This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

1)Czy mogę przydzielić kilka broni jednej postaci na Warcie żeby uchronić je od kradzieży ze schowka ?
Wiem ,że postać na Warcie może walczyć tylko jedną bronią ale mieć przy sobie może ich chyba więcej :D
2) Karta Przeszukania -Kraty
Na karcie miejsca są kraty ale nie mam przy sobie piły.
Co mam robić ?
a) Odrzucić i dobrać nową kartę ze stosu Przeszukiwanie
b) Odrzucic i zignorować tę kartę
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

maciejo pisze:2) Karta Przeszukania -Kraty
Na karcie miejsca są kraty ale nie mam przy sobie piły.
Co mam robić ?
a) Odrzucić i dobrać nową kartę ze stosu Przeszukiwanie
b) Odrzucic i zignorować tę kartę
Powiedziałbym że
c) Zostawić na polu na lewo od talii nieznanego (nie pamiętam jak się nazywa). Może akurat uda Ci się zdobyć piłę w trakcie tej wyprawy i będzie można do krat wrócić ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Dzięki, bardzo prawdopodobne i logiczne rozwiązanie :D
W dalszym ciągu czekam na odpowiedź na pytanie pierwsze.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Chyba gdzieś stoi, że jedna postać może mieć jedną broń. Pamiętam, że ja miałem problem z nabojami :) ile może mieć.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Pynio pisze:Chyba gdzieś stoi, że jedna postać może mieć jedną broń. Pamiętam, że ja miałem problem z nabojami :) ile może mieć.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Napisane jest,że może walczyć jedną bronią.
Tak na chłopski rozum to jeśli postać stoi na Warcie i ma udźwig np: 3 to można jej w kieszenie albo za pasek poupychać rzeczy do tej wartości . Wydaje mi się,że nie musi być to tylko broń ( cz.mech,cz.elekt,filtr), nigdzie nie znalazłem rozwiązania tej kwestii.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine

Post autor: RunMan »

Skoro łupieżcy okazali się silniejsi od postaci na warcie, to równie dobrze mogliby odebrać jej przedmioty, które trzyma przy sobie. W żadnym miejscu nie ma zapisu pozwalającego na przetrzymywanie przy sobie przedmiotów (czy bardziej szczegółowo broni) podczas fazy Intruzów. Byłoby to również niezgodne z komputerowym pierwowzorem, który to planszówka bardzo wiernie kopiuje. Dodatkowo istnieje karta Akcji Specjalnej pozwalająca przechować na niej część przedmiotów podczas fazy Intruzów, tak aby te nie mogły zostać złupione - karta ta nie miałaby sensu, gdyby postaciom na warcie wolno było przydzielać przedmioty.
Uwzględniając powyższe argumenty - moim zdaniem nie wolno przydzielać postaci więcej niż jednej broni / przedmiotu.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Ja tak czynię, aczkolwiek można dać wiele przemiotow postaciom (nie znalazłem info, że nie można), które ruszają na wyprawę. Dziwna sprawa jak idą na wyprawę wyładowani sprzętem, który waży "zero", tak żeby nie okradli ich bandyci w nocy... no ale...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Pynio pisze:Ja tak czynię, aczkolwiek można dać wiele przemiotow postaciom (nie znalazłem info, że nie można), które ruszają na wyprawę. Dziwna sprawa jak idą na wyprawę wyładowani sprzętem, który waży "zero", tak żeby nie okradli ich bandyci w nocy... no ale...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Oczywiście, że możesz wziąć co tylko dusza zapragnie na Wyprawę.
Jest to wyraźnie napisane w Dzienniku pod akapitem "Wybierz Ekwipunek".
Tylko jak zginiesz to wszystko tracisz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Czy karta Wydarzenia "Głód" zostaje na Stosie Znalezisk i podwyższa ceny jedzenia do końca gry ?
I czy ma jakiś wpływ na sam Stos Znalezisk jeśli leży na jego wierzchu w/g opisu na karcie ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine

Post autor: zakwas »

maciejo pisze:Czy karta Wydarzenia "Głód" zostaje na Stosie Znalezisk i podwyższa ceny jedzenia do końca gry ?
I czy ma jakiś wpływ na sam Stos Znalezisk jeśli leży na jego wierzchu w/g opisu na karcie ?
Ta karta zmienia cenę podanych zielonych żetonów do momentu ewentualnego pojawienia się innej karty zmieniającej cenę jakichś żetonów. Jeżeli się nie pojawi druga to może zostać do końca gry. Karta wpływa tylko na handel tak naprawdę.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

zakwas pisze:
maciejo pisze:Czy karta Wydarzenia "Głód" zostaje na Stosie Znalezisk i podwyższa ceny jedzenia do końca gry ?
I czy ma jakiś wpływ na sam Stos Znalezisk jeśli leży na jego wierzchu w/g opisu na karcie ?
Ta karta zmienia cenę podanych zielonych żetonów do momentu ewentualnego pojawienia się innej karty zmieniającej cenę jakichś żetonów. Jeżeli się nie pojawi druga to może zostać do końca gry. Karta wpływa tylko na handel tak naprawdę.
Dzięki.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

