Gra taktyczna, coś jak space hulk

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lubiekosci6
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:12

Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: lubiekosci6 »

Dzień dobry.

Szukam jakieś gry (najlepiej) sci fi taktycznej coś jak space hulk, chodzi się po kwadratach (chociaż niekoniecznie), jeden gracz kieruje jedną drużyną a drugi przeciwną. Gry które znam to Space Hulk, Doom, Gears of War, prosiłbym o inne propozycje. Cena to najlepiej do/około 250 zł
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: Don_Silvarro »

Polecam gry troszę mniej znanego wydawnictwa Mantic Games. Znani są bardziej z figurkowych gier bitewnych, ale stopniowo rozwijają ofertę gier planszowych. Idealnie tym, czego szukasz będzie Project Pandora:

http://boardgamegeek.com/boardgame/1204 ... grim-cargo

Starcia drużyny żołnierzy Korporacji z zamieszkującymi opuszczony statek transportowy Veermynami, czyli rasą kosmicznych szczuromutantów. Gra się fajnie, dynamicznie i sprawnie, jest sporo różnych scenariuszy. Gra zawiera bardzo fajny i innowacyjny mechanizm 'oświetlenia' - niektóre elementy planszy generują światło, jeśli żołnierz Korporacji odstrzeli szczura stojącego w ciemnościach, to mamy 'niepotwierdzony kill' i mutek ma szansę wrócić na planszę :)

Potencjalne wady to język angielski i konieczność sklejenia (potem ew. również pomalowania) figurek przed grą. Ale jeśli nie straszny Ci Space Hulk, to z Pandorą też pewnie dasz radę (ludki są IMO łatwiejsze w montażu niż te w SH 3e).

Podobnym produktem jest seria Dwarf King's Hold:
http://boardgamegeek.com/boardgame/9389 ... ead-rising
http://boardgamegeek.com/boardgame/1007 ... een-menace
Podobny pomysł i mechanizmy, ale mamy starcia w świecie fantasy - odpowiednio krasnale vs. zdechlaki i elfy vs. orkowie zależnie od zestawu.

Polskim dystrybutorem Mantic Games jest firma Graal, zarówno Pandorę jak i DKH możesz kupić za ca. 150zł w ichnim sklepie internetowym albo w stacjonarnych w Warszawie.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: Pierzasty »

Descent, skoro zależy Ci po prostu na taktycznej walce to pierwsza edycja.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: Borek224 »

w tym gatunki jest jeszcze Earth Reborn http://boardgamegeek.com/boardgame/73171/earth-reborn
lubiekosci6
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:12

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: lubiekosci6 »

Witam

Co prawda nie uściśliłem który gatunek, fantasy czy sci fi jest na pierwszym miejscu, a jest nim sci fi, ale widzę, że tytuł który mnie zadowala już padł czyli Project Pandora (nawet bardzo zadowala, bo cenowo nie myślałem, że za tyle znajdę) A co do malowania figurek i sklejania to zobaczymy jak mi pójdzie. Nigdy tego nie robiłem, a pomysł na grę jaką kupić mnie naszedł właśnie po zobaczeniu jak wyglądają te gry/rozgrywka w nich, które podałem jako przykład i chciałem mieć większe pole wyboru bo za bardzo się nie znam. Dziękuję za wszystkie posty, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: skolo »

pandore zdecydowanie polecam. mam, pomalowalem,duzy fun.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra taktyczna, coś jak space hulk

Post autor: schizofretka »

Jak polecasz, to wypowiedziałbyś się w wątku pandory (jeśli w ogóle taki jest)? Komentarze na BGG raczej zniechęcające, w przeciwieństwie do Dwarf King Hold.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