z konta czy jak? Co w skutek jak na chwilę obecną nie mam jeszcze środków na koncie?

Czy wspierać od razu czy poczekać jak po zakończeniu pojawi się panel Plage Manager i tam już wszystko ustawić (add on itp.) Rozumiem że jeśli bym od razu nie wspierał tylko poprzez Plage Managera to jako Preorder,czyli rozumiem że miałbym wysyłkę nieco później niż ci co wspierali poprzez KS?

Czy do gry doliczane są jeszcze jakieś dodatkowe koszty? shipping itp. to zdaje sobie sprawę z nich że są (mowa bardziej o vat, itp.)

Czy musiałbym coś jeszcze wiedzieć z góry od was,na co zwracać uwagę itp.?

Przepraszam z góry że tyle pytań ale nie mogłem jakiegoś pomocnego wątku znaleźć.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: BartP »

Tak, po zakończeniu kampanii system spróbuje ściągnąć kasę z Twojej karty. Tak samo, jakbyś próbował tą kartą zapłacić w sklepie internetowym. Jeśli podpiąłeś kartę kredytową, to pobierze Tobie kasy i zrobi na niej kredyt. A jeśli nie da się ściągnąć kasy (bo coś tam, przekroczyłeś dzienny/miesięczny limit, nie znam się na opcjach różnych banków), to nie ściągnie. Spróbuje potem kilka razy ponownie (w przeciągu paru dni?), jeśli wciąż się nie uda, to jest to raczej sytuacja wyjątkowa i może twórcy kampanii się z Tobą wtedy skontaktują, a może Cię oleją.

Najczęściej jest tak, że cokolwiek dodasz poprzez Pledge Managera wysyłane jest tak samo, jakbyś to wsparł na KS. Jeśli nie masz kasy, to czekaj na Pledge Managera. Jeśli masz, to wspieraj, póki jest na KS, bo w ten sposób pozwalasz odblokować więcej stretch goali. Pre-order to niejako dodatkowa forma finansowania wybierana przez niektóre firmy. Nie jest to to samo co Pledge Manager. Warto też wiedzieć, że nie wszystkie kampanie KS mają coś takiego jak Pledge Manager - to dodatkowe narzędzie, dodatkowe koszta.

Tak, czasami mogą się pojawić dodatkowe koszty, ale akurat w tym wypadku nie, bo projekt jest przyjazny Europejczykom, tj. jest wysyłany z terenu UE i nie będą naliczane dodatkowe opłaty.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Salemmtg »

Dzięki śliczne za informację.
Praktycznie wszystko co chciałem wiedzieć-wiem ,dzięki jeszcze raz. Mam tylko jeszcze 1 pytanko. Wsparłem projekt, pobrało mi kasę z konta po zakończeniu. Dodatkowo chciałbym dokupić jakiś addon itp. to później w Pledge Manager to ustawiam, pomijając samą grę (podstawkę) czy jak ?
Chodzi mi o to aby pobrało mi za podstawkę 1 raz ,a nie 2 razy gdy jeszcze w Pledgu będę ustawiał Add-ony.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: BartP »

Dotąd Pledge Managery działały tak, że wiedziały, ile zapłaciłeś na kampanii. Powiedzmy $100. W Pledge Managerze będziesz miał owe $100 do wydania i musisz zaznaczyć, co za nie chcesz, w Twoim wypadku podstawkę gry. No ale chcesz jeszcze 3 add-ony, więc je też wybierasz, każdy powiedzmy kosztuje $20, więc system Ci wyliczy, że jesteś $60 na minusie. Do tego jeszcze shipping $20, więc jesteś $80 na minusie, które będziesz musiał na koniec Pledge Managera zapłacić (jak checkout w sklepie).
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Salemmtg »

Super. Dzięki śliczne za wytłumaczenie. Polać temu Panu!!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Curiosity »

Przy kickstarterze warto się zrzucić z kimś jeszcze, żeby rozłożyć koszty wysyłki. Jeśli kogoś teraz dokoptujesz, to może on również zakupić grę korzystając z Twojego managera.

Sam się mocno nad tą grą zastanawiam. Skąd jesteś?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Salemmtg »

Witaj. Jestem z Gdańska. Od niedawna na tym forum. Wcześniej zajmowałem się tylko bitewniakami obecnie od 2,5 roku tylko Planszówki (fantasy,DC itp.) no i X-wing (więc nadal pozostaje coś z bitewniaków).

Obecnie wsparłem projekt Darklight. Jak będziesz chętny to można coś wspólnie zmajstrować.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Wincenty Jan »

Podepnę sie pod temat. Na wspieram.to "zakupiłem" dodatki do dominiona, pierwszy raz korzystałem z tej platformy, gdzie podać adres do wysyłki? Wystarczy w swoim profilu podać dane czy jest gdzies jakis specjalny formularz?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: misioooo »

I co do Kickstartera... Nastwa się, że raczej nie zobaczysz wspieranej gry wcześniej niż po roku - niezaleznie co pisze wydawca ;P Są wyjątki - Jamie Stegmaier robi bardzo fajne kampanie i zwykle nie ma tam nierealnych terminów podanych.

