Bardzo ciężkie euro

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

Bea pisze: Zgadza się, ale jest na tyle dobra, że niektórzy są w stanie przeboleć to delikatne dostosowanie zasad, bo tak bardzo chcą w nią zagrać. ;)
Zgadza się to świadczy, że rozgrywka 3+ jest świetna. Szkoda, że nie powstała alternatywna plansza na 2 osoby jak w Rosyjskich Kolejach czy Alchemikach i trochę zmienione reguły. Wydaje mi się, że dość łatwo byłoby to zrobić by powstał produkt miodzio lodzio, a nie tylko lodzio.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
mib2k
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2015, 12:29

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: mib2k »

-
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 22:55 przez mib2k, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: kamilpr »

Wiem, że odkopuje stary temat ale może przez 2 lata graliście w nowe gry lub cos nowego godnego polecenia wyszło na rynek?
Poszukuje ciężkiego eurosa, takiego z wieloma drogami do zwycięstwa i zmuszającego do myślenia podczas gry.
Czytając ten temat zainteresował mnie CO2 ale troche hamuje mnie to, że za jakiś czas ma wyjść 2 edycja tej gry ?
Myślałem też o Dominant Species ale chyba już nie można jej kupić ?

Macie cos do polecenia ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze:Wiem, że odkopuje stary temat ale może przez 2 lata graliście w nowe gry lub cos nowego godnego polecenia wyszło na rynek?
Poszukuje ciężkiego eurosa, takiego z wieloma drogami do zwycięstwa i zmuszającego do myślenia podczas gry.
Czytając ten temat zainteresował mnie CO2 ale troche hamuje mnie to, że za jakiś czas ma wyjść 2 edycja tej gry ?
Myślałem też o Dominant Species ale chyba już nie można jej kupić ?

Macie cos do polecenia ?
Przeczytałem swoje stare wypowiedzi i szczególnie dyskusję z Misioooo i muszę nanieść kilka poprawek. Kanban nie jest lżejszy od Co2. Mam go ogranego na wylot i dróg do zwycięstwa jest sporo. Uwalić tak by autentycznie nie móc NIC zrobić też się da (choć wymaga to sporych pokładów bezmyślności :) ). Pisałem też, że Arkwright długi i bury i wszystko się zgadza ale mózg paruje. W między czasie wyszedł Gallerist i mogę polecić - świetne wydanie, świetnie dopracowana gra. Lada dzień będzie dostępna Lisboa i zapewne znów mózg wycieknie uszami.
Może Food Chain Magnate? Mombasa?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: kamilpr »

detrytusek pisze:
kamilpr pisze:Wiem, że odkopuje stary temat ale może przez 2 lata graliście w nowe gry lub cos nowego godnego polecenia wyszło na rynek?
Poszukuje ciężkiego eurosa, takiego z wieloma drogami do zwycięstwa i zmuszającego do myślenia podczas gry.
Czytając ten temat zainteresował mnie CO2 ale troche hamuje mnie to, że za jakiś czas ma wyjść 2 edycja tej gry ?
Myślałem też o Dominant Species ale chyba już nie można jej kupić ?

Macie cos do polecenia ?
Przeczytałem swoje stare wypowiedzi i szczególnie dyskusję z Misioooo i muszę nanieść kilka poprawek. Kanban nie jest lżejszy od Co2. Mam go ogranego na wylot i dróg do zwycięstwa jest sporo. Uwalić tak by autentycznie nie móc NIC zrobić też się da (choć wymaga to sporych pokładów bezmyślności :) ). Pisałem też, że Arkwright długi i bury i wszystko się zgadza ale mózg paruje. W między czasie wyszedł Gallerist i mogę polecić - świetne wydanie, świetnie dopracowana gra. Lada dzień będzie dostępna Lisboa i zapewne znów mózg wycieknie uszami.
Może Food Chain Magnate? Mombasa?
Tylko Kanban również jest niedostępny do kupna. Food Chain Magnate myslalem o nim ale znalazlem za 450 zł chyba ? :O Gallerista posiadam.

