Martians a story of civilization - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Martians a story of civilization - pytania i wątpliwości

Post autor: orzeh »

Czy żetony wydobycia są kolorystyczne, innymi słowy są 2 komplety?
Edit
Mam 37 chyba żetonów wydobycia i 40 żetonów o takim samym kształcie ale nieco innym kolorze i innymi symbolami.
Spoiler:
Czy dobrze się domyślam że te po lewej mogą być do scenariusza "Marsjańska twarz" ?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016, 22:20 przez orzeh, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Martians a story od civilization

Post autor: Tomzaq »

Dokładnie, do dodatku. Mnie zastanawia, czy na pewno powinny być dwie wypraski z tymi żetonami, czy dostałem jedną gratis, bo strasznie ich dużo.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: RedImp »

Tomzaq pisze:Dokładnie, do dodatku. Mnie zastanawia, czy na pewno powinny być dwie wypraski z tymi żetonami, czy dostałem jedną gratis, bo strasznie ich dużo.
Tak te po lewej to do scenariusza.
Powinna być jedna wypraska z 20 żetonami, lecz drukarnia omyłkowo dorzuciła druga do niektórych egzemplarzy.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Dzięki za doprecyzowanie!
1. Karty zleceń - muszę "oddać" to, co jest na polu pod obrazkiem i dostane odpowiedną liczbę punktów?
2. to samo dotyczy kart badania reolitów - są karty z "bakterią" (dowód życia?) i mają znacznik "uśmieszku" - znaczy że jak dociągnę tą kartę to dostaję punkty i karta idzie na discard? (nie znalazłem badań dot. tej ikony)
3. Po "wykupieniu" z lazaretu lub z mieszkania workera, żeton choroby/głodu jest ściągany?
4. W fazie uzupełniania - jeśli żeton głodu/choroby/tlenu leży na kwaterze to dokładamy kolejny?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Tomzaq »

orzeh pisze:Dzięki za doprecyzowanie!
1. Karty zleceń - muszę "oddać" to, co jest na polu pod obrazkiem i dostane odpowiedną liczbę punktów?
2. to samo dotyczy kart badania reolitów - są karty z "bakterią" (dowód życia?) i mają znacznik "uśmieszku" - znaczy że jak dociągnę tą kartę to dostaję punkty i karta idzie na discard? (nie znalazłem badań dot. tej ikony)
3. Po "wykupieniu" z lazaretu lub z mieszkania workera, żeton choroby/głodu jest ściągany?
4. W fazie uzupełniania - jeśli żeton głodu/choroby/tlenu leży na kwaterze to dokładamy kolejny?
Po dwukrotnym przeczytaniu instrukcji muszę stwierdzić, że większości rzeczy to się trzeba samemu domyśleć. :?
I tak, wg mnie:
Ad. 1. Twierdzę, że jest tak jak piszesz, przy czym pod "oddać" rozumiem również "posiadać zatrudnionego odpowiedniego naukowca" lub "zdobyć odpowiednią technologię"
Ad. 2. Ja bym to odkrywał i dawał punkty na koniec gry - taka niespodzianka dla przeciwników.
Ad. 3. Żetony są ściągane po każdym cyklu. Karą za niezaspokojenie potrzeb jest śmierć kolesi, lub uwięzienie kolesi. Nowe żetony wkłada się pod kopuły na początku kolejnego cyklu.
Ad. 4. Patrz Ad. 3
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Tomzaq »

1. Mnie nurtuje następująca rzecz:
po co wybieramy do gry dwie karty wydarzeń z nr 1? Przecież w pierwszym cyklu tylko raz odkrywa się kartę wydarzenia.

2. Tak dla upewnienia się, proszę o potwierdzenie:

Rozumiem, że mając w rundzie 3 jednostki czasu do wykorzystania to mogę wysłać trzech kosmonautów do trzech różnych pól akcji i w każdym polu wykonać jedną akcję za 1 czasu? W konsekwencji w następnej rundzie jestem zmuszony najpierw wykonać akcję czyszczenia za 1 czasu. Dobrze to rozumiem?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Tomzaq pisze:1. Mnie nurtuje następująca rzecz:
po co wybieramy do gry dwie karty wydarzeń z nr 1? Przecież w pierwszym cyklu tylko raz odkrywa się kartę wydarzenia.

