Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1725 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Post autor: pwoloszun »

Witam,

mam pytanie odnosnie specjalnych zdolnosci detektywow. Jesli chce ktorejs uzyc, to czy uzywam jej jako DODATWKOWEJ akcji, czy tez ZAMIAST akcji szukania sladow/proby aresztowania.

Prosze o odpowiedzi ALBO zawierajace odnosnik do miejsca w instrukcji, albo potwierdzone u designera - z gory Bog zaplac ;)
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Post autor: Bruno555 »

Na kartach jest napisane że śledczy nie może wykonywać przeszukania ani aresztowania jak wykona akcje specjalną.
Ja mam inna wątpliwość, czy śledczy może użyć swojej akcji specjalnej w ramach 1 ze swoich 2 ruchów. Tzn. czy może potem jeszcze ruszyc sie o 1 pole.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Post autor: Bruno555 »

Znalazłem odpowiedz. Problem wynika z nie dość precyzyjnego tłumaczenia na kartach. W wersji angielskiej jest jeszcze uwaga źe akcja specjalna jest dodatkową do normalnego ruchu śledczego.
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Post autor: glocked »

Czy detektywi pytają się czy Kuba jest obecnie ma danym polu czy wystarczy że był w danej rundzie? Czy mogą pytać ile razy był na danym polu?
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Tajemnice Whitehall - specjalne zdolnosci detektywow

Post autor: Bruno555 »

Szukając sladów śledczy pytają jedynie czy Kuba był kiedykolwiek w tej rundzie na tym polu. Nie jest istotne czy był tam 5 ruchów temu, czy jest tam teraz. Dostają jedynie informację że znaleźli ślad i nic więcej. Nie mogą się pytać ile razy był na tym polu.
ODPOWIEDZ