Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Post autor: ketyow »

Witam serdecznie wszystkich na forum, to po pierwsze :)
Przepraszam, że nie ten dział, ale w tamtym nie ma chyba wątku o BSG, jeśli mnie szukajka nie myli.

Po drugie mam pytanie (a może więcej niż jedno), ponieważ wczoraj w czasie pierwszych dwóch rozgrywek w podstawkę nieco się zamotaliśmy.

Mieliśmy dość dziwną sytuację, nie wiedzieliśmy zbytnio jak to rozegrać.

Kara Thrace, człowiek-sympatyk cylonów, znajduje się już na obszarach cylonów. Admirałem jest człowiek Apollo, Prezydentem Roslin - cylon, Saul Tigh, człowiek, siedzi w areszcie. Roslin ujawnia się i z karty jesteś cylonem zagrywa wtrącenie Apollo do aresztu. Tym samym jeśli rozumiem jej prezydentura trafia do Apollo, który jest pierwszy na liście, choć jest w brygu. Natomiast co się dzieje z pozycją admirała? W więzieniu nie można jej mieć tak?

W związku z tym - czy rozkazami prezydenckimi można zmusić gracza do wyjścia z ciapy, tak żeby jeden więzień wypchnął drugiego? No i gdyby rozkazów prezydenckich żaden z więźniów używać nie mógł? Co wtedy?

Przecież sympatyk i cylon zepsują każdy ich test na wyjście z więzienia, jako że każdy do testu umiejętności może dokładać po jednej karcie. Czy to w ogóle ma sens, żeby jedyna dwójka ludzi siedziała w areszcie zamknięta przez cylonów i nie mogła wyjść, kiedy cyloni już się ujawnili i wiadomo, że obaj w celi to ludzie?

Kolejna sprawa tyczy się kryzysów losowanych przez ujawnionych cylonów, z akcji na ich obszarze. Losuję kryzys jako cylon, gdzie jest sukces/porażka - ja wybieram co się dzieje bez testu umiejętności? A jeśli mamy napis admirał dokonuje wyboru? Albo jeśli mamy atak cylonów - rozgrywa się on normalnie?

Ponadto wczoraj wylosowaliśmy kryzys "admirał wybiera", podczas gdy admirała nie było (cyloni ujawnieni, a ludzie w więzieniu)... Kto powinien wtedy wybrać?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Don Simon »

Przenosze. Jak nie ma watku to stworz :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Soulless »

Strasznie dużo pytań, a ja tak mało czasu mam, odpowiem dokładnie jutro, chyba że mnie ktoś ubiegnie :D

Admirał jest zawsze. Jeśli wszyscy ludzie są w brygu, admirałem jest najstarszy stopniem w brygu.

Rozkazami prezydenckimi można uwolnić innego gracza, samemu pozostając w brygu.

Cylon wybierając kryzysy jeśli wybiera test to jest test, nie ma autofail/pass przy teście, każdy test musi się odbyć.. Jeśli wyboru ma dokonać admirał, to robi to admirał, jeśli prezydent to prezydent.
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Archibald »

ketyow pisze: Przecież sympatyk i cylon zepsują każdy ich test na wyjście z więzienia, jako że każdy do testu umiejętności może dokładać po jednej karcie. Czy to w ogóle ma sens, żeby jedyna dwójka ludzi siedziała w areszcie zamknięta przez cylonów i nie mogła wyjść, kiedy cyloni już się ujawnili i wiadomo, że obaj w celi to ludzie?
W takiej sytuacji nalezy potasowac karty i rozpoczac nowa rozgrywke, gdyz ludzie ewidentnie przegrali :D
Sugestia: na 4 graczy grajcie bez sympatyka (1 cylon na 3 ludzi to i tak duzo).
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Soulless »

Gra jest zbalansowana, ale faktycznie skrzydła rozwija dopiero na 6 lub 7 graczy :)
Wcale nei należy poddawać takiej partii.
Wystarczy zobaczyć serial, żeby wiedzieć, że oni by się nie poddali :)
A to w końcu gra przygodowa, a nie strategia ekonomiczna ;D
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: ketyow »

W tej sytuacji pozwoliliśmy, aby "rozkazy prezydenckie" (przesuń może się przesunąć i wykonać akcje lub dwie akcje) zagrane przez jedną postać z bryga, przesunęły drugą poza celę. Co jest chyba niedozwolone? (tak mi napisali na forum galakty). Zatem jeśli jestem w brigu i przenoszą mnie do ambulatorium to:
a) zostaję w brigu
b) idę do ambulatorium a z niego wracam do brigu
c) idę do ambulatorium a potem cieszę się wolnością?

