Prosta gra dla 2-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: bobule »

Szukam gier, nie za trudnych, żeby nie siedzieć zbyt długo w instrukcji. Ogólnie im szybciej da się wytłumaczyć zasady tym lepiej. Dla dwóch osób, ale jeśli będzie się dało grać w więcej ludzi tym lepiej ;)

Osobiście myślałem nad tytułami typowo familijnymi (ale nie dane było mi w nie zagrać) typu: Super farmer, wilki i owce, kraby, winnica, niezłe ziółka. Co o nich sądzicie, dobre na początek, czy mogą być zbyt proste ;) ?

Na stole aktualnie pojawiają się Zaginione miasta oraz Korsar i Siedem (ale oba pozostałe przy większej liczbie graczy).
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: Trampon »

Chyba wszyscy na zJavie bo brak (p)odpowiedzi.

Zobacz Wyspę Skye. Zaznaczam że grałem w nią tylko w układzie 3 lub 4 osoby, ale spokojnie pójdzie na 2 osoby. Spełnia Twoje kryteria - łatwa i szybka do nauczenia, każdy z graczy buduje z kafelków swoją prowincję, starając się zabezpieczyć dochód (whiskey!!!) i zapunktować odpowiednią kombinacją terenów i bonusów. Kafelki bardzo ładnie wyglądają, w efekcie gra jest poza innymi zaletami atrakcyjna nawet dla postronnego obserwatora.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Epoka kamienia
Wsiąść do pociągu
Azul
Istanbul gra kościana
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: Meechauek »

Splendor
Epoka Kamienia
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: anna26 »

Z zaproponowanych przez Ciebie to Niezłe ziółka jako filer są ok, Gry typu super farmer jak dla mnie strasznie nudne (mogę się tylko poświecić przy dzieciach i to niekoniecznie wole wtedy np frogi wyciągnąć)

Mało zasad ma Carcassone- zawsze wyciągam przy nowych graczach bo właściwie nie trzeba tłumaczyć (chodź ja wole z dodatkiem bo tak to za prosta)
Poza tym Wsiąść do pociągu nie przeraża zasadami (na 2 osoby to raczej kraje północy)

Jaipur na 2 osoby


Splendor też się sprawdzi lub lepiej korzenny szlak

Troszkę trudniejsze ale bez przesady:
Osadnicy Narodziny Imperium
Mało zasad a dużo kombinowania ma też Concordia (najwięcej myślenia jest przy niej).

W razie kłopotów z zasadami polecam filmiki (do znalezienia np na Rebelu)
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: tommyray »

Dla dwóch osób to może klasykę - AtariGo
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: bobule »

anna26 pisze:Z zaproponowanych przez Ciebie to Niezłe ziółka jako filer są ok, Gry typu super farmer jak dla mnie strasznie nudne (mogę się tylko poświecić przy dzieciach i to niekoniecznie wole wtedy np frogi wyciągnąć)

Mało zasad ma Carcassone- zawsze wyciągam przy nowych graczach bo właściwie nie trzeba tłumaczyć (chodź ja wole z dodatkiem bo tak to za prosta)
Poza tym Wsiąść do pociągu nie przeraża zasadami (na 2 osoby to raczej kraje północy)

Jaipur na 2 osoby


Splendor też się sprawdzi lub lepiej korzenny szlak

Troszkę trudniejsze ale bez przesady:
Osadnicy Narodziny Imperium
Mało zasad a dużo kombinowania ma też Concordia (najwięcej myślenia jest przy niej).

