Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

Witam,

czy ktoś posiadający angielską wersję gry może przytoczyć/wytłumaczyć mi tekst działania karty Dagger.

W polskiej wersji jest chyba jakiś chochlik albo nie rozumiem sensu karty:
,,Podczas akcji ataku możesz otrzymać +1 'toporek' i przydzielić wskazanemu wyczerpanemu wrogowi''

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Kiedy wykonujesz akcję ataku i wskazałeś wyczerpanego wroga, możesz przydzielić mu +1 toporek.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: nanautzin »

Jestem po pierwszej rozgrywce w samouczku i mam parę pytań:
1. Czy aktywowany wróg z cienia (faza wrogow) idzie automatycznie do strefy starć osoby, która go aktywuje? Graliśmy, że nie.
2. Gdzie pójdzie olbrzymi wilk przy zerze jeśli żaden zawodnik nie ma ran?
3. Czy w przypadku karty lochu np małe szturchniecie w której zadaje dwie rany wrogowi w cieniu po zadaniu tych obrażeń automatycznie odkrywam ta kartę czy zostaje ona dalej zakryta? My graliśmy, że się odkrywalo.
4. Co znaczy słowo rozstaw w karcie zasadzka? Mam potwora odsłonić w strefie cieni czy odsłonić i dodać do swojej strefy starć czy mogę wybrać do kogo?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

nanautzin pisze:Jestem po pierwszej rozgrywce w samouczku i mam parę pytań:
1. Czy aktywowany wróg z cienia (faza wrogow) idzie automatycznie do strefy starć osoby, która go aktywuje? Graliśmy, że nie.
2. Gdzie pójdzie olbrzymi wilk przy zerze jeśli żaden zawodnik nie ma ran?
3. Czy w przypadku karty lochu np małe szturchniecie w której zadaje dwie rany wrogowi w cieniu po zadaniu tych obrażeń automatycznie odkrywam ta kartę czy zostaje ona dalej zakryta? My graliśmy, że się odkrywalo.
4. Co znaczy słowo rozstaw w karcie zasadzka? Mam potwora odsłonić w strefie cieni czy odsłonić i dodać do swojej strefy starć czy mogę wybrać do kogo?
1.Nie (chyba, że przy rozpatrywaniu efektu wrogów mamy np: Natarcie)
2.Zostaje tam gdzie był.
3.Odkrywasz.
4.Rozstawiasz do strefy starć osoby, która rozpatruje spotkanie.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: marcindlubacz »

Ja mam pytanie czy mogę ściągnąć akcją ataku "możesz ściągnąć" wroga ze strefy drugiego gracza do siebie?
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: marcindlubacz »

i jeszcze jedno jak tworze pule przedmiotów do scenariusza to mogą być w niej karty legendarnego skarbu czy dopiero po zaliczeniu scenariusza gdzie pisze dodaj kartę legendarnego skarbu do puli kampanii?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

marcindlubacz pisze:Ja mam pytanie czy mogę ściągnąć akcją ataku "możesz ściągnąć" wroga ze strefy drugiego gracza do siebie?
Chyba nie możesz, ale nie dam sobie za to ręki urwać.
marcindlubacz pisze:i jeszcze jedno jak tworze pule przedmiotów do scenariusza to mogą być w niej karty legendarnego skarbu czy dopiero po zaliczeniu scenariusza gdzie pisze dodaj kartę legendarnego skarbu do puli kampanii?
Dopiero po zaliczeniu wygranego scenariusza.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: nanautzin »

Pierwsza misja rozpoczęta i kolejne pytania.
1. Czy będąc czarodziejka i używając opcji wyboru dodatkowego wroga przy karcie ataku mogę zaatakować jednego w swojej strefie starć a jednego u drugiej postaci lub inne warianty cien/druga postać, ja/ cień czy muszą to być przeciwnicy z jednej strefy ?
2. Stwierdzenie na karcie "możesz przesunąć do swojej strefy starć do 2 wrogow" oznacza, że mogę zabrać dodatkowych przeciwników ze strefy starć innej postaci lub/i z cienia czy tylko cien?
3. Czy jeśli przemieszczam się do nowego obszaru, a w cieniu okazuje się, że był olbrzymi nietoperz elita( zakryty) to biorę go ze sobą do następnego obszaru czy tylko wtedy jeśli byłby odkryty w poprzednim obszarze?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