2. Tak dla upewnienia się, proszę o potwierdzenie:

Rozumiem, że mając w rundzie 3 jednostki czasu do wykorzystania to mogę wysłać trzech kosmonautów do trzech różnych pól akcji i w każdym polu wykonać jedną akcję za 1 czasu? W konsekwencji w następnej rundzie jestem zmuszony najpierw wykonać akcję czyszczenia za 1 czasu. Dobrze to rozumiem?
1. z tego co pamiętam jest to wyjaśnione w FAQ 21.
2. Tak (+ ew. modyfikator DNA na planszy firmy, wtedy możesz mieć 4)

EDIT:
Przygotowałem jednostronicowy skrót zasad:
https://drive.google.com/open?id=1J1pxb ... fDfWa5kerI
Proszę o komentarze, poprawimy i wrzuce na BGG
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Martians a story of civilization

Post autor: evenstar »

Niech mi ktoś wytłumaczy porządnie jak sie wykonuje akcje w tej grze :x Mamy cykl, w cyklu na początku są 3 rundy tak? Czy runda to jest to samo co tura? Na runde możemy wykonać akcje za maks 3 jednostki czasu? Akcje w jednej rundzie wykonujemy 1 meeplem czy iloma w końcu?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Dobrze to wyjaśnia ostatnia pozycja w faq, jest tam rozpisane po kolei.
Jeden cykl który składa się z 3 (lub 4) faz pracy(oczywiście przed jest jeszcze faza uzupełniania a po pracy faza rozliczenia kwater), każda praca to tura gracza i składa się z 3 (4) jednostek czasu. Po każdej fazie pracy kładziemy znacznik kolonistów na polu zgodnie z kolejnością faz pracy. Po położeniu znacznika możemy dostarczyć jedzenie i/lub lekarstwa(max 2 jednostki w dowolnej kombinacji). Na tym kończy się tura.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Martians a story of civilization

Post autor: evenstar »

No ok, ale iloma meeplami moge wykonać akcje jednej pracy?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Możesz użyć jednego i ,użyć cały czas lub wszystkimi 3 każdy po 1 czasie
Lub w dowolnej konfiguracji, Meeple rozdzielasz licząc ile jednostek czasu pozostało.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Haloon »

Dla czytających z Redimpa mam prośbę o zawarcie w poprawionej wersjii instrukcji dokładnego spisu elementów, liczby żetonów, zdjęć komponentów. Widzę że ciężko się połapać ile czego jest i duo czego. Sam miałem trochę problemu. Dotyczy to wersji retail jak i Kickstarter. Wam twórcom wiele rzeczy było oczywistych a ja zastanawiałem się czy mi czegoś brakuje lub czy mam nadwyżkę. Np. talia ukrytych celów ktorych koszulka jest szara a na stronievkickstarter zielona lub ilość znaczników akcji - w instrukcji jest mowa o trzech a na zdjęciu przygotowania do gry są cztery no chyba że to są drewniane meple zastępujące żetony kolonistów. Kurczę, no i przy pisaniu posta wyszła nowa zagadka :/ Jasny gwint
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Rozgrywka Semi coop
1. Czy jeśli są żetony choroby/głodu tylko na jednej kwaterze, wszyscy gracze oddaja pionki na kwaterę/lazaret?
2. Czy jeśli gracz odłoży swój 3 pion na kwaterę (z powodu głodu) i nie ma pieniędzy na wykup to koniec dla tego gracza?
Można jakoś na to zaradzić, inny gracz go może wykupić?
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: tassman »

orzeh pisze:Możesz użyć jednego i ,użyć cały czas lub wszystkimi 3 każdy po 1 czasie
Lub w dowolnej konfiguracji, Meeple rozdzielasz licząc ile jednostek czasu pozostało.
Czyli mogę na przykład zrobić 2 razy wydobycie zużywając 2 jednostki czasu i 2 x energię ale tylko 1 meeplem? Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

