Legendary Marvel

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Legendary Marvel

Post autor: raiden25 »

Pytanko mam odnośnie kart "scheme twist". Karta schematu mówi co się dzieje przy danej ilości odkrytych kart "scheme twis" tylko pytanie jak je liczyć?
Liczą sie to rozumiem te karty schematu które mamy juz w KO?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Ardel12 »

W momencie odkrycia scheme twist z talii vilain od razu rozpatruje się jej efekt w zależności od scenariusz i trafia ona na KO pile, chyba że scenariusz stanowi inaczej.
Tak czy siak, zlicza się wszystkie odkryte karty scheme.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Villain z secret wars vol. 1
Wasteland Kingpin i jego zdolność Escape:
Kingpin ascends to become a new Matermind. Czy to oznacza, że walczę z nim zamiast poprzedniego masterminda czy walczę z nim albo poprzednim (pierwotnie wybranym) ?

Nie jestem pewien jak to działa...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: c08mk »

Z obydwoma. Pokonanie jednego nie daje zwyciestwa : )
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:Villain z secret wars vol. 1
Wasteland Kingpin i jego zdolność Escape:
Kingpin ascends to become a new Matermind. Czy to oznacza, że walczę z nim zamiast poprzedniego masterminda czy walczę z nim albo poprzednim (pierwotnie wybranym) ?

Nie jestem pewien jak to działa...
Musisz pokonac wszystkich Mastermindow aby wygrac. Jesli atakujesz Masterminda sam wybierasz ktorego atakujesz. Gdy wyjdzie Master Strike rozpatrujesz wszystkie efekty Master Strike wszystkich Mastermindow jednak mozesz sobie wybrac w jakiej kolejnosci je rozpatrujesz.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

13thcaesar pisze:
olsszak pisze:Villain z secret wars vol. 1
Wasteland Kingpin i jego zdolność Escape:
Kingpin ascends to become a new Matermind. Czy to oznacza, że walczę z nim zamiast poprzedniego masterminda czy walczę z nim albo poprzednim (pierwotnie wybranym) ?

Nie jestem pewien jak to działa...
Musisz pokonac wszystkich Mastermindow aby wygrac. Jesli atakujesz Masterminda sam wybierasz ktorego atakujesz. Gdy wyjdzie Master Strike rozpatrujesz wszystkie efekty Master Strike wszystkich Mastermindow jednak mozesz sobie wybrac w jakiej kolejnosci je rozpatrujesz.
Mialem to w sytuacji gdy Wasteland Hulk mial wciąż 3 karty taktyki. Czy jak Walcze z Kingpinem to uznaje, że on nie ma żadnych kart taktyki czy taktyki stają się wspólne ? ( de facto normalnie walczy się z taktykami przed final showdown)... Jesli nie ma zadnych taktyk to walczac z nim zabijam go i zabieram na Victory Pile? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:
13thcaesar pisze:
olsszak pisze:Villain z secret wars vol. 1
Wasteland Kingpin i jego zdolność Escape:
Kingpin ascends to become a new Matermind. Czy to oznacza, że walczę z nim zamiast poprzedniego masterminda czy walczę z nim albo poprzednim (pierwotnie wybranym) ?

Nie jestem pewien jak to działa...
Musisz pokonac wszystkich Mastermindow aby wygrac. Jesli atakujesz Masterminda sam wybierasz ktorego atakujesz. Gdy wyjdzie Master Strike rozpatrujesz wszystkie efekty Master Strike wszystkich Mastermindow jednak mozesz sobie wybrac w jakiej kolejnosci je rozpatrujesz.
Mialem to w sytuacji gdy Wasteland Hulk mial wciąż 3 karty taktyki. Czy jak Walcze z Kingpinem to uznaje, że on nie ma żadnych kart taktyki czy taktyki stają się wspólne ? ( de facto normalnie walczy się z taktykami przed final showdown)... Jesli nie ma zadnych taktyk to walczac z nim zabijam go i zabieram na Victory Pile? :)
Walczysz z nim tylko raz (jak z normalnym villain, tyle ze teraz uznaje sie go jako Masterminda, a wiec nie dzialaja na niego efekty kart ktore dzialaja tylko na Villain, ale z drugiej strony dzialaja te ktore oddzialuja na Masterminda, ma Master Strike'a i musisz go pokonac aby wygrac (oraz glownego Masterminda) jako ze nie ma zadnych taktyk to zabijasz go I zabierasz do Victory Pile.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Dzięki, czyli dobrze grałem:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Mastermind Spider-queen ma jako efekt master strike:
"Each player puts a spider-infected from their victory pile into an empty city space. Any player who cannot do so gains a wound"

Załóżmy, ze gramy we 2 i obie osoby maja właściwe karty w swoim decku, ale nie ma pustej przestrzeni w mieście. Czy to oznacza, ze skoro nie położyłem (z braku miejsca, ale jednak) to zgarniam ranę ?

Jesli działa to inaczej to prosze o info :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Ardel12 »

Działa tak jak założyłeś, jeśli nie jesteś w stanie wykonać polecenia, to wciągasz wounda.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Pytanie o słowo klucz "Spectrum" - czy jeśli zliczam potrzebne symbole to mogę liczyć także ten na karcie z tym słowem kluczem?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: c08mk »

Tak. Instrukcja mówi o 'hero you have' czyli zagrani na stole i ci na ręce. Nie wyklucza to karty, która wprowadza efekt.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Cześć,
Gram schemat The MARK OF KHONSHU i twist brzmi:" Play two cards from The Villain Deck"
Czy jeśli pierwszą z dwóch kart wyciągniętych w ramach tego efektu jest kolejny Twist to czy ciągnę jeszcze dwie czy trzy karty ? Innymi słowy czy kolejny twist przerywa tak jakby realizację pierwszego w pełni ?

