SUPERHOT the Card Game

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: probbi »

Dzięki to wiele wyjaśnia. Pytanko ode mnie, czy pasując mogę odrzucić kartę pocisku jeżeli jest pierwsza w lini systemu?
Michał M pisze:Kiedy jeden gracz gra systemem i dopiera co turę 4 karty z odrzuconych kart systemu, jak je dobiera? 4 z samej góry, wybiera, które chce, czy jeszcze inaczej?
Wg mnie z wierzchu. W praktyce dochodzi do tego, że dobiera te, które zagrał wcześniej normalny gracz, co powoduje u niego zastanowienie, czy na pewno chce zagrać te karty
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Designer, przyłapany na rozbieżnych wypowiedziach, wreszcie się ogarnął i ustalił jedną wersję. Wygląda to jakby ją wymyślił ad hoc, bo oczywiście w "instrukcji jest źle". Ale przynajmniej sensownie wyjaśnił.

https://boardgamegeek.com/thread/182273 ... rification
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

A wygląda to konkretnie tak:
Manuel pisze:Wait or move?
In this phase, you have two choices.

Wait: You may discard as many cards as you like from your hand. These cards go into the Obstacles Discard. You can't discard Bullet Cards this way. Refill your hand back to 4 cards.
Then take the Obstacle from the start of the line (the one on the right, next to the Obstacles Discard) and put it into your Player Discard. After you have done all that, move straight to phase 5| Check the Goals.

Move: If everything looks good, you can choose to simply move to phase 2 (Use cards).
W skrócie:
Manuel pisze:To put it simply, if you want to use cards you Move. If you don't, you Wait.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Michał M »

probbi pisze:Dzięki to wiele wyjaśnia. Pytanko ode mnie, czy pasując mogę odrzucić kartę pocisku jeżeli jest pierwsza w lini systemu?
Michał M pisze:Kiedy jeden gracz gra systemem i dopiera co turę 4 karty z odrzuconych kart systemu, jak je dobiera? 4 z samej góry, wybiera, które chce, czy jeszcze inaczej?
Wg mnie z wierzchu. W praktyce dochodzi do tego, że dobiera te, które zagrał wcześniej normalny gracz, co powoduje u niego zastanowienie, czy na pewno chce zagrać te karty
Dzięki.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Andy pisze:
Pozostałe moje uwagi uwzględniono. Jest ponadto bardzo dużo usterek stylistycznych i interpunkcyjnych. Przydało by się po prostu całą instrukcję jeszcze raz porządnie przetłumaczyć i zredagować.

Ale ogólnie: da się grać.
Dzięki Andy :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: c08mk »

rattkin pisze:Designer, przyłapany na rozbieżnych wypowiedziach, wreszcie się ogarnął i ustalił jedną wersję. Wygląda to jakby ją wymyślił ad hoc, bo oczywiście w "instrukcji jest źle". Ale przynajmniej sensownie wyjaśnił.

https://boardgamegeek.com/thread/182273 ... rification
Andy pisze:
Manuel pisze:To put it simply, if you want to use cards you Move. If you don't, you Wait.
O dzięki! Do tej pory grałem według poprzedniej wersji z zagrywaniem zero kart. Dość to ułatwiało momentami i nawet myślałem grać home rulsem gdzie nie można zagrywać zero. Na szczęście designer podał oficjalną wykładnię i nie trzeba gry homerulsować : )
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

Po kilku uwagach od paru osób (za co bardzo dziękuję :D ) uzupełniłem plik pomocy do wersji 1.2 i dodałem 3 następujące informacje:

FAZA 4
Jeśli wśród kart przenoszonych na Stos Odrzuconych Kart Gracza znajdują się Karty Pocisków to gracz bierze je od razu na Rękę zamiast odkładać je na ten Stos.

Na zakończenie tej fazy karty ze Strefy Wykorzystanych Kart dorzucane są do Stosu Odrzuconych Kart Systemu.

FAZA 5

Jeżeli w tym momencie gry wszystkie cele danego poziomu są zrealizowane, gracz nie realizuje już Fazy 6 i 7, tylko przechodzi do kolejnego poziomu. Przy czym należy pamiętać, że warunki realizacji danego celu mogą zostać spełnione w dowolnej fazie, a jedynie w fazie 5 następuje sprawdzenie tego stanu realizacji.

Dalszych wersji nie przewiduję. Chyba że ktoś na ochotnika pomoże mi z wersją ENG :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: lesar »

1. Kartę pocisku mogę normalnie zhakować?
2. Chcąc zniszczyć kartę z linii systemu o wartości 4 mogę użyć jednej karty z ręki o wartości 2 razem z kartą Podwójne Kłopoty i tym samym uzyskać wynik 4?
3. Chcę zniszczyć 3 karty o wartości 1 i 2 Na ręce mam kartę o wartości 3. Czy ona niszczy te dwie karty, czy zawsze niszczę karty pojedynczo i reszta z zagranej karty nie przechodzi na inną?

Inny przykład:
Karty na ręce 1, 1, 3, podwójne kłopoty, razem 1+1+3*2 daje 8. W linii są 4 karty o wartości 2 każda. Mogę je tak zniszczyć?

4. Jeżeli robię pass i pierwszą kartą w linii jest pocisk to daje go normalnie na stos odrzuconych kart gracza tak jak inne karty czy na rękę?

