Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project) - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Jiloo »

bartek_wola pisze:
Tomzaq pisze:Jestem po mojej pierwszej partii. Wytłumaczy ktoś łopatologicznie jak zasiedla się planety zielone i fioletowe ? Tak łopatologicznie od początku do końca. Jakie są koszty? To jedyna wątpliwość jaką mam w tej grze.
Jak zielona planeta jest na mapie to płacisz KIKa i koszt budowy kopalni i zasiedlasz.
Jak planeta jest fioletowa to najpierw ściągasz na zielone pole Moc w ilości zależnej od Twojego poziomu na torze rozwoju i kładziesz gajaformera. Po produkcji w następnej rundzie Moc wraca do pierwszego talerza z Mocą a pod gajaformera wkładasz zieloną planetę. Od tej pory tylko Ty możesz ją zasiedlić płacąc KIKa i koszt budowy kopalni.
Tak. Jeszcze jedna uwaga - zielona planeta z gajaformerem zawsze jest w zasięgu gracza, niezależnie od faktycznego zasięgu.
Dzisiaj pierwsza gra przede mną. Chciałbym znajomym dokładnie to wytłumaczyć. Gramy w Terre regularnie wiec raczej wszystko załapią.

Jeśli planeta jest już steraformowana przez gajafomera, mogę tam postawić kopalnie bez względu na mój obecny zasięg?
Tak. Zasięg musisz mieć tylko podczas używania gajaformera. I nie płacisz KIK'a jak przekształcałeś już planetę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kajmak
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: Kajmak »

Ja nie rozumiem jedenej rzeczy. Ksenianie, na planszetce po wybudowaniu instytutu planetarnego pojawia się dochód 4 mocy i jednego KiKu, w instrukcji jest napisane, że Ksenianie otrzymuja w ramach przychodu 1 KiKa zamiast 1 znacznika mocy. To nie lepiej by bylo na planszetce po prostu zrobić dochod mocy 3 i dochod KiKa 2? Czy jest tu moze coś czego nie rozumiem?

Zastanawia mnie też zapis o tym, że nie trzeba miec planety z gajaformerem w zasiegu, zeby moc wybudowac na tej planecie kopalnię. Brzmi to jakby gajaformer mogl zostać wysłany wczesniej poza zasięg, a przecież nie może. No chyba, że przy wysyłaniu go można również korzystać z KIKa? Ale informacja o tym mi umknęła.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: AkitaInu »

Kajmak pisze:Ja nie rozumiem jedenej rzeczy. Ksenianie, na planszetce po wybudowaniu instytutu planetarnego pojawia się dochód 4 mocy i jednego KiKu, w instrukcji jest napisane, że Ksenianie otrzymuja w ramach przychodu 1 KiKa zamiast 1 znacznika mocy. To nie lepiej by bylo na planszetce po prostu zrobić dochod mocy 3 i dochod KiKa 2? Czy jest tu moze coś czego nie rozumiem?

Zastanawia mnie też zapis o tym, że nie trzeba miec planety z gajaformerem w zasiegu, zeby moc wybudowac na tej planecie kopalnię. Brzmi to jakby gajaformer mogl zostać wysłany wczesniej poza zasięg, a przecież nie może. No chyba, że przy wysyłaniu go można również korzystać z KIKa? Ale informacja o tym mi umknęła.
Ksenianie po prostu mają 4 mocy i jeden KIK. W instrukcji według mnie jest informacja o tym że to jest tam zamienione. Nie jest tak że mają 3 mocy i 2 KIK'i.

Co do zasięgu to możliwa jest sytuacja kiedy w rundzie np. 2 użyłeś kafelka pasowania który daje Ci +3 zasięgu, dzięki temu postawiłeś gajaformera na odległem planecie. W 3 rundzie nie będziesz miał tam zasięgu według normalnych zasad zasięgu ale z zasad gajaformera masz tam zasięg :)
Kajmak
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: Kajmak »

Myślałem, że ten kafelek odnosi się jedynie do terraformowania, dzięki za wyjaśnienia.
mnhck91
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:49

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: mnhck91 »

Mam pytanie dotyczące mechaniki gry.
W instrukcji napisane jest że:
- Płacąc 4 wiedzy mogę awansować w dowolnym obszarze badań na planszy rozwoju. (str.15)
- Faza akcji pozwala mi na zabranie żetonu technologii, co umożliwia mi awans na jednym z obszarów badań na planszy Rozwoju. (str.13)

I teraz moje pytanie:
Czy muszę płacić za zabranie żetonu technologii 4 wiedzy? Czy może, mogę zabrać żeton technologii i nie płacić 4 wiedzy i nie awansować?