A co do kryzysów, to myślałem, że ujawnieni cyloni wybierają porażkę/sukces, bo nadinterpretowałem zdanie z instrukcji "na cylonów nie działają testy umiejętności", a tam po prostu chodziło o to, że w przypadku nieudanego testu i tak nie trafi do ambulatorium czy brygu.

A wracając do tematu zabawy, gra jest naprawdę świetna. Wszyscy z którymi gramy są naprawdę świetnymi aktorami i motamy zawsze ludzi jak chcemy. Wczoraj mając Apollo, który ma świetne karty do psucia testów, wpakowałem jednego humana do brygu, jeden cylon się ujawnił, a ja mając prezydenturę i na wolności humana bez kart przywódczych, mogłem hasać - drugi i tak by nie wyszedł. Przy ataku cylonów ujawniłem się na swój własny sposób - przestawiłem vipery na pola sąsiednie, zostawiając flotę kolonialną otoczoną riderami - pogrom i surowce w dół :D Graliśmy we 4, dwóch cylonów, 2 ludzi a na starcie surowce na max. Cyloni obaj weszli i tak po połowie, ale wygraliśmy dzięki temu, że ten jeden człowiek z pierdla w życiu by nie wyszedł, bo ten drugi samemu nie był w stanie go wyjąć (ja przecież jako cylon o czym inni wiedzieli i tak śmigałem po Galactice sabotując co się da) :D
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: BloodyBaron »

ketyow pisze: Graliśmy we 4, dwóch cylonów, 2 ludzi a na starcie surowce na max. Cyloni obaj weszli i tak po połowie, ale wygraliśmy dzięki temu, że ten jeden człowiek z pierdla w życiu by nie wyszedł, bo ten drugi samemu nie był w stanie go wyjąć (ja przecież jako cylon o czym inni wiedzieli i tak śmigałem po Galactice sabotując co się da) :D
co jest dowodem, że jednak lepiej grać bez sympatyka, 1 na 3, ale za to na normalnym poziomie zasobów. Jeden z ludzi trafia do paki i gra się może dla ludzi "zawiesić".
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Soulless »

BSG to trudna gra.
Do tego gra dla dorosłych.
Z praktyki rozegrania kilkuset już chyba partii wynika mi, że gra naprawdę jest zbalansowana i wygrywają po równi ludzie jak i cyloni.
No, z tym że BSG nie należy traktować jak fasolek, BSG to gra w paranoję, żmudną matematykę i skracanie całej listy podejrzanych :)
Faktycznie że gra z sympatykiem w samej podstawce jest słaba, mogli to zrobić lepiej. Tak jak zrobili w dodatku Pegasus. Tam niezmiernie rzadko pojawia się potrzeba sympatyka, zwykle kogoś kusi ciemna strona mocy i granie od poczatku Cylon leaderem :)
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Jabol »

Dziś podczas rozgrywki pojawiły się nam dwa pytania:

1. Czy w sytuacji gdy hangar na BSG jest zniszczony, myśliwce ludzi mogą dalej startować?

2. Chodzi o niektóre akcje na kartach umiejętności typu "po rozpatrzeniu testu umiejętnośći...". Czy taką karte możemy zagrać (np. przy rozpatrywaniu testu umiejętności na karcie kryzysu czyli na koniec tury gracza) gdy wcześniej, zaraz po ruchu wykonaliśmy już jakąś akcję? Drugie pytani

3. Kwestia aresztu, którego "właściwością" jest to że gracz w nim osadzony może dokładać do testów tylko jedną kartę. Czy tyczy się to także próby opuszczenia aresztu czy może wówczas to ograniczenie nie obowiązuje?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: TuReK »

Jabol pisze:Dziś podczas rozgrywki pojawiły się nam dwa pytania:

1. Czy w sytuacji gdy hangar na BSG jest zniszczony, myśliwce ludzi mogą dalej startować?

2. Chodzi o niektóre akcje na kartach umiejętności typu "po rozpatrzeniu testu umiejętnośći...". Czy taką karte możemy zagrać (np. przy rozpatrywaniu testu umiejętności na karcie kryzysu czyli na koniec tury gracza) gdy wcześniej, zaraz po ruchu wykonaliśmy już jakąś akcję? Drugie pytani