nanautzin pisze:Pierwsza misja rozpoczęta i kolejne pytania.
1. Czy będąc czarodziejka i używając opcji wyboru dodatkowego wroga przy karcie ataku mogę zaatakować jednego w swojej strefie starć a jednego u drugiej postaci lub inne warianty cien/druga postać, ja/ cień czy muszą to być przeciwnicy z jednej strefy ?
2. Stwierdzenie na karcie "możesz przesunąć do swojej strefy starć do 2 wrogow" oznacza, że mogę zabrać dodatkowych przeciwników ze strefy starć innej postaci lub/i z cienia czy tylko cien?
3. Czy jeśli przemieszczam się do nowego obszaru, a w cieniu okazuje się, że był olbrzymi nietoperz elita( zakryty) to biorę go ze sobą do następnego obszaru czy tylko wtedy jeśli byłby odkryty w poprzednim obszarze?
1.Możesz zaatakować dowolnych dwóch przeciwników, nawet z różnych stref. Pamiętaj tylko że obrażenia z 'pazurków' przyjmujesz tylko od wrogów z twojej strefy.
2.Już wcześniej było o tym pytanie i chyba tylko z cienia (ale nie daje 100%)
3.Odrzucasz go. Tylko odkryte karty wrogów mają aktywne zdolności.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: nanautzin »

2.Już wcześniej było o tym pytanie i chyba tylko z cienia (ale nie daje 100%)
Też mi się tak wydaje, bo widziałem, że w innych kartach jest napisane, że możesz zabrać wroga ze strefy innego gracza, więc jeśli nie ma tego dopisanego to raczej chodzi o cień, ale chciałem się upewnić.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Jeśli efekt jest ogólny (np. akcje ataku), to można przesunąć wroga z cienia albo ze strefy starć innego gracza. Jeśli efekt precyzuje miejsce (np. akcja wsparcia Żelazołamacza), to można przesunąć wroga tylko ze wskazanego miejsca.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

Przechodząc z jednego obszaru na kolejny pierwszą czynnością którą robimy jest rozstawienie wrogów według efektu z karty lokacji. I tutaj pytanie. Często i gęsto na kartach obszaru mamy opis typu ''na początku lub na końcu fazy obszaru zrób to i tamto''. Czy te efekty wchodzą w kolejnej fazie obszaru czy w tej samej w której odkrywamy nową lokację?? Jeżeli TAK to jak dokładnie rozpatrywać lokacje, które mają efekt robienia czegoś na początku fazy obszaru skoro w tej samej turze zmieniliśmy lokację i rozstawiliśmy wrogów (co jest początkiem danej fazy).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Początkiem danej fazy jest... jej początek ;) Czyli, gdy skoczyła się Faza wrogów, zaczyna się Faza obszaru i trzeba rozpatrzyć efekt "Na początku fazy obszaru...". Gdy to mamy z głowy, zajmujemy się innymi rzeczami, a więc możemy np. podróżować. Jeśli na nowym obszarze będzie efekt "Na początku fazy obszaru..." to go olejemy, ale jeśli będzie efekt "Na koniec fazy obszaru..." to na koniec fazy musimy go rozpatrzyć.

1. Na początku fazy obszaru...
2. Podróż
3. Rozstawienie nowej karty
4. Na koniec fazy obszaru...
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

Dzięki za odpowiedź :wink: i kolejna wątpliwość.

Jeżeli w czasie kampanii skończy mi się przygotowana talia wrogów/lochów a partia dalej trwa to czy ponownie z kart odrzuconych tworzę nową pulę?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Tasuje się tylko talię wrogów. Inne talie nie są tasowane po wyczerpaniu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

Chciałbym się upewnić co do jednego konkretu.

Jeżeli w trakcie rozgrywki przy partii na 4 bohaterów ginie nam któryś z podopiecznych, to akcje tychże pozostałych śmiałków zaczynamy rozpatrywać tak jak przy grze na 3 ?
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: aaxxee »