Według mnie tak jest ze mogę nie płacić i tylko wziąć żeton. Inni natomiast mówią ze to bez sensu i według tego mogliby zebrać żetony w 1 turze.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Tomzaq »

mnhck91 pisze:Mam pytanie dotyczące mechaniki gry.
W instrukcji napisane jest że:
- Płacąc 4 wiedzy mogę awansować w dowolnym obszarze badań na planszy rozwoju. (str.15)
- Faza akcji pozwala mi na zabranie żetonu technologii, co umożliwia mi awans na jednym z obszarów badań na planszy Rozwoju. (str.13)

I teraz moje pytanie:
Czy muszę płacić za zabranie żetonu technologii 4 wiedzy? Czy może, mogę zabrać żeton technologii i nie płacić 4 wiedzy i nie awansować?

Według mnie tak jest ze mogę nie płacić i tylko wziąć żeton. Inni natomiast mówią ze to bez sensu i według tego mogliby zebrać żetony w 1 turze.
Coś wam się w zasadach pomieszało. Wydanie 4 wiedzy i awans na torze to akcja.
Żeton technologii dostajesz jak zbudujesz odpowiedni budynek lub odpalisz akcję za 4 kiki. Biorąc technologię awansujesz na jednym torze i nie musisz już wydawać wiedzy. To jest taki bonus do technologii.
Who is John Galt?
Posiadam
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Skywarden »

Żeton technologii bierzesz budując budynek lub akcję za 4 kiki.
Jeżeli chcesz wziąć żeton technologii zaawansowanej musisz być na 4/5 polu jej toru i zapłacić żeton przymierza.
Bonusem wzięcia technologii jest przesunięcie na torze.
Jeżeli wziąłeś żeton technologii zaawansowanej lub jeden z trzech żetonów na dole (zwróć uwagę ze są przy nich światełka wszystkich torow technologii) to możesz wybrać tor na którym idziesz do przodu.
Jeżeli weźmiesz technologię znajdująca sie pod konkretnym torem to możesz awansować tylko ten jeden konkretny toR. Podobnie jak wyżej - wejście na pole 5 - wymaga posiadania aktywnego żetonu przymierza. Jeżeli go nie masz - przepada ci możliwość postępu na torze technologii.

W żadnym z powyższych przypadków nie płacisz 4 wiedzy. ;)
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: bardopondo »

Skywarden pisze:Żeton technologii bierzesz budując budynek lub akcję za 4 kiki.
Jeżeli chcesz wziąć żeton technologii zaawansowanej musisz być na 4/5 polu jej toru i zapłacić żeton przymierza.
Bonusem wzięcia technologii jest przesunięcie na torze.
...
Dodam od siebie ze jezeli chcesz awansowac na tym samym tracku, z ktorego wziales kafelek zaawansowanej technologii musisz posiadac dwa kafelki federacji na zielonej stronie : jeden za technologie i drugi za awans na najwyzsze pole. Trudniej to zrobic ale jak juz wyjdzie to duza nagroda :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: AkitaInu »

Mozesz jasniej wyjasnij to z tym awansem na torze z ktorego masz zaaqansowana technologie? Bo nie do konca rozumiem
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Pan_K »

W kwestii awansów na torach technologii:
Chodzi chyba o to, że jak jesteś na 4 polu danej technologii i możesz awansować, to masz dwie opcje:
1. albo awansujesz na pole 5.
2. albo bierzesz kafel technologii zaawansowanej danego toru.
W obu wypadkach musisz mieć już żeton przymierza (więc docelowo dwa takie żetony, na każdą z opcji po jednym) zieloną stroną do góry (w trakcie akcji obracasz go na szarą stronę).
Sęk w tym, że jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, właśnie NIE można obu opcji zrealizować na raz. A tak zdaje się sugerować przedmówca.

