Super Gol!

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Super Gol!

Post autor: dragon77 »

Oddaję strzał zza pola karnego i wyrzucam poprzeczkę. Wówczas przesuwam piłkę na pole z bramką (bez rzucania przez broniącego niebieską kością obrony) i broniący decyduje czy rzucać jasnoniebieską kością bramkarza czy ciemnoniebieską kością obrony. No i teraz trzy sytuacje do rozpatrzenia:

1) broniący się ma superkość z niesamowitą paradą - czy może w tym momencie zdecydować, że wykorzystuje ją do przejęcia piłki bramkarzem zamiast rzucać janso- lub ciemnoniebieską kością ?

2) broniący się zdecydował się rzucać ciemnoniebieską kością obrońcy i wyrzucił samobója. Posiada on jednak superkość niesamowitej parady - czy w tym momencie może jej użyć, żeby tego samobója obronić ?

3) tak jak wyżej tylko, że samobója wkładamy jasnoniebieską kością bramkarza - czy mając superkość niesamowitej parady możemy tego samobója obronić (to jedyna sytuacja, w któej jestem na 99% pewny, że nie, ale chcę mieć 100%)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super Gol!

Post autor: Szaweł »

To bardzo luźna gra więc i chyba o zasady nie powinniśmy się spinać a każde niejasności próbuję wziąć na chłopski rozum i porównać z grą w piłkę w realu.

1. Wydaje mi się, że możesz. W końcu wyskok bramkarza następuje (a przynajmniej powinien) zaraz po strzale a nie w momencie, w którym piłka trafia do/mija bramkę. W realnym meczu piłka może się przecież odbić od poprzeczki w dół i zostać wyłapana niesamowitą paradą przez bramkarza.

2. Nie.

3. 100% nie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Super Gol!

Post autor: dragon77 »

Szaweł pisze:To bardzo luźna gra więc i chyba o zasady nie powinniśmy się spinać a każde niejasności próbuję wziąć na chłopski rozum i porównać z grą w piłkę w realu.

1. Wydaje mi się, że możesz. W końcu wyskok bramkarza następuje (a przynajmniej powinien) zaraz po strzale a nie w momencie, w którym piłka trafia do/mija bramkę. W realnym meczu piłka może się przecież odbić od poprzeczki w dół i zostać wyłapana niesamowitą paradą przez bramkarza.

2. Nie.

3. 100% nie.

No właśnie nie, bo niedawno na fejsie dostałem oficjalne odpowiedzi ;)


===========

Ad. 1) nie (ta interwencja to nie obrona strzału)

ad.2) nie (kości niesamowitej parady można użyć tylko do obrony "strzału nie do obrony" albo zwykłego strzału zamiast kości bramkarza - gol samobójczy nie zalicza się do żadnego z tych przypadków)

ad.3 Jak wyżej

===========
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super Gol!

Post autor: Szaweł »

Czyli w sumie miałem niemal 67% racji ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Super Gol!

Post autor: dragon77 »

Szaweł pisze:Czyli w sumie miałem niemal 67% racji ;)
Absolutnie tak :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Super Gol!

Post autor: maciejo »

Już sporo partii za mną ale czy ktoś by mi mógł wytłumaczyć jedną zasadę bo chyba grałem cały czas źle. Mianowicie chodzi o specjalny przypadek wybicia przez obrońcę o trzy pola do przodu ze strony numer 15 w instrukcji.
O co chodzi z tym atakującym który może użyć kości bramkarza do strzelenia gola :?
W ogóle jakoś tego nie zauważyłem dopiero po jakimś czasie zorientowałem się że jest taka zasada i kompletnie jej nie rozumiem.
Byłbym zobowiązany,dziękuję :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Super Gol!

Post autor: dragon77 »

maciejo pisze: 06 wrz 2018, 16:04 Już sporo partii za mną ale czy ktoś by mi mógł wytłumaczyć jedną zasadę bo chyba grałem cały czas źle. Mianowicie chodzi o specjalny przypadek wybicia przez obrońcę o trzy pola do przodu ze strony numer 15 w instrukcji.
O co chodzi z tym atakującym który może użyć kości bramkarza do strzelenia gola :?
W ogóle jakoś tego nie zauważyłem dopiero po jakimś czasie zorientowałem się że jest taka zasada i kompletnie jej nie rozumiem.
Byłbym zobowiązany,dziękuję :wink:
Chodzi o to, że możesz zadeklarować, że Twój wynik rzutu kością będzie podwojony (deklarujesz to przed rzutem). Pole B jest o "2" pola od własnej bramki. Jeśli zatem zadeklarujesz, że korzystasz z mnożnika x2 i wyrzucisz strzałkę "do tyłu" to oznaczać to będzie "do tyłu o 2 pola", czyli bramkę samobójczą :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Super Gol!

Post autor: maciejo »

Dzięki ale kompletnie nie o to zagadnienie pytałem :D
Chodziło mi o trzecią ikonkę od góry że strony 15 "Specjalne Przypadki" .
"Wykop o trzy pola, niebieska ikonka z nogą i liczbą 3" i tekst przy tejże ikonce .
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Super Gol!

Post autor: dragon77 »

maciejo pisze: 08 wrz 2018, 10:24 Dzięki ale kompletnie nie o to zagadnienie pytałem :D
Chodziło mi o trzecią ikonkę od góry że strony 15 "Specjalne Przypadki" .
"Wykop o trzy pola, niebieska ikonka z nogą i liczbą 3" i tekst przy tejże ikonce .
:wink:
Ok :) Imho tam jest błąd w druku. Nie chodzi o wbicie piłki do bramki kością bramkarza, tylko o obronę. Piłka odbita od obrońcy leci w kierunku naszej bramki. Możemy wtedy obronić ją jedynie bramkarzem, czyli jego kością. Jak nie obronimy to jest gol. Sytuacja ta ma miejsce tylko i wyłącznie gdy dzieje się to na wprost od bramki. Jeśli po bokach to piłka wychodzi na aut bramkowy.
ODPOWIEDZ