3. Kwestia aresztu, którego "właściwością" jest to że gracz w nim osadzony może dokładać do testów tylko jedną kartę. Czy tyczy się to także próby opuszczenia aresztu czy może wówczas to ograniczenie nie obowiązuje?
1. Zasada jest bardzo prosta - zniszczenie obszaru oznacza ze nie mozna zrobic akcji z tego obszaru (i nic poza tym).
Stosuj sie do tego, a nie bedziesz mial zadnych watpliwosci

2. karte umiejetnosci typu akcja mozesz uzyc wtedy gdy mozesz zrobic akcje, inne karty zagrywasz wtedy gdy spelnione sa warunki jej zagrania (niezaleznie czyja to tura itp)

3. dotyczy wszystkich testow, w tekscie na polu nie ma podanych wyjatkow.

Bylo milo spelnic role zywej instrukcji, pozdro :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Jabol »

Sęk w tym że ja jej nie czytałem ;). Gra jest kolegi i to u niego graliśmy, widocznie nie doczytał :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
kolodziejek.lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2010, 20:46

Re: Battlestar Galactica

Post autor: kolodziejek.lukasz »

Pytanie odnośnie do np. karty kryzysu 'Brak wody'. Są na niej dwie możliwości do wyboru (decyduje prezydent): 1. Żywność -1 2. Prezydent odrzuca 2 karty umiejętności, a następnie aktywny gracz odrzuca 3 karty umiejętności. Jeżeli prezydent ma na ręku tylko jedną kartę lub wcale (podobnie aktywny gracz)- można skorzystać z tej opcji czy nie ma wyjścia i trzeba zmniejszyć zasoby żywności o 1?
Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

Zawsze można wybrać dowolną opcję, nawet taką, która nie wywoła żadnego efektu (np. odrzucenie kart, gdy ktoś nie ma kart)

Należy pamiętać by nie mylić tego z sytuacją, gdy do aktywowania efektu trzeba ponieść jakiś "koszt" (np. Laura Roslin nie aktywuje lokacji gdy nie ma przynajmniej 2 kart umiejętności w ręku)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2010, 14:25 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Battlestar Galactica

Post autor: DJCrovley »

No coz sirafin nie masz racji.

FAQ jasno precyzuje ze gdy nie masz mozliwosci odrzucenia kart nie wolno Ci wybrac tej opcji.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: TuReK »

DJCrovley: mozesz zacytowac? nie kojarze tego.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Battlestar Galactica

Post autor: konev »

Też mnie to zainteresowało i w FAQ znalazłem tylko tą wzmiankę:
Q: Can Laura Roslin activate a location if she does not have at
least two Skill cards in her hand?
A: No.

Na forum znalazłem jeszcze takie wyjaśnienie:
3) Most cards where you do this the loss of cards is a 'consequence of choosing' not a 'cost to allow you to choose'. This means that in the example you give you make a free choice which has an effect - if you do not have enough cards to discard in that effect you simply give up as many as you do have. I think that there is only one crisis card that does not meet this pattern in the basic game and that explcitily says you cannot do the action if you do not have the nuke it asks for. There are some things where this is not an option - where the card, effect or ability says 'Discard X to do Y' this is a cost to carry out the action that must be met. In the English text it is in the syntax - if it basically says Make and choice and then the effect is this - then you can freely choose even if you cannot fully meet the consequences. If the text says discard/use something and then you may do a specified action then its a required cost. How this has carried over to the Italian cards I simply do not know.

Czyli wychodzi na to, że jeżeli karta jasno mówi, że wybranie opcji kosztuje odrzuceniem kart to trzeba je mieć. Jeżeli natomiast wybranie opcji nic nie kosztuje, a jej skutkiem jest odrzucenie kart to nie trzeba ich mieć na ręku.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Battlestar Galactica

Post autor: DJCrovley »

Ja sytuacje z Laura odnosze do calosci, nie masz kart nie mozesz wybrac opcji.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Inermis »

DJCrovley pisze:Ja sytuacje z Laura odnosze do calosci, nie masz kart nie mozesz wybrac opcji.
To jest błędna interpretacja. Na karcie Laury jest napisane aby aktywować lokację musisz przedtem odrzucić kartę.
http://files.boardgamegeek.com/file/dow ... xed_v2.jpg?
Jeśli chodzi o kryzysy, to decyzja co do wyboru opcji nie jest niczym ograniczona. Odrzucenie kart jest efektem wyboru, a nie jego warunkiem.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

DJCrovley pisze:No coz sirafin nie masz racji.

