Pięć Klanów

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Sadinus
Posty: 113
Rejestracja: 28 paź 2015, 09:16

Pięć Klanów

Post autor: Sadinus »

Hej, ostatnio zacząłem grać z dziewczyną w Pięć Klanów jednak mamy wątpliwości co do kilku zasad:

a) Kiedy można użyć dżina? - W instrukcji nie znalazłem o tym informacji oprócz opisu "w turze". Zastanawia nas czy to oznacza, że dżina można użyć w dowolnym momencie swojej tury, czy dopiero po umieszczeniu ludków.

b) Używanie dżina w grze 2 osobowej 2 razy w rundzie - Dziś trafiła się rozgrywka w której pierwszym moim nabytym dżinem był Sibbitis ["Wylosuj trzy wierzchnie karty z talii dżinów. Zatrzymaj 1 odrzuć pozostałe"; koszt 1 mędrzec + (1 mędrzec albo 1 fakir)],) gdzie teoretycznie mogłem podczas jednej rundy (2 tur) nabyć aż 4 dżiny. Czy to nie jest aby lekko przesadzone? No i czy w ten sposób mogę wyczerpać talię dżinów (przy każdym zakupie z Sibbitis odchodzą 3 karty)?

c) Losowanie kolejności na początku gry - póki co graliśmy tak, że losowaliśmy po prostu kto zaczyna i tak ustawialiśmy pionki, tzn. w przypadku jeśli zaczyna któryś z graczy, pionki są ustawiane naprzemiennie, tak aby zaczynał graczy który miał być pierwszy, czyli: [G1,G2,G1,G2] gdzie G1 - gracz pierwszy, G2 - gracz drugi. Czy nie powinniśmy robić 2 losowań? Tak żeby pierwsze dwa i drugie dwa miejsca w kolejności były losowane? np. [G1,G2,G2,G1]

Jeśli podobny wątek był już poruszany to przepraszam, ale nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Pięć Klanów

Post autor: EsperanzaDMV »

ODPOWIEDZ