EDIT: dla jasności: jak już jesteś na 5 polu technologii, a nie wziąłeś wcześniej kafla technologii zaawansowanej, to może także wykonać pkt 2. pod warunkiem posiadania żetony przymierza.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 00:05 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Namurenai »

AkitaInu pisze:Mozesz jasniej wyjasnij to z tym awansem na torze z ktorego masz zaaqansowana technologie? Bo nie do konca rozumiem
Chodzi o to, że jeśli masz żeton Technologii Zaawansowanej (np. z toru 1go), to wg zasad w trakcie dostawania tego żetonu musiałeś spełnić parę warunków, w tym:
- miałeś "nieużyty" (obrócony zieloną stroną do góry) kafelek Przymierza, który w momencie zdobycia Technologii Zaawansowanej obracasz szarą stroną do góry

Zgodnie z zasadami, biorąc żeton Technologii Zaawansowanej możesz awansować o jedno pole na dowolnym z torów (tak, jakbyś brał żeton Technologii Zwykłej z dolnego rzędu). Możesz więc wybrać tor, z którego własnie wziąłeś żeton Technologii Zaawansowanej (jeśli biorąc go byłeś na 4tym polu, bo nie można wejść wyżej niż na 5te).
Problem z tym jest taki, że awansując z 4go miejsca na 5te na dowolnym Torze Technologii musisz również spełnić warunek, o którym wspomniałem - posiadać "nieużyty" żeton Przymierza, który w momencie awansu na 5te miejsce musisz obrócić.
W związku z czym wzięcie żetonu Technologii Zaawansowanej i awansowanie z 4tego na 5te miejsce na którymś Torze Technologii jest możliwe w ramach jednej akcji tylko i wyłącznie, jeśli posiadasz dwa "nieużyte" żetony Przymierza.
Pan_K pisze:Sęk w tym, że jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, właśnie NIE można obu opcji zrealizować na raz. A tak zdaje się sugerować przedmówca.
Zasady odnośnie żetonów Technologii Zaawansowanej są rozpisane na stronie 13. Odnośnie awansu na Torach Technologii, na stronie 15. Nigdzie nie widnieje informacja, że nie możesz "skombować" jednej czynności przez drugą (tak długo jak spełniasz warunki dla jednego i drugiego).
Pan_K pisze:Chodzi chyba o to, że jak jesteś na 4 polu danej technologii i możesz awansować, to masz dwie opcje:
1. albo awansujesz na pole 5.
2. albo bierzesz kafel technologii zaawansowanej danego toru.
To nie do końca jest tak. Żeton Technologii Zaawansowanej możesz wziąć tylko i wyłącznie zamiast wzięcia żetonu Technologii Zwykłej (czyli przez postawienie odpowiedniego budynku / użycie Akcji Specjalnej za 4 KIKi)- nigdy przez sam "awans" na torze.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 00:24 przez Namurenai, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Pan_K »

Namurenai pisze: Zgodnie z zasadami, biorąc żeton Technologii Zaawansowanej możesz awansować o jedno pole na dowolnym z torów (tak, jakbyś brał żeton Technologii Zwykłej z dolnego rzędu). Możesz więc wybrać tor, z którego własnie wziąłeś żeton Technologii Zaawansowanej (jeśli biorąc go byłeś na 4tym polu, bo nie można wejść wyżej niż na 5te).
Problem z tym jest taki, że awansując z 4go miejsca na 5te na dowolnym Torze Technologii musisz również spełnić warunek, o którym wspomniałem - posiadać "nieużyty" żeton Przymierza, który w momencie awansu na 5te miejsce musisz obrócić.
W związku z czym wzięcie żetonu Technologii Zaawansowanej i awansowanie z 4tego na 5te miejsce na którymś Torze Technologii jest możliwe w ramach jednej akcji tylko i wyłącznie, jeśli posiadasz dwa "nieużyte" żetony Przymierza.
Pan_K pisze:Sęk w tym, że jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, właśnie NIE można obu opcji zrealizować na raz. A tak zdaje się sugerować przedmówca.
Zasady odnośnie żetonów Technologii Zaawansowanej są rozpisane na stronie 13. Odnośnie awansu na Torach Technologii, na stronie 15. Nigdzie nie widnieje informacja, że nie możesz "skombować" jednej czynności przez drugą (tak długo jak spełniasz warunki dla jednego i drugiego).
No tak: w opisanej sytuacji rzeczywiście możliwe jest tego rodzaju kombo. W powyższym twierdzeniu miałem na myśli, że nie jest to możliwe jako jedna akcja awansu.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Namurenai »