Co do Wspieram.to - pewnie wydawca przed wysyłkami będzie się odzywał z prośbą o dane do wysyłki, więc cierpliwie należy czekać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Salemmtg »

Spoko, zdaję sobie sprawę że rok lub więcej. Mam czas poczekam :-)
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: cube88 »

Witam, żeby nie tworzyć niepotrzebnych wątków podepnę się pod ten stary. Przymierzam się właśnie do pierwszego wsparcia na kickstarterze i chciałbym rozwiać kilka wątpliwości co do pledge managera. Czy jeśli wybiorę od razu rodzaj wsparcia jaki mnie interesuje to później muszę jeszcze raz po zakończeniu kampanii coś wybierać bo tak zrozumiałem na niektórych stronach. Czy jest to może zależne od kampanii? Czy po prostu wybieram przykładowo opcje core box za konkretna cene, po zakończeniu kampanii ściągają mi to z karty i to wszystko co mnie interesuje do czasu aż gra przyjedzie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Curiosity »

Tak, po zakończeniu zbiórki należy jeszcze w Pledge Managerze potwierdzić to, co konkretnie chcesz, podać adres dostawy i doliczyć cenę wysyłki (wcześniej może nie być znana).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: cube88 »

Ok, tak tylko żeby doprecyzować, jeśli dobrze rozumiem na ten temat dostanę jakąs wiadomość/ e-mail i nie da się tego przeoczyć? Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Curiosity »

cube88 pisze:Ok, tak tylko żeby doprecyzować, jeśli dobrze rozumiem na ten temat dostanę jakąs wiadomość/ e-mail i nie da się tego przeoczyć? Dziękuję za odpowiedź
Tak :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Lisior
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:13

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Lisior »

Wincenty Jan pisze:Podepnę sie pod temat. Na wspieram.to "zakupiłem" dodatki do dominiona, pierwszy raz korzystałem z tej platformy, gdzie podać adres do wysyłki? Wystarczy w swoim profilu podać dane czy jest gdzies jakis specjalny formularz?
Cześć !

Powinien wystarczyć adres w profilu. Ja wsparłem książkę "Wróżda" i w tym projekcie otrzymałem maila, żeby podać mailowo adres jeśli nie mam go w profilu. Ja tę wiadomość zignorowałem, bo i tak wybrałem e-booka. Ogólnie mówiąc powinno wystarczyć podanie adresu w profilu, a jeśli nie, powinieneś dostać maila z prośbą o podanie.

Daniel
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: plokij »

Mam pytania do projektu Nemesis.
Gdzie się zaznacza wybór języka w jakim ma być wysłana gra ?
Czy za przesyłkę będzie można przelać dodatkowo pieniądze czy odliczą z tego co już wpłaciłem?

Jak to się ma w innych projektach na KS ?
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: IrasArgor »

plokij pisze:Mam pytania do projektu Nemesis.
Gdzie się zaznacza wybór języka w jakim ma być wysłana gra ?
Czy za przesyłkę będzie można przelać dodatkowo pieniądze czy odliczą z tego co już wpłaciłem?

Jak to się ma w innych projektach na KS ?
Za około 2-3 miesiące dostaniesz informację o otwarciu pledge managera. Tam będziesz miał możliwość wyboru wersji językowej, dokupienia dodatków, których nie wybrałeś w kampanii oraz tam opłacisz przesyłkę.
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Barin »

Proszę o radę...
Szukałem w Google zgranicznych sklepów z figurkami i znalazłem Kickstartera. To moje pierwsze wejście na tę stronę - okazało się, że mają niemal dokładnie to, co potrzebuję, ale niestety jest tam następująca adnotacja: "Funding period Nov 29 2017 - Dec 29 2017 (30 days)". Czy to oznacza, że nie mogę kupić tych figurek i zostaje mi tylko patrzenie na obrazki na stronie projektu? Konta nie mam tam założonego. Czy zalogowanie może otworzyć jakieś możliwości?
Macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Brylantino »

Kickstarter to nie sklep, tylko portal crowd-fundingowy. Oznacza to, że są na nim prowadzone tylko zbiórki na konkretne projekty i przez ściśle określony czas. Poza tym czasem nie można już wesprzeć danej gry i pozostaje szukanie jej w normalnej sprzedaży. O jakim projekcie mówisz? Może da się go nabyć w innym miejscu?
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Barin »

https://www.kickstarter.com/projects/21 ... miniatures
Na scalebro.com mają tylko Chapter 1.
Poza tym chyba Chapter 5 jest zastrzeżony tylko dla Kickstartera.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Kickstarter - mój pierwszy raz.

Post autor: Brylantino »

Zakupić można tylko chapter I. Ew. możesz poszukać, czy ktoś wspierający ten projekt nie chce pozbyć się swoich figurek (to póki co jedyny sposób na dostanie pozostałych chapterów).
ODPOWIEDZ