Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 225
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Harwas »

Witam
Czy mógł by mi ktoś wyjaśnić działanie tej karty "Arcane Initiate". https://arkhamdb.com/card/01063. Drugą część karty rozumiem. Dokładnie to o co chodzi z doom token. Biorę go z zasobów czy z postępu agendy oraz co się dzieje z doom token po wyeliminowaniu tego sojusznika? Spada do zasobów czy idzie na postęp agendy.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: rattkin »

Bierzesz doom token z ogólnych zasobów. Ten doom token liczy się przy ustalaniu czy agenda powinna awansować - liczą się wszystkie ze wszystkich kart. To jest kara za darmową szukajkę czarów co rundę. Kiedy nowicjuszka ginie, doom token wraca do zasobów ogólnych.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Dodam również, że jak agenda postępuje, to zdejmujesz doom tokeny z wszystkich kart na planszy.
Czyli jeśli na agendzie leży kilka doom tokenow, ale również na jakiejś twojej karcie, czy przwciwniku w grze, a może być nawet że i na lokacji. To wszystkie są opróżniane.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 243
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 60 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Poochacz »

Mam pytanie do tych co przeszli drugi scenariusz kampanii "Noc fanatyka" czyli "Maski północy".
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Unikalna karta ma asterysk (gwiazdkę) przed nazwą. Akolita i Wizard of the Order (nie pamiętam polskiej nazwy) nie mają, więc nie są unikalni.
Chodzi więc tylko o gości z talii kultystów. Łowca też ma gwiazdkę i też jest kultystą, czyli jego też zapisujesz.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: 13thcaesar »

Mam trzy pytania:

1. Jak działa słowo kluczowe Permament?
2. Jak działa słowo kluczowe Exceptional?
3. Czy muszę posiadać Rite of Seeking na poziomie 0, żeby móc "kupić' za punkty doświadczenia Rite of Seeking z poziomu 4?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: rattkin »

13thcaesar pisze:Mam trzy pytania:

1. Jak działa słowo kluczowe Permament?
2. Jak działa słowo kluczowe Exceptional?
Odpowiedzi są w podręczniku, pod tymi hasłami właśnie.
13thcaesar pisze: 3. Czy muszę posiadać Rite of Seeking na poziomie 0, żeby móc "kupić' za punkty doświadczenia Rite of Seeking z poziomu 4?
Nie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: 13thcaesar »

Kolejne pytanko: czy jeśli zagram Dynamite Blast na wroga/wrogów będących ze mną w zwarciu, to zanim "zadziała" Dynamite Blast, muszę najpierw rozpatrzyć ataki towarzyszące?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

13thcaesar pisze:Kolejne pytanko: czy jeśli zagram Dynamite Blast na wroga/wrogów będących ze mną w zwarciu, to zanim "zadziała" Dynamite Blast, muszę najpierw rozpatrzyć ataki towarzyszące?

Tak, ponieważ ta karta nie jest atakiem, ani nie jest szybka.
Garvv
Posty: 54
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Garvv »

Hej mam pytanie odnośnie kart tego typu:
https://arkhamdb.com/card/02105
https://arkhamdb.com/card/02109
https://arkhamdb.com/card/02024

Czy sformułowanie Choose an investigator at your location odnosi się tylko do innych badaczy czy mogę użyć te karty "na sobie"?
slawoj
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2017, 13:34

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: slawoj »

Garvv pisze:Hej mam pytanie odnośnie kart tego typu:
https://arkhamdb.com/card/02105
https://arkhamdb.com/card/02109
https://arkhamdb.com/card/02024

Czy sformułowanie Choose an investigator at your location odnosi się tylko do innych badaczy czy mogę użyć te karty "na sobie"?
Również na sobie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 225
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Harwas »

Hej
Mam pytania dotyczące slotów na przedmioty(a dokładniej chodzi mi o symbole dla 1 strefa ręki oraz symbol 2 strefa ręki ). Mogę mieć aktywną jednocześnie latarkę (1 strefa ręki) oraz kij bejzbolowy ( 2 strefa ręki )? Czy raczej wchodzi układ latarka (1 strefa ręki ) i np maczeta (1 strefa ręki ) a jak chce użyć kija to muszę sie pozbyć latarki i meczety?
slawoj
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2017, 13:34

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: slawoj »

Harwas pisze:Hej
Mam pytania dotyczące slotów na przedmioty(a dokładniej chodzi mi o symbole dla 1 strefa ręki oraz symbol 2 strefa ręki ). Mogę mieć aktywną jednocześnie latarkę (1 strefa ręki) oraz kij bejzbolowy ( 2 strefa ręki )? Czy raczej wchodzi układ latarka (1 strefa ręki ) i np maczeta (1 strefa ręki ) a jak chce użyć kija to muszę sie pozbyć latarki i meczety?
Możesz mieć dwa przedmioty z symbolem dla jednej strefy rąk lub jeden dwuręczny. Jeżeli masz coś już w rękach i chcesz wziąć dwuręczny, to co masz obecnie odrzucasz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: 13thcaesar »

Mam pytanie do karty Weakness Rex'a Murphy - Rex's Curse: miałem tą kartę w swojej strefie "zagrożenia", i podczas akcji Investigate zdałem test. Odrzuciłem chaos token do "chaos cup" i wylosowałem nowy, i zdałem ponownie test. Czy po drugim zdaniu testu, znowu muszę odłożyć chaos token do "chaos cup" i wylosować ponownie nowy, i tak w kółko aż do momentu w którym obleje test?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