5. W stosach zakrytych mogę sprawdzić ile jest kart? A w odkrytych przeglądać karty?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: c08mk »

lesar pisze:1. Kartę pocisku mogę normalnie zhakować?
Instrukcja s. 4-5 "Karty pocisków"
Instrukcja opisuje jak zniszczyć pociski i jest to słowo pogrubione. Dla mnie jest to informacja, że nie można pocisków hakować.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

2 tak, reszta nie
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: lesar »

seki pisze:2 tak, reszta nie
Ok, czyli przy pass i pocisku na 1 miejscu idzie on na rękę? W instrukcji nie jest to wskazane tylko zapis że pierwsza karta idzie na stos odrzuconych gracza czyli pocisk też.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: c08mk »

lesar pisze:
seki pisze:2 tak, reszta nie
Ok, czyli przy pass i pocisku na 1 miejscu idzie on na rękę? W instrukcji nie jest to wskazane tylko zapis że pierwsza karta idzie na stos odrzuconych gracza czyli pocisk też.
Tak, idzie na rękę.

Pociski w talii gracza mogą znaleźć się tylko w jeden sposób. Jeżeli skończy się poziom należy utworzyć nową talię gracza z kart gracza, z ręki (włącznie z pociskami) i z odrzuconych.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: lesar »

Ok, ale gdzie jest taki zapis w instrukcji? Dodatkowo mam pytanie do czego służy karta SYSTEM z wartościami 2 3 4 12
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

lesar pisze:Ok, ale gdzie jest taki zapis w instrukcji? Dodatkowo mam pytanie do czego służy karta SYSTEM z wartościami 2 3 4 12
Karta służy do gry dwuosobowej. Wszystko masz w instrukcji... przepraszam w "pseudo instrukcji".
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

lesar pisze:Ok, ale gdzie jest taki zapis w instrukcji? Dodatkowo mam pytanie do czego służy karta SYSTEM z wartościami 2 3 4 12
Nie wiem z jakiej instrukcji korzystasz więc na wszelki wypadek tutaj jest poprawiona wersja, a tutaj plik pomocy który najzupełniej wystarcza do rozwiania większości wątpliwości.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

lesar, instrukcja wersja 1.0 (str. 4-5) "Karty Pocisków" masz dokładny opis tego co w ogóle można zrobić z kartami pocisków.

Ponadto (str. 3) "Karty Systemu mogą zawierać Przeciwników, Lokację, Przedmioty" (wszędzie dołączone odpowiednie ikonki) czyli Karty Pocisków nie są Kartami Systemu. W opisie zhakowania masz informację, że hakujesz Kartę Systemu.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Karta "PLAN" jeśli jest na linii Systemu-umiejętność "Kolumna".
Dobierz kartę

Rozumiem,że mam dobrać kartę Systemu z Talii Systemu i umieścić ją w linii Systemu 8)
Moje pytanie jest następujące:
-gdzie dokładnie w linii Systemu mam tą dodatkową kartę umieścić,zależy to ode mnie czy jest na to jakaś reguła :?:

Z góry dziękuję za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Masz dobrać kartę ze swojej talii do ręki. Polskie nazewnictwo jest upośledzone.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

rattkin pisze:Masz dobrać kartę ze swojej talii do ręki. Polskie nazewnictwo jest upośledzone.
Dzięki :wink:
"Kolumna: Jeżeli znajduje się na Linii Systemu podczas
fazy szóstej to gracz dobiera dodatkową Kartę
Systemu."

No w życiu bym na to nie wpadł :twisted:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Karty Systemu to wszystkie karty poza kartami pocisków i celów (oraz poza kartą pomocy i... Kartą Systemu :D ).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Kwestia dotyczy Pasowania.
Czy jeśli pasuję i odrzucam karty z ręki to odkładam je na stos kart odrzuconych moich czy systemu ?
W instrukcji jest napisane że systemu ale dziś oglądałem film tłumaczący zasady gry na YouTube w wykonaniu gostka z Geek Factor czy coś takiego i on tam odkłada na stos odrzuconych własnych kart.
Jak powinno być poprawnie ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Systemu (Obstacles Discard).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

rattkin pisze:Systemu (Obstacles Discard).
Dzięki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

szybkie pytanko:
Czy jak pasuje i pierwszy karta z prawej strony jest zhakowana to idzie mimo to na moj stos kart odrzuconych czy na stos odrzuconych kart systemu.
I czy w tym drugim przypadku dobieram 2 kartę z prawej na mój stos kart odrzuconych czy nic nie dobieram a tylko tą zhakowaną odrzucam na stos odrzuconych kart Systemu :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

maciejo pisze: Czy jak pasuje i pierwszy karta z prawej strony jest zhakowana to idzie mimo to na moj stos kart odrzuconych czy na stos odrzuconych kart systemu.
Na stos odrzuconych kart systemu. Zabrakło tego zapisu w instrukcji. Wg autora, karty zhakowane nigdy nie powinny wylądować w discardzie gracza.
maciejo pisze: I czy w tym drugim przypadku dobieram 2 kartę z prawej na mój stos kart odrzuconych czy nic nie dobieram a tylko tą zhakowaną odrzucam na stos odrzuconych kart Systemu :?:
Zhakowaną na stos odrzuconych kart systemu - i nic więcej.
ODPOWIEDZ