Nie, nie możesz wykonać podwójnej akcji jednym meeplem i nie możesz jej wykonać nawet dwoma meeplami. Możliwa jest taka akcja: 1x wydobycie, odpoczynek, 1x wydobycie. Zużywasz 3 jednostki czasu w twojej turze.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

orzeh pisze:Rozgrywka Semi coop
1. Czy jeśli są żetony choroby/głodu tylko na jednej kwaterze, wszyscy gracze oddaja pionki na kwaterę/lazaret?
2. Czy jeśli gracz odłoży swój 3 pion na kwaterę (z powodu głodu) i nie ma pieniędzy na wykup to koniec dla tego gracza?
Można jakoś na to zaradzić, inny gracz go może wykupić?
Co do 1, to wydaje mi się, że wszyscy oddają po pionku.
Co do 2, to nie możesz dopuścić do takiej sytuacji [WINKING FACE] tak jak z możliwym brakiem energii przy braku instalacji energetycznej.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

Przepraszam za 3 post po sobie, ale tym razem ja mam pytania.
Zagrałem dziś pełny scenariusz w wariancie kooperacyjnym (na dwie osoby). Udało się go pozytywnie przejść. Zdobyłem 51 pkt., czy to dużo? Nie wiem, szkoda, że nie ma jakiejś skali porównawczej.
Szkoda też, że tak mało kart pogody jest, a te które są, są mało zróżnicowane.
orzeh pisze: 2. Czy jeśli gracz odłoży swój 3 pion na kwaterę (z powodu głodu) i nie ma pieniędzy na wykup to koniec dla tego gracza?
Można jakoś na to zaradzić, inny gracz go może wykupić?
Miałem podobną sytuację w grze, po jednym pionie każdego gracza siedziało głodnych w domu, jeden gracz zapłacił 4$ i ich zagonił do pracy - mam nadzieję, że to dobrze zrobiłem ;)

1. Czy karty upraw / pomocnicy / specjaliści są wspólni w trybie kooperacyjnym? Np. zielony zatrudnił lekarza, czy niebieski może skorzystać z jego funkcji, czy muszę czekać na turę zielonego?
2. Farmaceuta - co to za materiał pomocniczy, który farmaceuta ma do przerobienia?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: tassman »

Coen pisze:Nie, nie możesz wykonać podwójnej akcji jednym meeplem i nie możesz jej wykonać nawet dwoma meeplami. Możliwa jest taka akcja: 1x wydobycie, odpoczynek, 1x wydobycie. Zużywasz 3 jednostki czasu w twojej turze.
To w takim razie, skoro po każdej akcji wydobycia muszę odrzucić żeton, to nie ma możliwości wykopania 3 wody albo 3 regiolitu. Po co żetony z 3 surowcami? (Jeśli dobrze rozumie).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

Geolog umożliwia Ci wydobycie jednego surowca więcej, czyli trzy są możliwe. (jeśli ja dobrze rozumiem [WINKING FACE])
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

tassman pisze:
Coen pisze:Nie, nie możesz wykonać podwójnej akcji jednym meeplem i nie możesz jej wykonać nawet dwoma meeplami. Możliwa jest taka akcja: 1x wydobycie, odpoczynek, 1x wydobycie. Zużywasz 3 jednostki czasu w twojej turze.
To w takim razie, skoro po każdej akcji wydobycia muszę odrzucić żeton, to nie ma możliwości wykopania 3 wody albo 3 regiolitu. Po co żetony z 3 surowcami? (Jeśli dobrze rozumie).
Ilość czasu nie ma tu nic do rzeczy!
Pole wydobycia zabiera zawsze 1 czasu - domyślnie możesz pobrać 2 jednostki w dowolnej konfiguracji, 1 regolit + 1 lód lub 2 regolity lub 2 lody, jeśli masz geologa zo masz +1 regolit/lód.
Drugie opcjonalne pole wydobycia, za 1 czas, odpowiada za pobranie tylu kart regolitu ile go wydobyłeś 1-szą akcją. 1 lub 2 karty, jeśli masz geologa mogą to być 3 karty.
Grzegorz Oklinski
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2016, 10:24

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Grzegorz Oklinski »