Obrazek
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Kolejne pytanie:
Jak rozumieć zwrot "each player in turn"? Załóżmy, że Odkrywam go w turze gracza B i wykonuje co należy, ale czy na starcie tury gracza A muszę tez wykonać polecenie twista?
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: c08mk »

Nie mam F4 ale ze zdjęcia to bym miał dwa pomysły jak to rozumieć:
"każdy gracz po kolei"
lub
"każdy gracz w turze"

1. Dociąg Twista. Każdy po kolei wykonuje Twista rozpoczynając od gracza który aktualnie rozgrywa turę. Po rozpatrzeniu gra toczy się dalej od momentu gdzie był wyciągnięty Twist.

lub

2. Gracz wykonuje Twista i kontynuuje turę. Następnie drugi gracz wykonuje twista i rozpoczyna swoją turę. Następnie kolejny gracz i tak dopóki kolejka nie wróci do gracza który zainicjował Twista.

Pierwszy sposób wydaje mi się bardziej zgodny z podstawową mechaniką gry.
Drugi sposób jest bardziej dosłowny.

Przy drugim sposobie ciekawi mnie jakby wyglądała tura gdyby np. 4 graczy pod rząd wyciągnęło Twista. Trudno byłoby kontrolować kto ma ile razy co zrobić.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 75 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: Legendary Marvel

Post autor: crazygandalf »

Pierwsza opcja. "In turn" oznacza "po kolei". Czyli po wyciągnięciu twista począwszy od aktualnego gracza, każdy odrzuca bohatera i bierze nowego. Później aktywny gracz dalej wykonuje swoją turę.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: olsszak »

Dzięki serdeczne ! Jednak dobrze grałem stosując "po kolei", bo po napisaniu posta tez mi to przyszło do głowy :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
michalku

Re: Legendary Marvel

Post autor: michalku »

Podstawka. Pytanie odnośnie Mastermind i Mastermind Tactics.
Nie rozumiem jednej z rzeczy, jeśli chodzi o walk z Mastermind'em.
Tzn, gdy mam odpowiednią ilość punktów, to biorę ze spodu karty Mastermind'a 1dna karte Tactics, kładę na swoim stosie pokonanych wrogów i rozpatruję jej efekt. I tak 4 razy.
Na koniec zostaje karta samego Mastermind'a, na której również są punkty za jego pokonanie.
Walczę z nim również, czy nie muszę?
W instrukcji jest info 'A Mastermind is not truly defeated until all four of their Mastermind Tactics cards have been defeated by the players.".

pzdr
M
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Neoptolemos »

W podstawowym wariancie nie musisz, musisz pokonać tylko 4 karty tactics. Wartość punktowa na "głównej" karcie pomaga przy:
1. Pamiętaniu, ile dostaniesz za każdą kartę Tactics (analogicznie po to jest nadrukowana siła)
2. Wariancie zaawansowanym, gdzie na koniec musisz pokonać również Masterminda po raz 5. Wydaje mi się, że było to opisane w instrukcji jako final blow czy final showdown, ale pewności nie mam. Generalnie opcji utrudnienia jest dużo (np. +1 do siły masterminda za każdą pokonaną kartę jego taktyki), bo sama podstawka Legendary jest za prosta.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
michalku

Re: Legendary Marvel

Post autor: michalku »

Neoptolemos pisze:W podstawowym wariancie nie musisz, musisz pokonać tylko 4 karty tactics. Wartość punktowa na "głównej" karcie pomaga przy:
1. Pamiętaniu, ile dostaniesz za każdą kartę Tactics (analogicznie po to jest nadrukowana siła)
2. Wariancie zaawansowanym, gdzie na koniec musisz pokonać również Masterminda po raz 5. Wydaje mi się, że było to opisane w instrukcji jako final blow czy final showdown, ale pewności nie mam. Generalnie opcji utrudnienia jest dużo (np. +1 do siły masterminda za każdą pokonaną kartę jego taktyki), bo sama podstawka Legendary jest za prosta.
Dzięki, właśnie tak myślałem, ale chciałem się upewnić, czy nic nie przeoczyłem.
Karta samego Mastermind'a jest do pokonania, tak jak napisałeś w opcji Final Showdown.
Kupiłem wczoraj Marvela do gry z dzieciakami i chciałem mieć jasność co do zasad.
Osobiście wolę Aliena, ale dziatwa nie chce ze mną w niego grać ;)

pzdr
M
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Rykas »

Witam, mam pytanie do scheme z dodatku dark City. Chodzi o warunek evil wins z scheme steal the weaponized plutonium, które mówi:
When 4 plutonium have been carried of by villians.
Czyli jak w mieście villains mają łącznie 4 plutonium czy dopiero jak uciekna z 4?
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: eltadziko »

Rykas pisze: 03 maja 2020, 11:08 Witam, mam pytanie do scheme z dodatku dark City. Chodzi o warunek evil wins z scheme steal the weaponized plutonium, które mówi:
When 4 plutonium have been carried of by villians.
Czyli jak w mieście villains mają łącznie 4 plutonium czy dopiero jak uciekna z 4?
Jak uciekną z 4 plutonium ;)
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Rykas »

Mam kolejne pytanie do cheme clone saga które mówi reavel 2 non Grey with the same name or discard down to 3 cards.
Czy same name oznacza nazwę postaci czyli np każdy Iron Man czy musi być całkiem ta sama karta
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary Marvel

Post autor: Ardel12 »

Według informacji z instrukcji strona 11: name wskazuje na konkretną kartę a hero name na danego bohatera.

W twoim przypadku masz odrzucić dokładnie takie same karty.
ODPOWIEDZ