O mój zboże! (Oh my Goods!) - zasady, pytania, wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!)

Post autor: Edwardo »

cisiuu pisze: 31 mar 2020, 15:22 Witam,

Sytuacja - parę budynków, pracownik oraz asystent przypisani do dwóch (różnych rzecz jasna).
Karty na targu oraz na ręce pozwalają na uruchomienie produkcji TYLKO u pracownika LUB TYLKO u asystenta.

Tu pojawia się pytanie, ponieważ nie mogłem tego wywnioskować z instrukcji i innych wątków - czy pierwszeństwo przed asystentem ma zawsze pracownik i muszę zużyć karty z ręki na pracownika, czy też mogę wybrać , którą 'osobę' aktywować ?
Ty decydujesz
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!)

Post autor: dannte »

cisiuu pisze: 31 mar 2020, 15:22i muszę zużyć karty z ręki na pracownika, czy też mogę wybrać , którą 'osobę' aktywować ?
Jak Edwardo napisał, Ty wybierasz. Ale zupełnie nic nie musisz. Możesz nawet zdecydować, że nie aktywujesz żadnego z budynków, bo akurat karta na ręce jest Ci bardziej potrzebna.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!)

Post autor: WieszKto »

Witam probujemy we 2 grać w Rewolte w Lonsdale i mamy kilka pytań:
1. Czy jeśli w 1 rozdziale mamy dać dobra warte 15 monet to one muszą być wszystkie które zostały pokazane na karcie rozdziału czy wystarczy jakiekolwiek z nich?

2. Czy 15 monet na zakończenie rozdzialu ma dać każdy z graczy czy obaj w sumie?

3. Czy zbudowane budynki i dobra zostają u gracza po przejściu z 1 do 2 rozdziału?

4. Gdy odrzucamy postać to odrzucamy ja permanentnie z gry czy tylko no stos kart wykorzystanych do ponownego trasowania gdy skończy się stos z którego mamy targ (wtedy postać może wrócić)?

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!)

Post autor: dannte »

WieszKto pisze: 12 sie 2021, 14:57 1. Czy jeśli w 1 rozdziale mamy dać dobra warte 15 monet to one muszą być wszystkie które zostały pokazane na karcie rozdziału czy wystarczy jakiekolwiek z nich?
Musi to być dowolna kombinacja podanych dóbr, niekoniecznie każde z nich.
WieszKto pisze: 12 sie 2021, 14:57 2. Czy 15 monet na zakończenie rozdzialu ma dać każdy z graczy czy obaj w sumie?
Każdy gracz - nie mylcie gry solo (gdzie warunkiem zakończenia jest oddanie monet) z grą wieloosobową (gdzie niezapłacenie monet jest równoznaczne stracie punktów). W trybie wieloosobowym nadal rywalizujecie ze sobą o punkty, nie ma tutaj żadnej kooperacji.
WieszKto pisze: 12 sie 2021, 14:57 3. Czy zbudowane budynki i dobra zostają u gracza po przejściu z 1 do 2 rozdziału?
Jeśli pytasz czy zostają w grze, tzn. czy zaczynasz następny rozdział z już wystawionymi budynkami, to oczywiście nie. Jeśli pytasz czy nowo dodane budynki przechodzą z rozdziału na rozdział (tzn. stają się częścią talii), to oczywiście tak. Wszystkie tego typu instrukcje są opisane na kartach zakończenia rozdziałów.
WieszKto pisze: 12 sie 2021, 14:57 4. Gdy odrzucamy postać to odrzucamy ja permanentnie z gry czy tylko no stos kart wykorzystanych do ponownego trasowania gdy skończy się stos z którego mamy targ (wtedy postać może wrócić)?
Nie, jeśli karta zakończenia rozdziału nie mówi o usunięciu karty postaci, to ta karta jest cały czas częścią talii, a po zagraniu jej ląduje na stosie kart odrzuconych i jest ponownie przetasowywana z pozostałymi kartami. Czyli może się zdarzyć tak, że w jednym rozdziale tę samą kartę postaci zagracie kilka razy.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: WieszKto »

Pięknie dziękuję teraz wszystko jasne.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: WieszKto »

W dodatku Ucieczka do Canyon Brook jest informacja że od 11 rozdziału wzwyż należy zastąpić podstawowych asystentów tymi z dodatku. Jest tylko 11 rozdziałów czy aby to nie pomyłka i nie powinno się ich zastąpić od 9 rozdziału? Rozdziały są pisane rzymskimi cyframi.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: dannte »

WieszKto pisze: 15 sie 2021, 19:07 W dodatku Ucieczka do Canyon Brook jest informacja że od 11 rozdziału wzwyż należy zastąpić podstawowych asystentów tymi z dodatku. Jest tylko 11 rozdziałów czy aby to nie pomyłka i nie powinno się ich zastąpić od 9 rozdziału? Rozdziały są pisane rzymskimi cyframi.
Nie, to nie jest błąd. Angielska instrukcja mówi to samo.
Rozdział X poinstruuje Cię, żebyś wprowadził tych asystentów (czyli rzeczywiście od XI rozdziału).
Podejrzewam, że jest to taka furtka na wypadek kolejnego rozszerzenia, które by kontynuowało przygodę od XII rozdziału i wzwyż ;)
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: O mój zboże! (Oh my Goods!) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: WieszKto »

Właśnie dotarliśmy do końca licząc na jakiś finał i fabularnie rzeczywiście wygląda że to jednak nie koniec. Zagraliśmy podstawkę plus 2 dodatki - przyjemna karciana na wyjazd :)
ODPOWIEDZ