Szkoda też, że tak mało kart pogody jest, a te które są, są mało zróżnicowane.
To kwestia balansu. Aby bardziej zaawansowane scenariusze były możliwe do ukończenia, pogoda może tylko trochę przeszkadzać (albo trochę pomagać).
1. Karty zleceń - muszę "oddać" to, co jest na polu pod obrazkiem i dostane odpowiedną liczbę punktów?
2. to samo dotyczy kart badania reolitów - są karty z "bakterią" (dowód życia?) i mają znacznik "uśmieszku" - znaczy że jak dociągnę tą kartę to dostaję punkty i karta idzie na discard? (nie znalazłem badań dot. tej ikony)
3. Po "wykupieniu" z lazaretu lub z mieszkania workera, żeton choroby/głodu jest ściągany?
1. Tak
2. Karty badań regolitu można wykorzystać kiedy nam wygodnie. Więc można od razu po wydobyciu odkryć i odrzucić kartę dostając za to punkty, lub też poczekać na bardziej taktycznie uzasadniony moment. Taka niespodzianka dla przeciwników :)
3. Żetony zapotrzebowania w kwaterach się nie stockują przy odświeżaniu cyklu. Jeżeli nie daliśmy rady usunąć np. 1 żetonu głodu, nie znaczy to, że w kolejnym cyklu będą tam leżeć 3 żetony. Będą leżeć tylko dwa.


Postaram się na bieżąco odpowiadać na wszystkie niejasności dotyczące zasad :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

Grzegorz Oklinski pisze: 3. Żetony zapotrzebowania w kwaterach się nie stockują przy odświeżaniu cyklu. Jeżeli nie daliśmy rady usunąć np. 1 żetonu głodu, nie znaczy to, że w kolejnym cyklu będą tam leżeć 3 żetony. Będą leżeć tylko dwa.
No to ja teraz już zgłupiałem ;)
Gra we dwie osoby - wariant kooperacyjny.
Po 1 fazie uzupełnienia przed 2 cyklem mam 4 żetony głodu - w kwaterach od Q1 do Q4.
W 2 cyklu usunąłem 2 żetony głodu (z Q3 i Q4), ile pionków trafia do kwater?
W 2 fazie uzupełnienia przed 3 cyklem znów mam dołożyć 4 żetony głodu, tak? Tak przynajmniej grałem, dokładałem do Q3, Q4, znów do Q1 i Q2.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Martians a story of civilization

Post autor: orzeh »

Coen pisze:
Grzegorz Oklinski pisze: 3. Żetony zapotrzebowania w kwaterach się nie stockują przy odświeżaniu cyklu. Jeżeli nie daliśmy rady usunąć np. 1 żetonu głodu, nie znaczy to, że w kolejnym cyklu będą tam leżeć 3 żetony. Będą leżeć tylko dwa.
No to ja teraz już zgłupiałem ;)
Gra we dwie osoby - wariant kooperacyjny.
Po 1 fazie uzupełnienia przed 2 cyklem mam 4 żetony głodu - w kwaterach od Q1 do Q4.
W 2 cyklu usunąłem 2 żetony głodu (z Q3 i Q4), ile pionków trafia do kwater?
W 2 fazie uzupełnienia przed 3 cyklem znów mam dołożyć 4 żetony głodu, tak? Tak przynajmniej grałem, dokładałem do Q3, Q4, znów do Q1 i Q2.
Moje pytanie jakby się zawiera w poniższym, wtedy tego nie wiedziałem
co do żetonów pomiędzy cyklami
instrukcja str 18:
Po rozpatrzeniu wszystkich kwater należy usunąć
z nich wszystkie żetony tlenu, chorób oraz głodu.
Wyjątek to ostatnia runda gry, kiedy żetony muszą
pozostać w kwaterach i nie usuwa się ich.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Coen »

orzeh pisze: instrukcja str 18:
Po rozpatrzeniu wszystkich kwater należy usunąć
z nich wszystkie żetony tlenu, chorób oraz głodu.
Wyjątek to ostatnia runda gry, kiedy żetony muszą
pozostać w kwaterach i nie usuwa się ich.
Tyle razy to czytałem, a taki istotny zapis umknął :(
No to miałem trudniej i wygrałem :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Martians a story of civilization

Post autor: Wothan »

Grzegorz Oklinski pisze: Postaram się na bieżąco odpowiadać na wszystkie niejasności dotyczące zasad :)
Miło widzieć jednego z autorów gry :) Witamy!
Pytanko: będzie kontynuacja filmu instruktażowego? Ten na YT nagle się ucina i brakuje wytłumaczenia faz. Będzie też wersja polska? A najlepiej jakiś gameplay?
ODPOWIEDZ