Spoiler:
Pan_K pisze:No tak: w opisanej sytuacji rzeczywiście możliwe jest tego rodzaju kombo. W powyższym twierdzeniu miałem na myśli, że nie jest to możliwe jako jedna akcja awansu.
Ale to nigdy nie jest możliwe jako jedna akcja awansu z jednego powodu - akcja awansu nie daje Ci żetonu Technologii. Nigdy.
Żeton Technologii dostajesz poprzez postawienie jednego z pięciu budynków (tak, jak żetony Łask w TM) i/lub przez użycie Akcji Specjalnej za 4 KIKi.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 00:23 przez Namurenai, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Pan_K »

Namurenai pisze:Ale to nigdy nie jest możliwe jako jedna akcja awansu z jednego powodu - akcja awansu nie daje Ci żetonu Technologii. Nigdy.
Żeton Technologii dostajesz poprzez postawienie jednego z pięciu budynków (tak, jak żetony Łask w TM) i/lub przez użycie Akcji Specjalnej za 4 KIKi.
Jasne - źle się wyraziłem. Akcja awansu, to co innego - a miałem na myśli dokładnie to, o czym mówimy.
Zasadniczo masz rację. W swojej wypowiedzi nie wziąłem pod uwagę możliwości takiego skombowania. Nawiasem mówiąc nie wymyśliłem go też wcześniej w grze, a to niezła rzecz mogłaby być. Choć warunek dwu żetonów przymierza jest wymagający.
Awatar użytkownika
bartek_wola
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: bartek_wola »

Pan_K pisze:
Namurenai pisze:Ale to nigdy nie jest możliwe jako jedna akcja awansu z jednego powodu - akcja awansu nie daje Ci żetonu Technologii. Nigdy.
Żeton Technologii dostajesz poprzez postawienie jednego z pięciu budynków (tak, jak żetony Łask w TM) i/lub przez użycie Akcji Specjalnej za 4 KIKi.
Jasne - źle się wyraziłem. Akcja awansu, to co innego - a miałem na myśli dokładnie to, o czym mówimy.
Zasadniczo masz rację. W swojej wypowiedzi nie wziąłem pod uwagę możliwości takiego skombowania. Nawiasem mówiąc nie wymyśliłem go też wcześniej w grze, a to niezła rzecz mogłaby być. Choć warunek dwu żetonów przymierza jest wymagający.
Ciekawa dyskusja. Chciałbym to dobrze zrozumieć...
Budujemy np. Akademię i jesteśmy na 4 miejscu na torze terraformacji. Możemy wziąć żeton Technologii Specjalnej.
Zabranie takiego żetonu zmusza nas do przewrócenia żetonu przymierza na szarą stronę oraz umożliwia awansowanie na dowolnym torze technologii.
Żeby awansować 5 pole na torze teraformacji musimy posiadać drugi żeton przymierza??
Jeśli go nie posiadamy, wybieramy inny tor??
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Pan_K »

