A4 Quest

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

A4 Quest

Post autor: kmd7 »

Szukam potwierdzenia wątpliwości - do wykonania akcji zawsze potrzebna jest kość? Nie mogę przystąpić do walki, nie mając żadnej kości i opierać się tylko na statystykach bohatera? Myślę o sytuacji, kiedy wykorzystuję ostatnią aktywną kość na akcję i przechodząc na kolejną sekcję kafelka napotykam przeciwnika. Czy mogę walczyć i jeśli przeżyję to podczas odpoczynku odzyskać kości?
I jeszcze jedno - walcząc z przeciwnikiem z poziomu 8 powinienem stracić kryształ. Co jeśli go nie mam?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: A4 Quest

Post autor: Lets_Grajmy »

Też miałem podobne pytania i od autorów wiem, że jeżeli nie masz wolnej kości to tracisz 1HP i rzucasz jedną kością, którą wcześniej wykorzystałeś. Tak za każdym razem.
Jeżeli nie masz kryształu to nic się nie dzieje (co mi też wydało się dziwne).
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: A4 Quest

Post autor: kmd7 »

Dzięki. Jeszcze ostatnie pytanie. Walka z Bossem - czy do statystyk Bossa atak/obrona na kafelku dołączamy jeszcze wynik z rzutu kostką? Bo kostka przygody oznacza już HP bossa. Jeśli tak, to czy rzucamy kostką w każdym z trzech etapów walki (jeśli nie zginął wcześniej)?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: A4 Quest

Post autor: Lets_Grajmy »

Hehe, zadałem to samo pytanie. Niestety tym razem nie dostałem odpowiedzi i nadal nie wiem jak to rozegrać i na tym zakończyła się moja przygoda z tą grą. Może będzie na to odpowiedź w instrukcji v1.1, al już mi się nie chce jej ściągać :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: A4 Quest

Post autor: pinata »

Instrukcja pisze:WALKA Z PRZECIWNIKIEM
[...] Następnie jeśli przeciwnik posiada akcję specjalną (21) należy ją rozpatrzyć, po czym rzucić kością przygody jeszcze raz. Wynik rzutu należy dodać do wartości siły i obrony danego przeciwnika w arkuszu (22).
Powyższy fragment nie precyzuje, czy rzut powiększający statystyki wroga należy wykonać tylko jeżeli posiadał on akcję specjalną, czy nawet wtedy gdy jej nie ma.

Ktoś zna wykładnię?

Podłączam się również do pytania kmd7, lecz z dodatkową kwestią, czy jeżeli rzucamy kością to robimy to raz na całą bitwę, czy dla każdej z trzech faz rzucamy kość osobno?

I jeszcze: czy trzy fazy walki z bossem liczą się nadal jako jedna tura na potrzeby wykorzystania kryształów?
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: A4 Quest

Post autor: Kezia »

kmd7 pisze:Szukam potwierdzenia wątpliwości - do wykonania akcji zawsze potrzebna jest kość? Nie mogę przystąpić do walki, nie mając żadnej kości i opierać się tylko na statystykach bohatera? Myślę o sytuacji, kiedy wykorzystuję ostatnią aktywną kość na akcję i przechodząc na kolejną sekcję kafelka napotykam przeciwnika. Czy mogę walczyć i jeśli przeżyję to podczas odpoczynku odzyskać kości?
Nie można przystąpić do walki nie posiadając kości. Zawsze jeśli nie posiadasz kostki tracisz 1HP i przerzucasz jedną wykorzystaną kostką. Dopiero po walce możesz odpocząć i odzyskać resztę
kmd7 pisze:I jeszcze jedno - walcząc z przeciwnikiem z poziomu 8 powinienem stracić kryształ. Co jeśli go nie mam?
Jeśli nie posiadasz kryształu to go nie tracisz
kmd7 pisze: Jeszcze ostatnie pytanie. Walka z Bossem - czy do statystyk Bossa atak/obrona na kafelku dołączamy jeszcze wynik z rzutu kostką? Bo kostka przygody oznacza już HP bossa. Jeśli tak, to czy rzucamy kostką w każdym z trzech etapów walki (jeśli nie zginął wcześniej)?
Przy walce z Bossem nie rzuca się już dodatkowo kostką.
pinata pisze:Powyższy fragment nie precyzuje, czy rzut powiększający statystyki wroga należy wykonać tylko jeżeli posiadał on akcję specjalną, czy nawet wtedy gdy jej nie ma.
Zawsze podczas walki z przeciwnikiem (nie bossem) rzucamy kością aby sprawdzić jego statystyki.
pinata pisze:I jeszcze: czy trzy fazy walki z bossem liczą się nadal jako jedna tura na potrzeby wykorzystania kryształów?
1 faza ataku w walce z bossem liczy się jako jedna tura. Czyli podczas walki można użyć kryształu 3 razy (w trakcie każdej z 3 faz)