Postac miala zmeczenie 2 glod 2.Zjadlem konserwa wiec glod mi spadl calkowice polozylem sie spac minus 2 czyli zmeczenia tez juz nie mam wiec moje pytanie ile akcji moge wykonac?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

osa1908 pisze:Postac miala zmeczenie 2 glod 2.Zjadlem konserwa wiec glod mi spadl calkowice polozylem sie spac minus 2 czyli zmeczenia tez juz nie mam wiec moje pytanie ile akcji moge wykonac?
Rozumiem, że zarówno jedzenie jak i spanie odbyło się jeszcze przed fazą dnia, w której wykonuje się akcje, tak? (czyli w momencie o który pytasz ta faza dopiero się zaczyna).
Jeśli tak to możesz wykonać tyle na ile pozwalają Ci żetony stanu. Jeśli postać żadnego nie ma to wykonuje trzy akcje
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

osa1908 pisze:Postac miala zmeczenie 2 glod 2.Zjadlem konserwa wiec glod mi spadl calkowice polozylem sie spac minus 2 czyli zmeczenia tez juz nie mam wiec moje pytanie ile akcji moge wykonac?
Jak rozumiem pierwsza akcja to Drzemka na Łóżku następnie poza akcjami zjadłeś Konserwę.
Jeżeli na innych Stanach masz po 3 Białe Kropki to zostały Ci jeszcze 2 akcje dla tej postaci.
Jeżeli chociaż na jednym ze stanów masz czarną kropkę to wtedy możesz wykonać jeszcze tylko 1 akcje.
2 czarne kropki na jakimkolwiek innym stanie to nie została Ci żadna akcja.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

maciejo pisze:
osa1908 pisze:Postac miala zmeczenie 2 glod 2.Zjadlem konserwa wiec glod mi spadl calkowice polozylem sie spac minus 2 czyli zmeczenia tez juz nie mam wiec moje pytanie ile akcji moge wykonac?
Jak rozumiem pierwsza akcja to Drzemka na Łóżku następnie poza akcjami zjadłeś Konserwę.
Jeżeli na innych Stanach masz po 3 Białe Kropki to zostały Ci jeszcze 2 akcje dla tej postaci.
Jeżeli chociaż na jednym ze stanów masz czarną kropkę to wtedy możesz wykonać jeszcze tylko 1 akcje.
2 czarne kropki na jakimkolwiek innym stanie to nie została Ci żadna akcja.
dzieki maciejo
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

To jeszcze jedno jak postac ma rany 3 to czy moze iscdo lozka spac.I czy taka postac wymaga karmienia?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine

Post autor: zakwas »

osa1908 pisze:To jeszcze jedno jak postac ma rany 3 to czy moze iscdo lozka spac.I czy taka postac wymaga karmienia?
Spać może tylko w nocy, bo mając trzy rany nie ma żadnej akcji. Każda postać wymaga karmienia, nieważne czy chora, ranna czy zmęczona. Inna sprawa czy chcesz jej dać jeść. ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

osa1908 pisze:To jeszcze jedno jak postac ma rany 3 to czy moze iscdo lozka spac.I czy taka postac wymaga karmienia?
Postać mająca 3 rany nie może wykonać żadnej akcji :!: Czyli nie możesz jej w fazie Akcji Dziennych położyć do łóżka aby się zdrzemnąć.
Postaci karmisz o zmierzchu a dopiero wieczorem możesz położyć ją do łóżka lub na podłodze aby odpoczęła (nie wymaga to użycia akcji)
Przeczytaj skrypt nr 150 tam jest napisane wszystko związane ze snem.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 20:14 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Gdzie znajdę coś na temat kampanii,coś mi chyba umknęło :oops: ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

maciejo pisze:Gdzie znajdę coś na temat kampanii,coś mi chyba umknęło :oops: ?
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale kampanią nazywa się tutaj zwykłą rozgrywkę polegającą na dotrwaniu do zawoeszenia broni (czyli gra bez żadnego dodatkowego scenariusza)
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

osa1908 pisze:To jeszcze jedno jak postac ma rany 3 to czy moze iscdo lozka spac.I czy taka postac wymaga karmienia?
Żeby taka postać zasnęła w dzień musisz ją zmęczyć do poziomu 4 i mieć łóżko - przynajmniej ja tak rozumiem skrypt
Spoiler:
Postać ranna powinna normalnie jeść (bo wzrośnie jej głód).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

