Gwiezdne Wojny Imperium Atakuje - kilka pytań

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Gwiezdne Wojny Imperium Atakuje - kilka pytań

Post autor: plozzt »

podczas rozgrywania kampanii naszło nam sporo pytań, te które udało mi się spisać (jak przypomnę sobie resztę to dopiszę)

1. Jyn Odan posiada specjalną umiejejkę: DOBYCIE: "użyj na początku aktywacji wrogiej figurki. Przerwij, aby wykonać atak, którego celem jest ta figurka. [...]"

czy podczas wykonywania ataku, musi być spełniony warunek dystansu? Czyli stoję 5 pól od niej, więc musi wyrzucić celność "5"?

2. Czy bohaterowie używający standardowo broni dystansowej (np: Fenn) mogą kupić sobie broń do walki wręcz i jej naprzemiennie używać? Tj. jak stoję koło nieprzyjaznej figurki to używam ataku wręcz bronią do walki wręcz, a jak stoję daleko to dobywam blaster i strzelam z dystansu.

3. Jeśli posiadam dwa różne pistolety/blastery - przed rzuceniem kośćmi mogę wybrać którym strzelam? Czy są jakieś restrykcje co do ilości broni?

4. Diala ma kartę, która po wyczerpaniu daję dodatkowy piorun (surge) - czy jeśli wyrzucę na kości: () to mogę niwelować surge?

5. Jeśli wybieram jedną z misji pobocznym, druga zostaje na stole i nie jest wtasowywana, tylko dociągam kolejną, by mieć 2?

6. Chcę strzelić do figurki która znajduję się 2 pola przede mną. Niestety na drodze stoi mój sojusznik (kampania), czy mogę przez niego strzelać do wroga?

dziękuję za odpowiedzi
ODPOWIEDZ