bartek_wola pisze:
Pan_K pisze:
Namurenai pisze:Ale to nigdy nie jest możliwe jako jedna akcja awansu z jednego powodu - akcja awansu nie daje Ci żetonu Technologii. Nigdy.
Żeton Technologii dostajesz poprzez postawienie jednego z pięciu budynków (tak, jak żetony Łask w TM) i/lub przez użycie Akcji Specjalnej za 4 KIKi.
Jasne - źle się wyraziłem. Akcja awansu, to co innego - a miałem na myśli dokładnie to, o czym mówimy.
Zasadniczo masz rację. W swojej wypowiedzi nie wziąłem pod uwagę możliwości takiego skombowania. Nawiasem mówiąc nie wymyśliłem go też wcześniej w grze, a to niezła rzecz mogłaby być. Choć warunek dwu żetonów przymierza jest wymagający.
Ciekawa dyskusja. Chciałbym to dobrze zrozumieć...
Budujemy np. Akademię i jesteśmy na 4 miejscu na torze terraformacji. Możemy wziąć żeton Technologii Specjalnej.
Zabranie takiego żetonu zmusza nas do przewrócenia żetonu przymierza na szarą stronę oraz umożliwia awansowanie na dowolnym torze technologii.
Żeby awansować 5 pole na torze teraformacji musimy posiadać drugi żeton przymierza??
Jeśli go nie posiadamy, wybieramy inny tor??
Dokładnie tak. Przy czym na tym innym nie możesz w takim wypadku być na 4 polu rozwoju technologii, rzecz jasna.
Awatar użytkownika
bartek_wola
Posty: 33
Rejestracja: 16 gru 2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: bartek_wola »

Dzięki z odpowiedź.
Dobrze, że ten temat wypłynął. Grałem źle i pewnie nie dociekałbym tego.
:)
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Monok »

źle grałem ;/ po wydaniu 4 wiedzy bralem kafel ... ehhh fajnie ze wypłyneło w rozmowie ... ponownie przeczytalem te fragmenty instrukcji i nabrało to sensu :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: AkitaInu »

Monok pisze:źle grałem ;/ po wydaniu 4 wiedzy bralem kafel ... ehhh fajnie ze wypłyneło w rozmowie ... ponownie przeczytalem te fragmenty instrukcji i nabrało to sensu :)
To takie spore ułatwienie :D
Fojtu
Posty: 3373
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Fojtu »

Monok pisze:źle grałem ;/ po wydaniu 4 wiedzy bralem kafel ... ehhh fajnie ze wypłyneło w rozmowie ... ponownie przeczytalem te fragmenty instrukcji i nabrało to sensu :)
U nas wczoraj jedna osoba próbowała przez przypadek robić dokładnie to samo, nawet kilka razy :lol:

Drua rozgrywka za mną i mam dalej trochę mieszane uczucia. Estetycznie dla mnie ta gra to raczej porażka, ale sam gameplay jest dość ciekawy. Mam tylko wrażenie, że osoba początkująca może się okrutnie zamknąć na początku, bo snowball w ekonomii jest chyba silniejszy niż w TM.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Jiloo »

Fojtu pisze:
Monok pisze:źle grałem ;/ po wydaniu 4 wiedzy bralem kafel ... ehhh fajnie ze wypłyneło w rozmowie ... ponownie przeczytalem te fragmenty instrukcji i nabrało to sensu :)
U nas wczoraj jedna osoba próbowała przez przypadek robić dokładnie to samo, nawet kilka razy :lol:
Bez kitu tak było. Naczytałem się na forum i za każdym razem jak wydawałem wiedzę łapałem za kafel. Nie wiem skąd ta naleciałość, bo wcześniej tego nie robiłem :D
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: cyberowca »

Punktowanie końcowe, w grze dwu lub trzy osobowej. Osoba na polu 0, dostaje 6 pkt. za trzecie miejsce czy nie?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: Trolliszcze »

Tej zasady zabrakło w instrukcji, ale autorzy wypowiedzieli się już oficjalnie na BGG, że 0 w danej kategorii nie daje żadnych punktów. Patrzy tu:
https://boardgamegeek.com/article/28101737#28101737
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: GeQ »

cześć, nigdzie nie znalazłem czy można pobrać takie same żetony przymierzy - założyłem, że tak jak w TM można było brać dwa takie same żetony miast, tak i tu nie ma z tym problemu.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Projekt Gaja

Post autor: seki »

GeQ pisze:cześć, nigdzie nie znalazłem czy można pobrać takie same żetony przymierzy - założyłem, że tak jak w TM można było brać dwa takie same żetony miast, tak i tu nie ma z tym problemu.
Jeśli nie ma zakazu to jest dozwolone. Nakaz tylko jednego żetonu danego rodzaju jest tylko przy technologiach.
ODPOWIEDZ