FAQ jasno precyzuje ze gdy nie masz mozliwosci odrzucenia kart nie wolno Ci wybrac tej opcji.
No cóż DJCrovley nie masz racji. FAQ jasno precyzuje zupełnie inną sytuację, dlatego wyraźnie zaznaczałem by zwrócić uwagę na różnicę :)



Jeśli nadal masz wątpliwości, to wyjmij instrukcję z pudełka i spójrz na stronę 30, gdzie wyraźnie stoi coś takiego:
INSTRUKCJA pisze:Kryzysy stawiające wybory: • Kiedy gracz dokonuje wyboru
wynikającego z karty Kryzysu, zawsze może wybrać dolną
lub górną część karty, bez względu na to, czy będzie mógł
sprostać danym wymaganiom polecenia
(chyba, że karta
wprost mu tego zabrania).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: mnw »

Hej :)

Mam do was wyjadaczy parę pytań.
instrukcja str.26 pisze:Podczas fazy ruchu /gracz/ może przesunąć vipera na sąsiednie pole przestrzeni lub wrócić postacią na "Pokład hangarowy" (patrz "Powrót z vipera" poniżej).

Podczas fazy akcji gracz otrzymuje jeszcze jedną możliwość działania (prócz normalnych działań, jak na przykład, zagrania karty umiejętności) - może aktywować swojego vipera (aby nim ponownie ruszyć lub zaatakować).
I tu rodzi się w mojej głowie parę wątpliwości:
1. Jeśli jestem na polu przestrzeni, to mogę wrócić na dowolny obszar Galactiki/Colonial One po odrzuceniu karty umiejętności. To dlaczego uwzględnili tylko "Pokład hangarowy" w powyższym fragmencie? Czy to oznacza, że będąc na polu z symbolem startu viperów mogę wrócić do hangaru bez odrzucania karty?
2. Podczas fazy akcji dostaję jeszcze jedną możliwość działania - zawsze gdy jestem w przestrzeni, czy tylko po wystartowaniu z hangaru? To oznacza, że grając Starbuck mogę np. poruszyć się o trzy pola (ruch + 2 akcje z "wyśmienitego pilota" przeznaczone na kolejny ruch) i użyć karty maksymalna siła ognia, aby zaatakować 4 razy. Jeśli źle to wszystko zrozumiałem, to mnie poprawcie ;)

Ok, poza tym mam kwestię aktywowania viperów i możliwości kilkukrotnej aktywacji jednego z nich.
Załóżmy, że stanę kimś na Dowództwo ("aktywuj do dwóch nieobsadzonych viperów") - ten numer "dwa" oznacza, że mogę aktywować dwukrotnie jednego vipera? Bo z lektury instrukcji nie jest to dla mnie do końca jasne.

I jeszcze jedna sprawa - albo tego nie ma, albo nie znalazłem w instrukcji - jak odrzucamy karty umiejętności - treścią do góry czy do dołu? Czy może nie ma to znaczenia? (na razie jeszcze nie grałem, więc może to nieważne) :)

EDIT: i znowu coś. Na ostatniej stronie instrukcji napisano, że w przypadku aktywowania ciężkich raiderów, gdy ich nie ma na planszy, z każdego basestara startują dwa. Na 24. str. jest wzmianka tylko o jednym. Co jest prawdą? :)

EDIT2: kolejne pytanie: czy karta "Rozkaz prezydencki" działa na gracza właśnie pilotującego vipera (tzn. czy można jej na nim użyć)?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