A Lisboa będzie można kupić bo to chyba było z Kickstartera ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze:
Tylko Kanban również jest niedostępny do kupna. Food Chain Magnate myslalem o nim ale znalazlem za 450 zł chyba ? :O Gallerista posiadam.

A Lisboa będzie można kupić bo to chyba było z Kickstartera ?
NA FCM są teraz zapisy w Planszostrefie. 320 zł ale realizacja styczeń.
Kanbana spróbuj poszukać używki. Widuję czasem na naszym bazarku.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: malekith_86 »

kanban pojawił się ostatnio w planszostrefie - fakt wersja niemiecka ale ta gra i tak jest niezależna językowo
w necie instrukcja english a nawet polska są bez problemu dostępne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze:kanban pojawił się ostatnio w planszostrefie - fakt wersja niemiecka ale ta gra i tak jest niezależna językowo
w necie instrukcja english a nawet polska są bez problemu dostępne
Poza instrukcją jest jeszcze zestawienie gdzie są kary i nagrody bo to jest też w języku wydania ale to pewnie też do znalezienia (a i tak jest to w instrukcji). Jak chcesz pilnie Kanbana to bym tę wersję DE brał.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: kamilpr »

Wybieram teraz między CO2, a Kanbanem. Wypowie się ktoś kto grał w obie ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

kamilpr pisze:Wybieram teraz między CO2, a Kanbanem. Wypowie się ktoś kto grał w obie ?
Ale co byś chciał wiedzieć?
Zastanów się czy jest sens pakować się teraz w starą wersję CO2.
Obie gry bardzo dobre i mają podobny ciężar. Instrukcja do Co2 jest kiepska. Nieczytelna i z poważnymi błędami w tłumaczeniu i nie mówię tu o ortografii tylko wręcz zmieniają grę (odsyłam do wątku co2 z zasadami). Na 2 osoby Co2 ma zaskakująco długą kołderkę - wręcz zbyt długą bo pod sam koniec to wszyscy na torach byli na maxa. Fajne jest w niej to, że karton może z tobą wygrać i jest to chyba jedyna gra gdzie autor poradził sobie z problemem "jak ja nie wygram to nikt nie wygra" - czasem się tacy zdarzają.
Kanban kołdra jest krótka w każdej konfiguracji. Mechanika Sandry jest genialna. Trzeba nauczyć się ją za przeproszeniem wykorzystywać i przewidywać jak za chwilę będzie wszystko wyglądało. Strategii mnóstwo.
Mnie osobiście bardziej leży Kanban.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: elayeth »

Moją ulubioną grą Lacerdy jest Gallerist... choć cenię CO2 wysoko. Żadnej jego gry mocno nie ograłem więc co do ciężkości może nie będę się wypowiadał. Z innych ciężkich gier, które mają potencjał to polecałbym 1846 od GMT ... tylko od 3 osób... ale myślenia jest naprawdę sporo. Ja lubię też bardzo Great Western Trail (choć pewnie to jest najlżejsza z rozważanych gier). Dominant Spieces - jak najbardziej - świetna gra z dużą negatywną interakcją.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że wiem czemu mi się spora część euro nie podoba. Szczególnie tych cięższych.
Pasjami nie trawię:
*AP (paraliż decyzyjny z powodu zbyt wielu dostępnych opcji i braku mechanizmu wymuszającego sprawne i szybkie ruchy),
*rozbudowanych zasad z pierdyliardem małych wyjątków,
*gier w których nie można planować podczas tury innych graczy.
Te trzy rzeczy zabierają mi zbyt dużo fanu z rozgrywki. Np dominant species które uwielbiam gram tylko z jakimś zegarkiem gdzie każdy ma x czasu na ruch. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Stąd też moje pytanie. Czy możecie polecić coś ciężkiego bez wyżej wymienionych cech? Coś takiego jak Concordia ale trudniejsze.