Wydaje mi się że pozostają reguły dla 4 graczy.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

bulaxyz82 pisze:Jeżeli w trakcie rozgrywki przy partii na 4 bohaterów ginie nam któryś z podopiecznych, to akcje tychże pozostałych śmiałków zaczynamy rozpatrywać tak jak przy grze na 3 ?
Bohater nigdy nie ginie, może zostać co najwyżej pokonany (i nawet wrócić do walki, gdy już dostaniemy karty pozwalające ocucić bohatera). Zasady oczywiście obowiązują przez całą grę takie same, pokonanie bohatera nie zmienia liczby graczy i nie pozwala wymieniać kart postaci na te z wersji trzy / dwuosobowej.
Fegat pisze:1. Jeżeli przeciwnik jest przy bohaterze, np taki Orkowy Chopak, to podczas każdej akcji bohatera dodaje on jedną czarną kość do rzutu, a podczas aktywacji wrogów nie zadaje on żadnych obrażeń, ponieważ na karcie nie ma takiej umiejętności?
2. Ponadto wszyscy wrogowie z karty obszaru trafiają (zakryci i odkryciu) do cienia, chyba, że na karcie pisze inaczej to dopiero podchodzą do bohaterów?
3. Te gobliny z 1 poziomu, podczas aktywacji, nawet jak są w strefie cienia to atakują aktywnego gracza, a później przemieszczają się do gracza z największą ilością ran? Dobrze to zrozumiałem?
Ad. 1) Tak.
Ad. 2) Nie, czerwona wartość oznacza wrogów rozstawianych normalnie.
Ad. 3) Tak.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Mam taki wypróbowany patent na opanowanie zasad gry:
- Dwukrotnie czytam instrukcję przed rozgrywką.
- Czynię rozgrywkę z instrukcją pod ręką.
- Czytam ponownie instrukcję po rozgrywce. Czytam nawet kompletne księgi zasad :)
Polecam, naprawdę działa :))

PS: tak, wiem, że napisanie tutaj posta jest szybsze od przeczytania instrukcji, ale jednak instrukcja to fajna sprawa :))
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

@Sirafin - dzięki. Na Ciebie zawsze można liczyć :wink:

@Maxxx - czytana nawet i 3 razy ale zawsze jakieś niejasności się pojawiają. Po prostu nie chcę się w żaden sposób ułatwiać gry swoimi wątpliwościami.

Jutro czeka mnie przygoda nr 3. Po partii pewnie nowa dawka pytań się tutaj pojawi :wink:
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Fegat »

@sirafin, dzięki!
@Maxxx, uważam, że instrukcja do tej gry jest taka sobie, a pytanie tutaj zawsze rozwiewa wątpliwości :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 160
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: piotrest »

1. Czy atakiem dystansowym atakuję stwora w cieniu, w strefie starć kolegi i SWOJEJ?
2. Czy zeby mòc przemieścić drużynęna nowy obszar muszę pokonać wcześniej wszystkich wrogów w strefie starć? Czy oni zostają i dołączają do nich kolejni z nowo odkrytego obszaru?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Ad. 1) Tak, dystansowym możesz wybrać praktycznie dowolny cel. Ważne tylko żeby wskazać cel przed wykonaniem rzutu.
Ad. 2) Nie musisz. Wrogowie w strefach starć zostaną (niektórzy wrogowie w cieniu też np. nietoperze) i po wejściu na nowy obszar może się zrobić tłoczno. W większości przypadków drużyna nie musi jednak podróżować, nawet kiedy uzbierała wystarczająco dużo postępu na aktualnym obszarze. Można najpierw trochę przerzedzić szeregi wroga, jeśli jest na to dość czasu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 160
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: piotrest »

sirafin pisze:Ad. 1) Tak, dystansowym możesz wybrać praktycznie dowolny cel. Ważne tylko żeby wskazać cel przed wykonaniem rzutu.
Ad. 2) Nie musisz. Wrogowie w strefach starć zostaną (niektórzy wrogowie w cieniu też np. nietoperze) i po wejściu na nowy obszar może się zrobić tłoczno. W większości przypadków drużyna nie musi jednak podróżować, nawet kiedy uzbierała wystarczająco dużo postępu na aktualnym obszarze. Można najpierw trochę przerzedzić szeregi wroga, jeśli jest na to dość czasu.
Dzięki za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie ale o podtekście żartobliwym: Czy mogę używać (rzucić???) Miecza Dwuręcznego podczas ataku dystansowego grając łuczniczką (miecz znaleziony w lochu)? :D 8) :shock:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

He, he, atak dystansowy daje MOŻLIWOŚĆ atakowania na odległość, a opis miecza blokuje możliwość ataku na odległość, więc sięgając po miecz, de facto rezygnujemy z opcji "rzucania" ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