AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Nie do końca rozumiem "Tactical Move" - czy to jest zdolność każdej jednostki Marines czy tylko tej, która ma ew. napisane to na karcie.
Czy zdolości dodatkowe danej jednostki są napisane na karcie a zdolności podstawowe (zwykłe i rozszerzone) są zawsze takie same (tak to rozumiem ale proszę o potwierdzenie).
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

W podręczniku jest napisane, że to jest specjalna akcja jaką może wykonać każdy marine, więc nie muszą mieć jej na karcie. Sam miałem zagwozdkę, bo te zasady są rozsiane po instrukcji gdzie popadnie xD
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: krecilapka »

Zdarzyło mi się grać z graczami którzy grali w pierwszą edycję, a zasiedli do drugiej. No i mieli masę wątpliwości, ale jak ja teraz zajrzałem w instrukcję to wychodzi, że prawie wszystko graliśmy inaczej ;).
No a instrukcja jest jaka jest to tak tylko pociągnę pytaniami jakie mi się nasunęły pierwsze.
Czy można tylko raz wykonać akcję danego typu? Czyli np. stojąc na kaflu i prowadząc walkę wręcz można akcji walki użyć tylko raz?
Ja grałem np. tak, że waliło się dwa razy. Na kaflu gdzie są jednostki engage nie można bylo strzelać (!) zamiast kary -10 do RS, jak Predator wychodził spod żetonu Ping! to nie chował się, tylko przybliżał skokiem do przeciwnika i takie tma różne kwiatki. No ale wracam do mojego pytania:
Czy akcję danego typu można wykonać tylko raz?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

Wydaje mi się że w instrukcji jest kilkukrotnie podkreślane że jedna akcja jeden raz.
Można strzelać na engaged (-10), Predator nie może wskoczyć na kafelek z inna figurka gdy zostanie odkryty ping token.
Edit-zasady ed.2
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Migdał »

Pomimo naprawdę okropnej instrukcji udało mi się wreszcie zagrać i...o dziwo...rozgrywka była bardzo płynna. Oczywiście pojawiły się pytania :)

1) Karta Marines Granat! - czy zagranie tej karty to akcja? tzn czy mogę zagrać Granat i jeszcze wykonać moje dwie akcje?

2) Czy mogę rzucić granat "pod swoje nogi" i jak rozumiem nic mi nie będzie?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: myszons »

@Migdał

Ad1. Zagranie Karty Strategii nie jest akcją. Jak KS się dzielą i kiedy je można zagrać opisane jest w RB str. 10
Spoiler:
Graficznie widać na str. 17 w Fazie Aktywacji Modelu, czyli do zagrania KS są przeznaczone "okna".
Na drugie pytanie w tej chwili nie znam odpowiedzi.
jarekk
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:14

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: jarekk »

Czy ktoś z lepszym od mojego angielskim, mógłby opisać na czym dokładnie polega Engaging by displacing? 31 strona instrukcji (6.6). Oczywiście pytanie dotyczy drugiej edycji.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

jarekk pisze:Czy ktoś z lepszym od mojego angielskim, mógłby opisać na czym dokładnie polega Engaging by displacing? 31 strona instrukcji (6.6). Oczywiście pytanie dotyczy drugiej edycji.
Ja rozumiem to w ten sposób - jeśli chcesz wejść w zwarcie większym modelem ale na sąsiednim polu nie ma już miejsca to możesz przesunąć na sąsiednie (nie zajęte przez wroga) kafle swoje jednostki aby zrobić miejsce dla twojej większej jednostki. Jeśli nie ma na tym kaflu Twoich jednostek to przeciwnik musi przesunąć swoje jednostki.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Rocy7 »

Kilka pytań po ostatniej grze:
1) czy sentry gun moze strzelic 2 razy? 1 raz na podstawie sentry 2 normalny atak.
2) kazdy atak miotaczem ognia to automatycznie burning inferno i zawsze zużywa 2 pkt akcji?
3) czy jeśli karta pozwala Ci dodać + 4 do armor test działa to na cały atak bez wzgłedu na ilośc kosci ataku czy na 1 kość z tego ataku?
ODPOWIEDZ