W razie kłopotów z zasadami polecam filmiki (do znalezienia np na Rebelu)
o, w końcu ktoś odniósł się do moich propozycji :D a akurat oceny dla frogi na BGA były takie, że nie wpisałem tej gry tutaj, czyżbym nie powinienem się nimi sugerować ;) ?
jak dla mnie Carcassone to nudy :D kładziesz kafelek i na koniec gry liczysz czy wygrałeś czy nie, no i na dwie osoby to chyba tak mocno średnio? no i mało zasad to jest chyba grając bez dodatków, bo potem to tylko dochądzą kolejne reguł, że to jest punktowane tak, a to tak, a to świnia, a to cośtam (mam ewidentny problem z przekonaniem się do tej gry, choć samo układanie kafelków jest po prostu fajne) xD
Jaipur - tu się zgadzam, zasady proste, a i gra daje dużo frajdy.
co do reszty tytułów to nie znam, więc będę musiał się im przyjrzeć bliżej ;) czemu lepiej korzenny szlak?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: vder »

problem z carcassone jest taki, że bez dodatków jest rzeczywiscie nudny, natomiast z dodatkami to jest zdecydowanie za długi na to co oferuje. Takiego problemu nie ma z taluvą -> dla mnie zawsze byla własnie takim lepszym carcassone, tyle ze przy wiecej niż 2 graczach moze byc problem z kingmakingiem.
Z prostych karcianek poleciłbym jeszcze red7. A z gier w ogóle to samuraja.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: anna26 »

My gramy bez świń i z jednym dodatkiem i dzieci i moi rodzice zachwyceni ale póki nie nauczyłam się kombinować i trochę przeszkadzadzac innym też mi się wydawał taki sobie Podobno lepsza jest wyspa sky. Wydaje mi się że korzenny ma większą regrywalnosc niż splendor. A może patchwork ? Albo rodzinny tytuł Domek
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: gregos »

bobule pisze:Osobiście myślałem nad tytułami typowo familijnymi (ale nie dane było mi w nie zagrać) typu: Super farmer, wilki i owce, kraby, winnica, niezłe ziółka. Co o nich sądzicie, dobre na początek, czy mogą być zbyt proste ;) ?
To są naprawdę bardzo proste tytuły, ale z nich zostawiłbym do wyboru tylko Niezłe Ziółka oraz Winnica. Reszta na dłuższą metę się nie sprawdzi.
Ponadto polecam z prostych, a dających już znacznie więcej radości z rozgrywki, następujące gry: Park Niedźwiedzi, Quadropolis lub Montana.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: bobule »

gregos pisze:
bobule pisze:Osobiście myślałem nad tytułami typowo familijnymi (ale nie dane było mi w nie zagrać) typu: Super farmer, wilki i owce, kraby, winnica, niezłe ziółka. Co o nich sądzicie, dobre na początek, czy mogą być zbyt proste ;) ?
To są naprawdę bardzo proste tytuły, ale z nich zostawiłbym do wyboru tylko Niezłe Ziółka oraz Winnica. Reszta na dłuższą metę się nie sprawdzi.
Ponadto polecam z prostych, a dających już znacznie więcej radości z rozgrywki, następujące gry: Park Niedźwiedzi, Quadropolis lub Montana.
tylko, że ja myślę, że najbardziej by nas interesowały gry z czasem gry tak w okolicach 30 minut (testowane na "O mój zboże") ;) a na pewno gry powyżej 1h to będzie ciężka sprawa ;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Prosta gra dla 2-4 osób

Post autor: gregos »

bobule pisze:
gregos pisze:
bobule pisze:Osobiście myślałem nad tytułami typowo familijnymi (ale nie dane było mi w nie zagrać) typu: Super farmer, wilki i owce, kraby, winnica, niezłe ziółka. Co o nich sądzicie, dobre na początek, czy mogą być zbyt proste ;) ?
To są naprawdę bardzo proste tytuły, ale z nich zostawiłbym do wyboru tylko Niezłe Ziółka oraz Winnica. Reszta na dłuższą metę się nie sprawdzi.
Ponadto polecam z prostych, a dających już znacznie więcej radości z rozgrywki, następujące gry: Park Niedźwiedzi, Quadropolis lub Montana.
tylko, że ja myślę, że najbardziej by nas interesowały gry z czasem gry tak w okolicach 30 minut (testowane na "O mój zboże") ;) a na pewno gry powyżej 1h to będzie ciężka sprawa ;)
Te tytuły, które podałem właśnie oscylują wokół 30 minut (na dwie osoby można je rozegrać nawet w 15-25 minut w zależności od danej gry).
ODPOWIEDZ