-------------

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania możecie je zadawać tutaj. Będę już monitorował ten wątek ;)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: A4 Quest

Post autor: pinata »

Dziękuję za odpowiedzi.

Sugeruję wprowadzenie tych drobnych wyjaśnień do następnego wydania instrukcji, bo w chwili obecnej zapisy:
Instrukcja pisze:KRYSZTAŁY
[...] Zdolność wymagającą użycia kryształu (przesuń znacznik o jedno pole w lewo) można wykonać w dowolnym momencie, należy pamiętać jednak że można to zrobić tylko raz w turze! [...]

WALKA Z BOSSEM
[...] Cała walka wygląda w identyczny sposób jak w punkcie “Walka z przeciwnikiem” [...]
nieco odbiegają od stanu objawionego.

Poza tym wygląda to obiecująco i właśnie został zlecony wydruk. Czekam na kolejne przygody i bohaterów :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: A4 Quest

Post autor: raiden25 »

To ja podpytam jeszcze jak to jest z umiejętnościami specjalnymi. Kiedy można ich użyć, czy to coś kosztuje itd. Nie widze ani słowa o tym. Grałem tak ze moza wykonać jedna na turę, ale to moje domysły.

Czy zaczynajac przygodę gdy postać stoi poza kaflami, musze zużyć dowolna kość aby iść dalej?
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: A4 Quest

Post autor: Kezia »

Specjalną zdolność można użyć raz na turę. Co do wejścia na pierwsze pole, kostkę aktywujesz dopiero wykonując akcję, samo poruszenie się na pole nie wymaga aktywacji kostki, chyba że na danym polu znajduje się ikona która zmusza nas do tego.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: A4 Quest

Post autor: raiden25 »

Kezia pisze: 10 lut 2019, 15:11 Specjalną zdolność można użyć raz na turę.
Raz na turę każdej czy ogolnie tylko jednej można użyć w turze?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: A4 Quest

Post autor: RaYell »

Musisz wykonać 3 następujące kroki w czasie tury:
1. Ruch
2. Przeciwnik (jeśli jest)
3. Akcja lub Odpoczynek

Umiejętność specjalna zwykle daje ci dodatkową możliwość, której nie ma nadrukowanej na planszy, ale nadal jest to akcja więc albo bierzesz zdolność specjalną, albo jedną z akcji dostępnych na danym polu.
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: A4 Quest

Post autor: Kezia »

RaYell pisze: 10 lut 2019, 22:57 Umiejętność specjalna zwykle daje ci dodatkową możliwość, której nie ma nadrukowanej na planszy, ale nadal jest to akcja więc albo bierzesz zdolność specjalną, albo jedną z akcji dostępnych na danym polu.
Nie, zdolnośc specjalna jest przeważnie uzupełnieniem jakiejść akcji (np łuczniczka ma bonus do polowania oraz ona i paladyn mają lekko zmodyfikowane zasady walki).
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: A4 Quest

Post autor: RaYell »

Bonus do polowania łuczniczki to umiejętność pasywna - tu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć kiedy i jak działa. Natomiast atak z dystansu to nowy rodzaj akcji (nawet specjalną ikonę dostał), więc moim zdaniem albo wykorzystasz go na poprzednim polu aby ubić przeciwnika z daleka albo wykonujesz akcję na polu, na którym stoisz, ale w następnej turze musisz walczyć z przeciwnikiem według normalnych zasad.
ODPOWIEDZ