Istanbuł gra kościana - zasady, pytania

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Istanbuł gra kościana - zasady, pytania

Post autor: evenstar »

Po dzisiejszej rozgrywce nasuwa mi się kilka wątpliwości. Czy rubiny moge zabierać zarówno za symbole na kościach czy tylko za żetony towarów? To samo pytanie dotyczy brania tych kafelków. Czy jeśli wyrzuce np dwa czerwone symbole to moge wziąć dowolny żeton towaru czy tylko czerwony? I czy mając możliwość sprzedania z karty jakiegoś towaru za monety mogę sprzedać tylko jeden towar czy więcej (np mam 3 niebieskie towary)?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

evenstar pisze:Po dzisiejszej rozgrywce nasuwa mi się kilka wątpliwości. Czy rubiny moge zabierać zarówno za symbole na kościach czy tylko za żetony towarów? To samo pytanie dotyczy brania tych kafelków. Czy jeśli wyrzuce np dwa czerwone symbole to moge wziąć dowolny żeton towaru czy tylko czerwony? I czy mając możliwość sprzedania z karty jakiegoś towaru za monety mogę sprzedać tylko jeden towar czy więcej (np mam 3 niebieskie towary)?
Możesz mixować czyli łączyć kości z towarami tak aby spełnić podany warunek zdobycia rubinu (za kości, za towary, mix).
Tak jak masz na podpowiadajce czyli AA- dowolny towar (oprócz Jokera rzecz jasna).
Tylko jeden towar.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: evenstar »

Dziękuje bardzo za pomoc :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Cytat z instrukcji:
"Jeżeli chcesz dobrać znaczniki Towarów, Kryształy albo Liry,
a w ogólnych zasobach nie ma ich wystarczającej ilości, to
każdy gracz, który posiada przynajmniej 1 sztukę wymaganego
zasobu, musi oddać 1 sztukę wymaganego zasobu do puli
ogólnej."
"Każdy gracz"- łącznie z tym który właśnie chce dobrać np. liry?
Mam już jakieś liry, chcę dobrać jeszcze ale w puli ogólnej ich już nie ma. I co, ja mam też oddać?
Wydaje mi się że oddaje każdy gracz oprócz tego kto właśnie chce dobrać a nie ma (wydaje mi się że w instrukcji jest to niedoprecyzowane), inaczej byłoby to bez sensu żeby zabierać sobie i dodawać do puli ogólnej a potem znowu to brać.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: evenstar »

A jednak nie, jeśli wyrzuce 2 kości żółte to musze wziąć żółty a nie czerwony, niebieski lub zielony
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

evenstar pisze:A jednak nie, jeśli wyrzuce 2 kości żółte to musze wziąć żółty a nie czerwony, niebieski lub zielony
Masz rację!
A już myślałem że wszystko wiem... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Istanbuł gra kościana

Post autor: Lucass »

Witam,
takie dwa pytanka...
1. Gdy dobieram kartę, która również umożliwia wykonanie akcji przez pozostałych graczy, to czy jest ona dla nich obowiązkowa, nawet jeśli mają niezbędne zasoby do jej wykonania?
2. Jeśli mam żeton meczetu "dodatkowa akcja", to czy zawsze muszę ją wykonać w każdej rundzie? (pomijam sytuację, że nie jestem w stanie jej wykonać)
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Istanbuł gra kościana - zasady, pytania

Post autor: Fidel-F2 »

1. Nie
2. Nie
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Istanbuł gra kościana - zasady, pytania

Post autor: konradstpn »

Czy kupując Rubin za kasę mogę zapłacić częściowo kośćmi z symbolem pieniędzy tak jak w przypadku towarów ?
Gram, więc jestem.
Barbarzyńca
Posty: 501
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 314 times
Been thanked: 170 times

Re: Istanbuł gra kościana - zasady, pytania

Post autor: Barbarzyńca »

Nie. Za rubiny płacisz lirami a symbole na kościach to nie liry tylko symbol-monety służące do zdobywania lir.
ODPOWIEDZ