Gra na prezent dla 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bodzi
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, 12:52

Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: bodzi »

Witam.
Urodziny mojego brata na początku lutego więc postanowiłem trochę wcześniej zacząć się rozglądać za potencjalnym prezentem. Sam jestem graczem z rocznym doświadczeniem (nie licząc dzieciństwa), więc postanowiłem poradzić się na forum.
Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem już kilka wątków o podobnym temacie na forum, więc proszę jako pomoc nie podsyłać mi linków z innych tematów ;)
A teraz konkrety :)

1. Brat ma niewielkie doświadczenie z grami. Jak był znacznie młodszy, to lubił tradycyjne planszówki pokroju chińczyka. Rok temu kupiłem mu Super Farmera i czasami jeszcze w niego gra, ale wszystkim innych (w tym przede wszystkim mnie) zdążył już znudzić.
2. Jest dość niecierpliwy, więc raczej gry z krótkim downtimem (pewnie znaczna większość gier dla młodszych), bardzo dobrze i dość szybko dodaje i mnoży nawet dwucyfrowe liczby, za to nie najlepiej znosi porażki (choć pojedyncza przegrana go mobilizuje do rewanżu, o tyle po kolejnych ma dość). Szybko łapie zasady i ma bardzo dobrą pamięć.
3. Planszówka czy karcianka. Zdecydowanie planszówka, chociaż mogą być elementy karciane. Lubi rzucać kością. Niestety nie za bardzo szanuje elementy, np. nie lubi składać gry po skończeniu grania. Karcianka też raczej odpada z tego powodu, że kiedy zaczyna myśleć podczas trzymania kart w ręce, nieświadomie zaczyna je wyginać i lekko miąć ;)
4. Jeśli chodzi o tematykę, to prędzej powiem co odpada. W ogóle nie interesuje go tematyka wojenna (ani średniowieczna, ani XX wiek, ani SF). CHYBA (wiadomo, dzieciom się zmienia) lubi zwierzęta, mapy i kolekcjonowanie czegoś (bardzo lubi wymieniać np. monety na drobne/grube, czy zwierzęta w farmerze). Najbardziej lubi układać klocki Lego ;)
5. Cena na pewno poniżej 100zł, a najlepiej do 50zł. Jestem tylko studentem :)
6. Najczęściej będzie grał raczej ze mną lub drugim bratem (też student), ponieważ rodzice nie lubią gier, a jego najlepszy kolega nudzi się wszystkim po 10 minutach. Także najlepiej żeby gra nie zanudziła mnie po dwóch zagraniach ;) Dobra dla 2-3 graczy.
7. Najlepiej żeby gra była krótka (do 30-40 minut) bo nie zawsze mam czas. I raczej żeby była dość losowa (nie lubię dawać forów, a wiadomo, że raczej w mniej losowych nie będzie miał większych szans), ale nie w 100% jak farmer ;)

To pewnie tyle :) z góry dziękuje za pomoc :) mogą być to również gry które dopiero się ukarzą, bo mam jeszcze niecały miesiąc na kupno :)
annemarie
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:11

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: annemarie »

Karcianka przychodzi mi ma myśl, dzieci w wieku twojego brata z którymi gram bardzo ja lubią, wymaga umiejętności liczenia (do 13) zasady są prościutkie, można grać w 2 osoby (a wtedy część kart odłożyć)owszem jest losowa ale i odrobinkę pokombinować można, nawet jeśli karty się zniszczą to gra jest niedroga, mam na myśli Truciznę,
http://www.planszomania.pl/karciane/1988/Trucizna.html

moim zdaniem dobra propozycja to jeszcze Halli Galli, prosta, dynamiczna, zabawna,

http://www.grabaty.pl/halli-galli-edycja-polska.html

w Rebelu jest dzis zniżka na Awanturników, baaaardzo atrakcyjna cena porównując oferty innych sklepów, moze to?

http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... rnicy.html
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: adam_k27 »

Drako
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: romeck »

Gdyby nie cena, to bym sugerował Stone Age (Epoka Kamienia). Jest plansza, są kości (losowość), dużo drewna, karty, wszystko prześliczne. I liczyć troszkę trzeba (w sam raz dla młodego umysłu), downtime niewielki, elementy zbierania, kolekcjonowania.

