Misja: Czerwona planeta

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Misja: Czerwona planeta

Post autor: Jiloo »

Mam pewną wątpliwość odnośnie karty misji 'Strefy strategiczne'
Na kartach misji w dolnym lewym rogu podane są punkty jakie otrzymuje się za wypełnienie misji. Na wszystkich kartach (poza 'Stefami strategicznymi') liczba w rogu zgadza się z tym co jest napisane w opisie karty. 'Strefy strategiczne' w rogu mają 6, a w opisie 9. Rozumiem, że to błąd i powinno być 6 również w tekście?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: Chaaber »

Powinno być 9 w rogu raczej, bo takie questy dają w innych kartach 9 pkt. Tylko ta jedna ma błąd.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: Jiloo »

No nie koniecznie, bo są questy za 9, 8 i 7 punktów.
Myślisz, że to jednak pomyłka FFG?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: Chaaber »

Na BGG zostało sprawdzone w angielskiej wersji i powinno być 6 punktów. Ma to sens, w końcu quest za tylko dwie prowincje. Przepraszam za sianie fermentu niewiedzą.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: Jiloo »

Dzięki za pomoc.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: deco200 »

Zakupiłem ostatnio Misje, musze powiedziec, ze gra jest swietna (jeszcze raz wielkie dzieki dla uzytkownika "harrison", ktory mi ja polecil) i mi osobiscie mega sie spodobala, ale w trakcie rozgrywki nasunely mi sie dwa pytania, a moze nie pytania, lecz bardziej watpliwosci. Wydaje mi sie, ze interpretuje je poprawnie, ale lepiej zawsze znalezc potwierdzenie u bardziej doswiadczonych graczy :).

1. Gralismy w czworke, az trzy osoby wziely "tajnego agenta", dlatego trzy statki zostaly odpalone ze wzgledu na umiejetnosc specjalna agenta, a czwarty statek po prostu sie zapelnil i rowniez zostal odpalony, gdy przyszla kolej czwartego gracza (ktory mial na rece karte z nizszym nominalem, wiec zagrywal jako ostatni) wszystkie statki byly juz odpalone. Jako ze wymiana statkow w dokach nastepuje pod koniec rundy, po rozpatrzeniu efektow postaci, jak rozumiem ten gracz nie mogl juz umiescic zadnego astronauty na statkach i jedyne co mogl zrobic to skorzystac z innej umiejetnosci opisanej na wybranej przez niego karcie, o ile taka umiejetnosc na karcie byla (np. przemiescic swoich astronautow na marsie)?


2. Druga watpliwosc, chodzi o dzialanie karty "Odkrywcy" - na ktorej jest napisane "wykonaj na Marsie maksymalnie 3 ruchy swoimi astronautami", czy wykonanie ruchu jest obowiazkowe? W zasadach jest dosyc jasny opis, iż "efekty postaci sa obowiazkowe i musza zostac rozpatrzone w pelni jesli to mozliwe", wiec z tego wynikaloby, ze ruch jest w tym wypadku obowiazkowy. Moje watpliwosci biora sie stad, iż w instrukcji, w dokladniejszym opisie postaci, przy zolnierzu przykladowo jest jasno napisane: "Gracz musi poruszyć co najmniej jednego astronaute", przy "Odkrywcy" natomiast, takiej uwagi nie ma. Poza tym, skoro mamy wykonać "MAKSYMALNIE 3 ruchy" to znaczy, ze (o ile wykonaniu ruchu jest obowiazkowe) mozemy wykonac tylko jeden ruch i wszystko bedzie zgodnie z zasadami? Osobiscie tak to wlasnie intepretuje, ze ruch wykonac trzeba, ale mozna poruszyc sie tylko jedym astronauta o jedno pole. Dobrze mysle?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Misja: Czerwona planeta

Post autor: Chaaber »

1. Masz rację, nie wkłada astronautów na statki, może odpalić zdolność.
2. Ja gram tak, że ruchy są w pełni dobrowolne. Robisz do 3 ruchów, czyli 0 cały czas się mieści. Jednak granie tej karty i nie robienie chociaż jednego wydaje mi się mało sensowne. Chyba, że wszyscy przed Tobą zrobili ruchy na Twoją korzyść.
ODPOWIEDZ