Spiskowcy - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Spiskowcy - pytania i wątpliwości

Post autor: dissident »

Czy dobrze interpretuję instrukcję odnośnie fazy odkrywania kart?
Gracze odkrywają karty po kolei, zaczynając od pierwszego gracza i wszystkie przewagi rozpatrują każdorazowo od nowa?
np.
pierwszy gracz odkrywa 1 Bankiera, nie ma go nikt na stole.. dobiera 1pkt zwycięstwa..
następny gracz odkrywa 2 Bankierów, ma przewagę, dobiera 1pkt zwycięstwa
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spiskowcy

Post autor: splocki »

Raczej tak.
Ja tak grałem.
Zwiększa to możliwości taktycznie i blefowe.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Spiskowcy

Post autor: kwiatosz »

Tak to było w koreańskiej wersji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: Feargeat »

I pytanie:
Czy można zagrać w swojej turze, więcej niż jedną kartę spisku bądź najazdu, jeżeli mam je na ręce?

II pytanie:
Zagrywam w swojej turze 2 karty. Biskupa ( mam go najwięcej na stole w tym momencie ), oraz kartę najazdu. Czy mogę kartę najazdu usunąć od razu, ze względu na cechę biskupa, czy muszę poczekać do kolejnej rundy? W tym pytaniu oczywiste jest, że mam na stole najwięcej karczmarek, stąd możliwość zagrania 2 różnych kart.

III pytanie: Na stole mam 3 karty, zagrywam dajmy na to 3 strażników. Na koniec rundy mogę mieć tylko 5 kart. 1 muszę odrzucić. Czy mogę odrzucić którąkolwiek z 6 kart na stole, czy tylko jedną z 3 które miałem, zanim zagrałem strażników?

Nie zauważyłem odpowiedzi na te pytania w instrukcji, a moim zdaniem są one bardzo istotne.
looqash007
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:13

Re: Spiskowcy

Post autor: looqash007 »

I pytanie:
Czy można zagrać w swojej turze, więcej niż jedną kartę spisku bądź najazdu, jeżeli mam je na ręce?

II pytanie:
Zagrywam w swojej turze 2 karty. Biskupa ( mam go najwięcej na stole w tym momencie ), oraz kartę najazdu. Czy mogę kartę najazdu usunąć od razu, ze względu na cechę biskupa, czy muszę poczekać do kolejnej rundy? W tym pytaniu oczywiste jest, że mam na stole najwięcej karczmarek, stąd możliwość zagrania 2 różnych kart.

III pytanie: Na stole mam 3 karty, zagrywam dajmy na to 3 strażników. Na koniec rundy mogę mieć tylko 5 kart. 1 muszę odrzucić. Czy mogę odrzucić którąkolwiek z 6 kart na stole, czy tylko jedną z 3 które miałem, zanim zagrałem strażników?
I - raczej tak, bo to jeden rodzaj kart, np. 2 spiski na raz, albo 2 najazdy na raz, a z karczmarką: 1 spisek, 1 najazd.
II - jeśli przy rozpatrywaniu przewag masz w Biskupach przewagę, to jak najbardziej w tym samym rozdaniu możesz usunąć 1 kartę Wydarzenia,
III - usuwamy ze wszystkich, które zostały już wyłożone na stół, czyli w tym wypadku z 6. I nie mogą to być karty Wydarzeń.
noguss
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2020, 19:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spiskowcy

Post autor: noguss »

Odpowie ktoś na pierwsze pytanie z tematu? Bo jeśli odpowiedź brzmi "tak" to zabraknie kart PZ - jest ich tylko osiem, czyli tyle ile jest rund
warcello
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2015, 22:50

Re: Spiskowcy

Post autor: warcello »

noguss pisze: 10 lut 2020, 19:49 Odpowie ktoś na pierwsze pytanie z tematu? Bo jeśli odpowiedź brzmi "tak" to zabraknie kart PZ - jest ich tylko osiem, czyli tyle ile jest rund
Może trochę późno ale odpowiem: tak.
I tak, może zabraknąć kart PZ, instrukcja w sumie nawet wspomina o tym, że może ich już nie być.
ODPOWIEDZ