13thcaesar pisze:Mam pytanie do karty Weakness Rex'a Murphy - Rex's Curse: miałem tą kartę w swojej strefie "zagrożenia", i podczas akcji Investigate zdałem test. Odrzuciłem chaos token do "chaos cup" i wylosowałem nowy, i zdałem ponownie test. Czy po drugim zdaniu testu, znowu muszę odłożyć chaos token do "chaos cup" i wylosować ponownie nowy, i tak w kółko aż do momentu w którym obleje test?
Nie. Po prostu każdy test robisz dwa razy (pod warunkiem, że nie zawalisz go od razu, wtedy tylko raz). (Limit once per test.)
I pamiętaj, że odrzucasz klątwę tylko jeśli po powtórzeniu testu nie uda się.
Jeśli za 1 razem zawalisz test klątwa nadal jest.
Awatar użytkownika
gavree1
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 21:34
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: gavree1 »

Pytanie o Litę Chandler:
- chodzi o drugą część jej karty. Czy obrażenia zadaje każdy badacz atakujący potwora niezależnie czyja tura się aktualnie toczy? Czy dotyczy to tylko gracza który kontroluje Litę?
planszówki na zywo na: www.twitch.tv/gavree1
facebook: www.facebook.com/gavree1
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

kaszcz pisze:Pytanie o Litę Chandler:
- chodzi o drugą część jej karty. Czy obrażenia zadaje każdy badacz atakujący potwora niezależnie czyja tura się aktualnie toczy? Czy dotyczy to tylko gracza który kontroluje Litę?

When an investigator at your location.
Czyli jakikolwiek badacz w Twojej lokacji dostaje +1 do obrażeń przy udanym ataku w stwora.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 08:53 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gavree1
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 21:34
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: gavree1 »

Dzięki.
planszówki na zywo na: www.twitch.tv/gavree1
facebook: www.facebook.com/gavree1
balik150
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:49

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: balik150 »

Witam, mam pytanie.
Czy karty atutu typu noż albo pistolet sa zużywanie(obracanie o 90 stopni) po pierwszym ataku? Czy mogę za pomocą noża wykonać 3 ataki?
Czy po jednym ataku na potwora dany potwor się wyczerpuje?
Czy za każdym razem jak atakuje i mi się nie uda dostaje obrażenia od potwora czy tylko jak jest tura potwora?
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Gosterq »

Można wykonać trzy ataki, zużywa się amunicja wykorzystywana na potrzeby ataku.
Wyczerpujemy przeciwnika gdy uda nam się mu wymknąć.
Przeciwnik nas bije po nieudanym ataku, gdy ma cechę mściwy.
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: kosmos »

2 scenariusz z podstawki
Jeśli pokonam (w walce) kultystę który ma zapisany jakiś sposób na dodanie go do puli zwycięstwa (np. przez wydanie 2 wskazówek, odrzucenie 3 kart, itp.) to czy wtedy również trafi do puli zwycięstwa? Wg zasad chyba tak, bo każdy z nich zapewnia punkty zwycięstwa, ale skoro mam ich przesłuchać, a zamiast tego użyję np. wysadzania dynamitem to ciężko tu mówić o przesłuchaniu.
Wiem, że tu nie wszystko musi być realistyczne, chodzi mi o to czy na pewno jest to zgodne z zasadami, czy jednak aby dodać ich do puli zwycięstwa muszę zastosować się do tego co dany kultysta ma zapisane na swojej karcie.

Czy komuś udało się przejść ten scenariusz przez dodanie wszystkich kultystów do puli zwycięstwa (mając jedynie karty z podstawki?) - nasz największy sukces to 4 (ale to tylko raz się to udało, 3 kultystów też uznajemy za sukces).
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Bez względu na to czy zabijesz, czy przesłuchasz trafiają do puli uzyskanych punktów zwycięstwa.
Mi rekordowo udało się raz pięciu przy mega facie.
Komplet to pewnie rzadkość. 4 to już dobry wynik.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sebs »

Czy pula zebranych punktow doswiadczenia jest taka sama dla kazdego badacza? Chodzi o to czy jak zdobywam 1pkt doswiadczenia za lokacje to kazdy badacz moze wykorzystac ten 1pkt czy moze jesli jeden badacz zuzyje ten punkt to drugi badacz juz nie moze.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Pula zdobytych punktów zwycięstwa finalnie każdemu badaczowi daje punkty.
Jeśli za lokację zdobyliście 2, a za potwory 3 punkty, to każdy badacz ma swoją osobną pulę 5 punktów do wydania. Chyba, że jakaś karta wyraźnie wspomina o tym, że działa na jednego badacza(np.szpitalne długi Ślizga, one obniżają tylko jemu o 2 punkty doświadczenie).
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sebs »

Ok dzieki za odpowiedz. Czyli jednemu badaczowi moge wrzucic do talii karte z 5 kropkami a drugiemu 5 kart z 1 kropka (usuwajac odpowiednia ilosc kart z danej talii). Teraz mam tylko pytanko o budowe talii, czy w kolejnym scenariuszu moge np Rolandowi usunac karte poszukiwacza i zamiast niej wsadzic karte straznika?
ODPOWIEDZ