[Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zzay
Posty: 15
Rejestracja: 09 paź 2014, 14:26
Has thanked: 1 time

[Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: zzay »

Podpowiedzcie pls co lepsze BloodRage czy CryHavoc ?

Generalnie te gry są podobne do siebie - tak mi się wydaje.
Klimatycznie bardziej odpowiadają mi Wikingowie, ale chciałbym usłyszeć jakieś twarde argumenty - ktora lepsza i dlaczego :)

Podpowiecie ? (prośba do osób które miały przyjemność grać w obie gry)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: shaigan »

Na końcu tej recenzji masz fajne porównanie CryHavoc do Blood Rage i do Kemeta od człowieka który grał w nie chyba sporo, tylko po angielsku:

https://boardgamegeek.com/thread/163787 ... -cry-havoc
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: dgd79 »

Forbidden Stars :mrgreen: a w temacie jeśli zakładasz także 2 osobowy wariant to CH, na więcej osób wybierz najciekawszy temat i mechanikę bo każda z nich jest solidnym tytułem dla lubiących area control.

PS. Kemet w linku powyżej jest chyba opisywany bez dodatku, który trochę wnosi do gry
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: ptf »

Podpiszę się - Forbidden Stars, mój numero uno razem z GoT. Grałem w Blood Rage i jakoś dla mnie szału nie było, z opisu rozgrywki CH i doświadczenia z BR z tych dwóch tytułów wziąłbym Cry Havoc.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: buhaj »

Obie gry świetne i należą do moich ulubionych. Sa zupełnie inne. W Blood ragu jest więcej lekkości, swobody. Ma się wrażenie elegancji tej gry. Sa różne drogi zwycięstwa i nawet po dwóch słabych epokach nie traci się nadziei w zwycięstwo. Cry Havoc to wg mnie cięższa gra. Cały czas ma się wrażenie, że brakuje ruchu, czasu i ludzików. Gra raczej nie wybacza błędów i jak się porządnie dostanie w skórę- zwłaszcza na kilku frontach - to ciężko to odrobić (z drugiej strony ktoś dobrze grający daną partie nie dostanie nagle między oczy kombosem przeciwnika na sto punktów). Lubię ten klimat minimalizmu zasobów w CH. Mnie to akurat pasuje. Minimalnie jednak większą frajdę czuję grając w BR. Czas gry na 4 osoby jest porównywalny (w CH mozna przyspieszyć rozgrywkę zjadając rundy) w obu grach. Lepsze wykonanie wizualne zdecydowanie BR. Wejście w grę także łatwiejsze w BR. Jeszcze nie grałem z kims kto po partii BR nie powiedział "fajna gra". Na Cry Havoca za to często gracze kręcili nosem ale kilu z nich z czasem bardzo polubiło te grę. Podsumowując: kup obie gry, albo wczesniej je ograj. Jeśli juz musisz sie zdecydowac to kup Blood Rage'a bo to pewniak.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: buhaj »

Czas gry to koło 1,5 h. Na dwie i trzy osoby lepiej chodzi CH. Na 4 obie są bardzo dobre. Na 5 w BR jeszcze nie grałem (czekam na dodatki).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: Coen »

Podniosę trochę temat do góry.
Klimatycznie bardziej pasuje mi Blood Rage, ale większość moich partii byłaby dwuosobowa - warto kupować?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: buhaj »

Nie
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: olsszak »

Coen pisze:Podniosę trochę temat do góry.
Klimatycznie bardziej pasuje mi Blood Rage, ale większość moich partii byłaby dwuosobowa - warto kupować?
Nie. Blood Rage najlepszy w 3 lub 4 osoby. 2 nie odda Ci w pełni mozliwosci tej gry. Z kolei moim zdaniem 5 gracz juz robi za duzy tłok.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Którą grę wybrać] BloodRage vs CryHavoc

Post autor: DrunkHamster »

olsszak pisze:
Coen pisze:Podniosę trochę temat do góry.
Klimatycznie bardziej pasuje mi Blood Rage, ale większość moich partii byłaby dwuosobowa - warto kupować?
Nie. Blood Rage najlepszy w 3 lub 4 osoby. 2 nie odda Ci w pełni mozliwosci tej gry. Z kolei moim zdaniem 5 gracz juz robi za duzy tłok.

Zgadzam sie, na dwie osoby BR nie daje satysfakcji z rozgrywki.
Jezeli chcesz cos co dobrze dziala na dwie osoby to kup Zakazane Gwiazdy.
ODPOWIEDZ