Radzę przemyśleć.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Kriss »

Stone Age to super gra, niestety moja współgraczka nie jest zainteresowana tego typu grami więc muszę zadowolić się grą online.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: romeck »

Ale może autor wątku się zainteresuje Stone Age'em. ;)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: RunMan »

A może by tak zrzutka z drugim bratem i kupić Potwory w Tokio? ;)
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Kriss »

Fakt temat nie mój, a zapomniałem dopisać, że polecam i warto wziąć pod uwagę ;)
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: polaquinha »

witaj, jest seria gier Lego i te gry polecam. Moi synowie (5 i prawie 8 ) łoją w Magma Monster, który wg mnie jest zaprawdę zajefajny ;)
sam budujesz sobie planszę, mozesz nią manipulować, sporo jest negatywnej interakcji ale do przegryzienia, jest też loswa w wystarczającym stopniu, żeby mieli prawie równe szanse z nami.
No i masz POTWORA :twisted: czyli to, co chłopaki w tym wieku lubią najbardziej :P
Godny polecenia jest też chyba Hobbit z Lego ale tutaj czytałam tylko recenzje. Mamy City i choć jest zachwycający legowo to jakoś nam się rozgrywka nie klei.
Wiem, że o cos innego trochę pytałeś ale polecałabym naparwdę Dobble bo chyba w tym nie bedziesz musiał mu dawać forów - czysta szybkośc i spostrzegawczość i kupa śmiechu przy tym.

+1 Drako ale będziesz musiał dawac mu lekkich forów. Za to ma figurki smoka i 3 krasnoludów. Z moim starszym jeszcze nie dotykaliśmy tego tematu (choć gra wiernie czeka na półce) ale on to dopiero jest niecierpliwy i nie-lubiacy-przegrywać.
Poza tym gry dobieramy też pod młodszego dlatego u nas inny ciężar gier na stole.

Ponieważ zaś jesteś studentem a ja rozumiem studenckie ograniczenia finansowe (tym bardziej dla Ciebie wow, ze chcesz bratu planszówkę kupić!) to chciałam zwrócić Twoją uwagę na serię Egmontu "Dobre gry w dobrej cenie". I tu skieruję Cię do rzetelnej recenzji całej serii bo ja jeszcze chłopakom nie kupowałam tych gier ale się przymierzam do 1-2 pozycji na pewno.:
Dobre gry w dobrej cenie
:)
bodzi
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, 12:52

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: bodzi »

RunMan pisze:A może by tak zrzutka z drugim bratem? ;)
Tak też myślałem, ale niestety przyszły solenizant jeszcze średnio dba o swoje rzeczy i troszkę szkoda by mi było patrzeć jak gra za 100+ zł po miesiącu jest podniszczona ;)

Początkowo myślałem coś klimatycznego kupić i z wymienionych tytułów spodobał mi się Drako i Awanturnicy. Na Potwory w Tokio natknąłem się dzisiaj przypadkiem w sklepie ToysRUS i z tego co pamiętam to chyba był po 80zł ale pewny nie jestem [edit: jednak za 120zł ;) ]. Jednak po obejrzeniu wideorecenzji nie jestem do tego przekonany.

Atone Age odpada. Dla siebie kupię za jakiej pół roku jak jeszcze będzie :D

Drugiego z braci może namówię na kupno jakiejś tańszej gry pokroju tego Halli Galli (trucizna widzę że 3-osobowa, a grać będziemy przeważnie we 2) i zobaczę co mu się bardziej spodoba.

Jutro (a raczej dzisiaj, bo już poniedziałek ;) ) obczaję te gry Lego, bo szczerze nie wiedziałem, że są takie :)

Dzięki Bardzo za pomoc i zainteresowanie tematem i oczywiście proszę o dalsze sugestie :)

Na dzień dzisiejszy skłaniam się w stronę Drako :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 20:31 przez bodzi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: mig »

Na dwie osoby w fajnej cenie jest jeszcze Serce smoka (tylko na 2 osoby) - losowosc spora, wiec tu tez powinna sie spodobać. Jak lubi budować to moze tez Carcassonne albo Mały książę?
No i oczywiście Pędzące Żółwie, hej to moja ryba i pan tu nie stał - mozna znaleźć nawet poniżej 50zl a same gry tez są świetne.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Lubel »

Miałem podobne rozterki. Zdecydowałem się na Drako. Trafione. Mój synek ciągle chce grać w Drako.
bodzi
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, 12:52

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: bodzi »

Zakupiłem za 20zł Kosmiczną Misję z serii Egmontu, ale po dogadaniu się z drugim z braci, spokojnie mogę zakupić jeszcze jakiś tytuł (coś ciekawszego ;) ), w okolicach najlepiej 50zł :)

Pytanie mam odnośnie Drako (wiem, że droższy ale;) ). Przede wszystkim jak z regrywalnością?

Mały książę odpada, bo Kosmiczna Misja jest trochę podobna (bardziej okrojona) jak widzę.

Jeśli chodzi o Carcassonne to widziałem ostatnio Dzieci z Carcassonne, co o tym sądzicie?