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2017, 17:11 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Tomzaq »

Nie trawisz AP? Ja nie trawię PO :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

Tomzaq pisze:Nie trawisz AP? Ja nie trawię PO :wink:
Co to jest PO? bo dowcip mi umyka... :mrgreen:
(chyba ze to polityczne nawiązanie)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Tomzaq »

Post Opo. A co to jest AP bo jakoś nie trybię.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

Tomzaq pisze:Post Opo. A co to jest AP bo jakoś nie trybię.
Action Paralyze => paraliż decyzyjny (poprawiłem swój post powyżej).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

Sir_Yaro pisze:Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że wiem czemu mi się spora część euro nie podoba. Szczególnie tych cięższych.
Pasjami nie trawię:
*AP (paraliż decyzyjny z powodu zbyt wielu dostępnych opcji i braku mechanizmu wymuszającego sprawne i szybkie ruchy),
*rozbudowanych zasad z pierdyliardem małych wyjątków,
*gier w których nie można planować podczas tury innych graczy.
Te trzy rzeczy zabierają mi zbyt dużo fanu z rozgrywki. Np dominant species które uwielbiam gram tylko z jakimś zegarkiem gdzie każdy ma x czasu na ruch. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Stąd też moje pytanie. Czy możecie polecić coś ciężkiego bez wyżej wymienionych cech? Coś takiego jak Concordia ale trudniejsze.

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
To się trochę wyklucza. To jest właśnie urok ciężkich gier, że każdy wybór jest trudny. W grach średnio ciężkich też często jest wiele opcji ale są one mniej skomplikowane. Dlatego AP to normalka i bardzo ciężkiej Concordii raczej nie znajdziesz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

detrytusek pisze:
Sir_Yaro pisze:Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że wiem czemu mi się spora część euro nie podoba. Szczególnie tych cięższych.
Pasjami nie trawię:
*AP (paraliż decyzyjny z powodu zbyt wielu dostępnych opcji i braku mechanizmu wymuszającego sprawne i szybkie ruchy),
*rozbudowanych zasad z pierdyliardem małych wyjątków,
*gier w których nie można planować podczas tury innych graczy.
Te trzy rzeczy zabierają mi zbyt dużo fanu z rozgrywki. Np dominant species które uwielbiam gram tylko z jakimś zegarkiem gdzie każdy ma x czasu na ruch. Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Stąd też moje pytanie. Czy możecie polecić coś ciężkiego bez wyżej wymienionych cech? Coś takiego jak Concordia ale trudniejsze.

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
To się trochę wyklucza. To jest właśnie urok ciężkich gier, że każdy wybór jest trudny. W grach średnio ciężkich też często jest wiele opcji ale są one mniej skomplikowane. Dlatego AP to normalka i bardzo ciężkiej Concordii raczej nie znajdziesz.
Wydaje mi się, że nie koniecznie tak musi byc. Jeśli jestes w stanie planować swój ruch podczas ruchu innych czas kminienia spada. Jeśli zmiejszy się ilość mini zasad i wyjątków to szybkośc tez rośnie. Myślę, że znalazło by się całkiem sporo mechanizmów które redukują AP nawet w bardzo skomplikowanych grach. Oczywiście nie oczekuję cudów ale niektóre gry i osoby ciągną się tak bardzo, że w przerwach między swoimi ruchami można grac w drugą grę...
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Tomzaq »

Panamax miałby szansę spełnić te wymagania, tak mi się wydaje :idea:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

Sir_Yaro pisze: Wydaje mi się, że nie koniecznie tak musi byc. Jeśli jestes w stanie planować swój ruch podczas ruchu innych czas kminienia spada. Jeśli zmiejszy się ilość mini zasad i wyjątków to szybkośc tez rośnie. Myślę, że znalazło by się całkiem sporo mechanizmów które redukują AP nawet w bardzo skomplikowanych grach. Oczywiście nie oczekuję cudów ale niektóre gry i osoby ciągną się tak bardzo, że w przerwach między swoimi ruchami można grac w drugą grę...
Hmm no ale właściwie czemu wykluczasz powyższe? Weźmy Kanbana. Gra trwa 1,5h mniej więcej, planować musisz swoje ruchy, przeciwnika ruchy, więc AP nie jest dokuczliwy, małe reguły...hmmm pewnie są ale bez przesady.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