instrukcja str.26 pisze:Podczas fazy ruchu /gracz/ może przesunąć vipera na sąsiednie pole przestrzeni lub wrócić postacią na "Pokład hangarowy" (patrz "Powrót z vipera" poniżej).
Tłumacz był prawdopodobnie zmęczony i pomieszał parę rzeczy :) Na Pokład Hangarowy pilot trafia gdy flota wykonuje skok, nie ma żadnego "specjalnego ruchu" do hangaru. Pilot może z vipera wrócić do "lokacji", dowolnej, nie tylko na hangar i oczywiście musi wtedy odrzucić kartę umiejętności.
While a character is piloting a viper, his player still takes his
turn as normal. During his Movement step, he may move the
viper to an adjacent space area or move his character back
to a location (see “Moving From a Viper” below).
mnw pisze:Podczas fazy akcji gracz otrzymuje jeszcze jedną możliwość działania (prócz normalnych działań, jak na przykład, zagrania karty umiejętności) - może aktywować swojego vipera (aby nim ponownie ruszyć lub zaatakować).
W sensie, że ma o jedną opcję więcej do wyboru.
mnw pisze:Ok, poza tym mam kwestię aktywowania viperów i możliwości kilkukrotnej aktywacji jednego z nich.
Załóżmy, że stanę kimś na Dowództwo ("aktywuj do dwóch nieobsadzonych viperów") - ten numer "dwa" oznacza, że mogę aktywować dwukrotnie jednego vipera? Bo z lektury instrukcji nie jest to dla mnie do końca jasne.
Możesz aktywować dwukrotnie jednego.
mnw pisze:I jeszcze jedna sprawa - albo tego nie ma, albo nie znalazłem w instrukcji - jak odrzucamy karty umiejętności - treścią do góry czy do dołu? Czy może nie ma to znaczenia? (na razie jeszcze nie grałem, więc może to nieważne) :)
Zgodnie z instrukcją, karty kładziemy odkryte na stos kart odrzuconych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by dla zwiększenia paranoi odkładać je zakryte, wystarczy to wcześniej uzgodnić z resztą graczy. Warte rozpatrzenia, jeśli ludzie wygrywają za często ;)
mnw pisze:EDIT: i znowu coś. Na ostatniej stronie instrukcji napisano, że w przypadku aktywowania ciężkich raiderów, gdy ich nie ma na planszy, z każdego basestara startują dwa. Na 24. str. jest wzmianka tylko o jednym. Co jest prawdą? :)
Tak, na ostatnią stronę wkradł się błąd, startuje jeden.
mnw pisze:EDIT2: kolejne pytanie: czy karta "Rozkaz prezydencki" działa na gracza właśnie pilotującego vipera (tzn. czy można jej na nim użyć)?
Naturalnie, kart umiejętności nie można zagrywać jedynie na ujawnionych Cylonów.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: mnw »

I wszystko stało się jasne i proste.
Dzięki Ci Sirafin za odpowiedzi! :D
bool
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2010, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: bool »

Możesz aktywować dwukrotnie jednego.
Skąd taki pomysł?

Ja rozumiem to tak:
-możesz aktywować jednego vipera raz.
lub
-możesz aktywować dwa vipery każdego po raz
(np. jednym strzelić a innym wystartować).

Nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki na temat aktywowania jednego vipera dwa razy.
I jest to opcja zupełnie nie zawierająca się w sformułowaniu:
"aktywuj do dwóch nieobsadzonych viperów"
.

Jeśli się mylę to napisz, proszę gdzie znalazłeś informacje o takiej możliwości, bo w takim przypadku graliśmy źle i często zamiast strzelać np. dwa razy bez potrzeby zmuszaliśmy się do wypuszczenia drugiego vipera. :D

PS To mój pierwszy post, więc witam wszystkich. :D

Edit: jak w opcji cytowania napisać kogo cytuję zamiast "Cytuj"?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Inermis »

bool pisze:
"aktywuj do dwóch nieobsadzonych viperów"
.

Jeśli się mylę to napisz, proszę gdzie znalazłeś informacje o takiej możliwości, bo w takim przypadku graliśmy źle i często zamiast strzelać np. dwa razy bez potrzeby zmuszaliśmy się do wypuszczenia drugiego vipera. :D
FAQ pisze:Q: Can a player use the “Command” location to launch a viper
and then move or attack with the same viper?
A: Yes. There is no limit to the number of times an unmanned
viper may be activated per turn.
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... _1-1-1.pdf
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

bool pisze:
Możesz aktywować dwukrotnie jednego.
Skąd taki pomysł?

(...)

PS To mój pierwszy post, więc witam wszystkich. :D
Witam kolejnego batllestarowca na pokładzie ;)
Inermis, wyłuskał odpowiedni paragraf, który definitywnie ucina wątpliwości. A ciekawi mnie jedna rzecz, w przypadku zdolności CAG u Lee "Apollo" Adamy, również stosowaliście taką ostrą interpretację?
bool pisze:Edit: jak w opcji cytowania napisać kogo cytuję zamiast "Cytuj"?

Kod: Zaznacz cały

[quote="KTOŚ"]treść_cytatu[/quote]
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