Elizjum

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Elizjum

Post autor: bendoza »

Witam serdecznie parę dni temu odświeżyliśmy sobie tą rewelacyjną (dla nas idealna na 2 osoby) grę i pojawiło się jedno pytanko odnośnie aktywacji mocy kart z ikoną "legendy" (ikona harfy) instrukcja "mówi" ......Moc karty może być użyta tylko w fazie III (o ile karta znajduje się w DOMENIE gracza!) i tu pojawia się pytanie czy raz w grze czy raz na Epokę (max 5 razy w ciągu gry).
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Elizjum

Post autor: Relo »

bendoza pisze:Witam serdecznie parę dni temu odświeżyliśmy sobie tą rewelacyjną (dla nas idealna na 2 osoby) grę i pojawiło się jedno pytanko odnośnie aktywacji mocy kart z ikoną "legendy" (ikona harfy) instrukcja "mówi" ......Moc karty może być użyta tylko w fazie III (o ile karta znajduje się w DOMENIE gracza!) i tu pojawia się pytanie czy raz w grze czy raz na Epokę (max 5 razy w ciągu gry).
Według mnie, tę moc możemy wykorzystać podczas każdej rundy gry, gdzie jedynym wymogiem jest posiadanie jej w Domenie.
Awatar użytkownika
freezer
Posty: 90
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:23
Been thanked: 3 times

Re: Elizjum

Post autor: freezer »

Zgadzam się z przedmówcą. Natomiast sam mam inną wątpliwość - karta Obywatela umieszczona jest w legendzie, gdzie inna z kart korzysta z bonusu Chronosa (klepsydra - np. za karty z różnych rodzin/kolorów) - czy obywatel wtedy także punktuje?
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Elizjum

Post autor: bendoza »

Niestety kwestia obywatela w tym przypadku nie jest dobrze wyjaśniona .... my gramy że obywatel nie punktuje dodatkowo .... w przypadku gdy w rodzinie brakuje np dwóch trójek to trzeba było określać którą "trójkę" reprezentuje obywatel...
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Elizjum

Post autor: Trampon »

Czy można aktywować mocy kart jednorazowych (to te z nakładanym kołeczkiem czyli pierścieniem mocy :) ) w trakcie tury innego gracza?

str. 7 instrukcji, sekcja "Wykorzystanie mocy w fazie II". Mamy tam opisane 5 rodzajów mocy (działania kart): natychmiastowe, aktywowane, Eleusis, stałe i jednorazowe.
Jeden z punktów opisu mówi nam że: "nie możesz używać mocy natychmiastowych, aktywowanych oraz mocy Eleusis swoich kart w trakcie tury innego gracza". Ok, czyli wygląda na to że stałe i jednorazowe można.

ALE na ostatniej stronie w sekcji "Zasady, o których łatwo zapomieć":
"Gracz nie może użyć mocy karty podczas tury innego gracza".

No więc jak to jest - można czy nie można? Użyć mocy z karty jednorazowej w trakcie tury innego gracza, bo mam wrażenie że powyższe zasady są sprzeczne :)

Jeśli można to
Spoiler:
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Elizjum

Post autor: zix »

Hej :)
Pogrzebałem trochę, ponieważ mam od niedawna swój egzemplarz i pytania miałem podobne:
1. Moce kart używamy tylko w swojej turze
W wersji angielskiej instrukcji punkt opisuje brak możliwości używania kart: jednorazowych, aktywowanych i eleusis.
(czyli PL instrukcja wprowadza delikatne zamieszanie)

2. Kwestia obywatela
Info z BGG - punktuje jako część legendy, jednak nigdy nie jako konkretny kolor
Shaw
Posty: 19
Rejestracja: 12 kwie 2020, 20:55
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elizjum

Post autor: Shaw »

Czy jeśli mamy w karty Eleusis to można skorzystać z mocy ich obu? Czy w takiej sytuacji korzysta się z tylko jednej w danej turze?
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Elizjum

Post autor: eventide »

Shaw pisze: 24 sie 2020, 12:53 Czy jeśli mamy w karty Eleusis to można skorzystać z mocy ich obu? Czy w takiej sytuacji korzysta się z tylko jednej w danej turze?
Z obu.
ODPOWIEDZ