Tomzaq pisze:Panamax miałby szansę spełnić te wymagania, tak mi się wydaje :idea:
Wygląda fajnie. I w odróżnieniu od Kanbana da się go kupić....
Hmm no ale właściwie czemu wykluczasz powyższe? Weźmy Kanbana. Gra trwa 1,5h mniej więcej, planować musisz swoje ruchy, przeciwnika ruchy, więc AP nie jest dokuczliwy, małe reguły...hmmm pewnie są ale bez przesady.
Nie jestem pewien co jest podmiotem w twoim zdaniu :mrgreen: Czym jest "powyższe" ? Kanban i CO₂ ? Jak tak, to Kanbana nie idzie kupić i nie miałem nigdy szansy go spróbować - a chciałem nie raz, a CO₂ sam nie wiem czemu mi nie podeszło i sprzedałem...

Tak zasadniczo moje pytanie było ogólne i nie skierowane przeciwko któremukolwiek z wcześniej wspomnianych tytułów. No może z wyjątkiem zarzutu, że dominant species cierpi na AP jak si nie przyciśnie jakoś graczy. :P
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: adikom5777 »

Przecież Kanbana da się kupić
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: detrytusek »

Sir_Yaro pisze:
Tomzaq pisze:Panamax miałby szansę spełnić te wymagania, tak mi się wydaje :idea:
Wygląda fajnie. I w odróżnieniu od Kanbana da się go kupić....
Hmm no ale właściwie czemu wykluczasz powyższe? Weźmy Kanbana. Gra trwa 1,5h mniej więcej, planować musisz swoje ruchy, przeciwnika ruchy, więc AP nie jest dokuczliwy, małe reguły...hmmm pewnie są ale bez przesady.
Nie jestem pewien co jest podmiotem w twoim zdaniu :mrgreen: Czym jest "powyższe" ? Kanban i CO₂ ? Jak tak, to Kanbana nie idzie kupić i nie miałem nigdy szansy go spróbować - a chciałem nie raz, a CO₂ sam nie wiem czemu mi nie podeszło i sprzedałem...

Tak zasadniczo moje pytanie było ogólne i nie skierowane przeciwko któremukolwiek z wcześniej wspomnianych tytułów. No może z wyjątkiem zarzutu, że dominant species cierpi na AP jak si nie przyciśnie jakoś graczy. :P
Dobrze odczytałeś :). Kanbana możesz wypróbować na bojtach - nawet mogę tłumaczyć i w którymś sklepie była wersja niemiecka (gra jest niezależna językowo).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: kamilpr »

detrytusek pisze:
Sir_Yaro pisze:
Tomzaq pisze:Panamax miałby szansę spełnić te wymagania, tak mi się wydaje :idea:
Wygląda fajnie. I w odróżnieniu od Kanbana da się go kupić....
Hmm no ale właściwie czemu wykluczasz powyższe? Weźmy Kanbana. Gra trwa 1,5h mniej więcej, planować musisz swoje ruchy, przeciwnika ruchy, więc AP nie jest dokuczliwy, małe reguły...hmmm pewnie są ale bez przesady.
Nie jestem pewien co jest podmiotem w twoim zdaniu :mrgreen: Czym jest "powyższe" ? Kanban i CO₂ ? Jak tak, to Kanbana nie idzie kupić i nie miałem nigdy szansy go spróbować - a chciałem nie raz, a CO₂ sam nie wiem czemu mi nie podeszło i sprzedałem...

Tak zasadniczo moje pytanie było ogólne i nie skierowane przeciwko któremukolwiek z wcześniej wspomnianych tytułów. No może z wyjątkiem zarzutu, że dominant species cierpi na AP jak si nie przyciśnie jakoś graczy. :P
Dobrze odczytałeś :). Kanbana możesz wypróbować na bojtach - nawet mogę tłumaczyć i w którymś sklepie była wersja niemiecka (gra jest niezależna językowo).
No ja właśnie kupiłem ta niemiecka wersje. Intrukcja PL jest do siagniecia w necie.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Bardzo ciężkie euro

Post autor: Sir_Yaro »

kamilpr pisze: No ja właśnie kupiłem ta niemiecka wersje.
Ej no! Przestańcie się droczyć i napiszcie gdzie jest dostępna. :mrgreen:
ODPOWIEDZ