Serce smoka nie bardzo mi się widzi i te gry Lego jakoś też średnio do mnie przemawiają :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: adam_k27 »

U nas Drako jeden z synów dostał na św Mikołaja. Zagrany kilkanaście razy. Byłoby na pewno więcej ale też inne ciekawe gry się ostatnio u nas pojawiły. Póki co problemów z regrywalnoscia nie ma.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: mig »

bodzi pisze: Jeśli chodzi o Carcassonne to widziałem ostatnio Dzieci z Carcassonne, co o tym sądzicie?
Ceny są podobne. Różnice: Dzieci są ładniejsze i mają znacznie prostsze reguły. Dla ośmiolatka spokojnie brałbym normalną wersję (ewentualnie "Zimę", która się kilka tygodni temu ukazała a też jest ślicznie wydana;).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
nadia-ad
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2014, 21:18

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: nadia-ad »

Dzieci z C nie, grałam z synkiem jak miał 4 lata, fajne ale proste, teraz ma 5 i spokojnie gra w normalne Carcassone
Ostatnio zmieniony 25 gru 2015, 17:44 przez nadia-ad, łącznie zmieniany 1 raz.
bodzi
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, 12:52

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: bodzi »

Ok Zdecydowałem się na Drako.
Dzięki wszystkim za pomysły :)
Eizzy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:30

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Eizzy »

W sumie to nie chce tworzyć nowego wątku, a chodzi mi o podobną sprawę, więc się dołączę. Mój chrześniak ma już 9 lat, uwielbia grać na komputerze (jak każdy chłopak w tym wieku), ale rozmawiałam z jego mamą no i nie bardzo bym kupowała mu kolejną grę na komputer więc stwierdziłam, że może gra planszowa przeniesiona z aplikacji, chodzi mi o Temple Run, nie znam się na tym, a znalazłam ją tutaj: http://toysbox.pl/gry-i-zabawy/gry-planszowe/ i tak sobie myślę, czy takie coś go ucieszy, a nie, że rzuci zaraz w kąt. Kaśka (jego mama) chce go oduczyć komputera więc myślę, że mógłby to być niezły początek :).
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: sirwei »

Grunt to znać tematykę zainteresowań.(nie rodzaj). I dobrze kupić tytuł który zainteresuje choćby rodziców, ewentualnie kolegów /koleżanki. Bez tego ciężko wyrwać sprzed komputera/tabletu. Pracuje się z dziećmi to się wie ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Rossa258
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:20

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Rossa258 »

Dokładnie, tak właśnie jest. Wiem, że dziecko szybko się niecierpliwi dlatego gra Dobble https://www.urwis.pl/gry-planszowe-puzz ... gra-dobble na pewno przypadnie mu do gustu. Rozgrywka w tej grze to tylko 10 minut!
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

Wszystko zależy od dziecka, czasem można trzy tygodnie planować, a się nie trafi. :)

Mój 8miolatek lubi:
Dobble - którego ja nie cierpię
Pierwsza podróż - oboje lubimy, a kiedy nam się znudzi kupujemy Europę
Carcassonne dla dzieci - za grafikę, syn ogląda każdy domek, a po pięciominutowej grze buduje sobie świat z tych kafli; do grania na dłużej to się zupełnie nie nadaje
Carcassonne dla dorosłych - każdy 8milatek ogarnie, jeśli tylko lubi takie klimaty i nie obraża się, gdy ktoś zamknie mu miasto ;)
Catan junior - lubimy i gramy często, jak się zgramy to kupię dorosłe
SuperFarmer - fajna gra z dziećmi, są zwierzaki, więc już punkt na plus :)

Muszę poczytać o Waszych typach.
Stone Age wygląda ciekawie.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: Gry w Bibliotece »

To temat sprzed 4 lat, odkopany zdaje się nieudolną reklamą sklepu 8)
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

Ja odkopałam wątek, bo szukam gier dla 8miolatka. :)

A dlaczego ktoś odkopał go przede mną, to już nie wiem. :)

Ale pytanie przy okazji:
Czy któraś z nw. gier jest do ogarnięcia w całości dla dziecka lat 8, czy trzeba modyfikować zasady?
Mam na liście:
- Takenoko
- Zamki Burgundii
- Epokę Kamienia (dzięki Wam)
- Marco Polo
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: anna26 »

Takenoko,
Epoka kamienia jeśli jest troszkę ograny
zamki mogą być troszkę za trudne chodź słyszałam o dziecku które grało w tym wieku
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla 8-latka

Post autor: kropka75 »

Trudno mi to ogranie ocenić.

Graliśmy w Super Farmera, potem w Dzieci z Carcassonne, potem w Catan Junior, Wsiąść do Pociągu - Pierwsza podróż, a ostatnio w normalne Carcassonne.
ODPOWIEDZ