KQuest pisze:
maciejo pisze:Gdzie znajdę coś na temat kampanii,coś mi chyba umknęło :oops: ?
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale kampanią nazywa się tutaj zwykłą rozgrywkę polegającą na dotrwaniu do zawoeszenia broni (czyli gra bez żadnego dodatkowego scenariusza)
Chyba o to :D Czyli kampania to po prostu normalna gra,tak :?: :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Matti_C pisze:
osa1908 pisze:To jeszcze jedno jak postac ma rany 3 to czy moze iscdo lozka spac.I czy taka postac wymaga karmienia?
Żeby taka postać zasnęła w dzień musisz ją zmęczyć do poziomu 4 i mieć łóżko - przynajmniej ja tak rozumiem skrypt
Spoiler:
Postać ranna powinna normalnie jeść (bo wzrośnie jej głód).
1).Teraz dokładnie jeszcze raz przeczytałem skrypt 150 i chyba nie do końca rozumiem czego on dotyczy.
Czy tylko sytuacji która zachodzi w wyniku spadku Zmęczenia go poziomu 4 ?
Czy Snu w ogóle ?
Zaznaczę że nie miałem nigdy sytuacji w której moja postać była zmęczona na poziomie 4.
Tzn ja grałem tak, że jak kładłem postać w fazie Wieczoru
czy to na łóżku czy to na podłodze,dla mnie były one do Świtu w fazie snu i przy dobieraniu Karty Losu ignorowałem cechy ich charakteru.Czy dobrze robiłem ?
Poza tym jeden z akapitów w skrypcie 150 mówi że można w Fazie Akcji Dziennych skorzystać z Akcji drzemki na łóżku mimo 3 kropek na zetonie stanu :shock:
-jakiego stanu ???
Może ktoś proszę mi to wytłumaczyć.

2).Czy Wytrych po użyciu w naszym Domu na karcie Zamkniętych Drzwi zwracamy do Schowka czy odrzucamy do pudełka z innymi żetonami ?
Na stronie"Akcje Dzienne" jest to opisane na dwa powyższe sposoby :|
Który jest prawidłowy ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Bary »

maciejo pisze: 2).Czy Wytrych po użyciu w naszym Domu na karcie Zamkniętych Drzwi zwracamy do Schowka czy odrzucamy do pudełka z innymi żetonami ?
Na stronie"Akcje Dzienne" jest to opisane na dwa powyższe sposoby :|
Który jest prawidłowy ?
Jeśli uda nam się otworzyć nim drzwi, to tracimy wytrych. W innym przypadku wraca do schowka.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

maciejo pisze: przeczytałem skrypt 150 i chyba nie do końca rozumiem czego on dotyczy.
Czy tylko sytuacji która zachodzi w wyniku spadku Zmęczenia do poziomu 4? Czy Snu w ogóle ?
Zaznaczę że nie miałem nigdy sytuacji w której moja postać była zmęczona na poziomie 4.
Tzn ja grałem tak, że jak kładłem postać w fazie Wieczoru czy to na łóżku czy to na podłodze,dla mnie były one do Świtu w fazie snu i przy dobieraniu Karty Losu ignorowałem cechy ich charakteru.Czy dobrze robiłem? Poza tym jeden z akapitów w skrypcie 150 mówi że można w Fazie Akcji Dziennych skorzystać z Akcji drzemki na łóżku mimo 3 kropek na zetonie stanu jakiego stanu ???
Raczej źle grałeś skoro przeczytałeś i stosowałeś skrypt który nie był dla Ciebie ;)
Skrypt 150 dotyczy skrajnego, czterodobowego niewyspania. Normalnie postać jak jest ranna/chora (i ma 3 kropki) to tak cierpi że nie może zasnąć. Jak jest na skraju zmęczenia zaśnie w każdym stanie, nie upomni się o papierosa, kawę, nie będzie narzekać na zimno ani grać na gitarze (nie rozpatrujesz charakteru). Ja taką postać zaraz po rozpatrzeniu wyprawy/warty kładę (nie stawiam tylko kładę ;) ) na pole "odpoczynek na podłodze" i tam sobie leży pierwszą akcję dzienną, do akcji dziennej drugiej lub trzeciej kiedy wszystkie postaci "pracujące nocą" odbyły swoją drzemkę i łóżko jest wolne - wtedy jak się zdrzemnie może iść na wyprawę/wartę. Nie mam pewności czy dobrze gram , ale mi to się merytorycznie nie kłóci i jest zgodne ze skryptami i dziennikiem (chyba).
ODPOWIEDZ