Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kamil018 »

1. tak
2. w czasie ruchu robisz jedną akcję najazd z Valhalli też jest akcją.
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

Deathhammer pisze: 2. Czy zagrywając rozwinięcie pozwalające najechać jedną figurką z walhalii mogę zrobić ten najazd od razu(płacąc 1 punkt szału) czy muszę czekać do swojej następnej tury? No i druga kwestia - czy ten najazd liczy się jako akcja? Mogę np. w jednej swojej turze zrobić zwykły najazd(albo jakąkolwiek inną akcję) a następnie zapłacić 1 punkt szału i wykonać najazd figurką z walhalli?

To ja dopytam - płacicie 1 szału i najeżdżacie jakimś na przykład Lodowym Gigantem z Walhalli? czy dodatkowo płacicie 4 szału za najazd potworem?
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Blood Rage

Post autor: Cin »

Autor to wyjaśniał (do znalezienia na BGG). Płacisz tylko 1 szału.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Majkel89 »

Możliwe że w tym wątku było już to pytanie.

Czy dwa regiony sąsiadują ze sobą jeżeli odgradza je region zniszczony ? Z żetonem ragnaroku.
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

Majkel89 pisze:Możliwe że w tym wątku było już to pytanie.

Czy dwa regiony sąsiadują ze sobą jeżeli odgradza je region zniszczony ? Z żetonem ragnaroku.
Takie regiony nie sąsiadują ze sobą. Niestety.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Re: Blood Rage

Post autor: dissident »

Pytanie o kartę Heimdall's Watch "Discard all revealed cards. Gain glory equal to the total +STR revealed. Then play new cards."
Czy każdy z graczy odrzuca karty z gry czy odkładamy je na bok i do graczy przegrywających wracają one po bitwie?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

dissident pisze:Pytanie o kartę Heimdall's Watch "Discard all revealed cards. Gain glory equal to the total +STR revealed. Then play new cards."
Czy każdy z graczy odrzuca karty z gry czy odkładamy je na bok i do graczy przegrywających wracają one po bitwie?
Odrzucane, nie wracają do gry
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: osa1908 »

Witam obecnie jeszcze nie posiadam gry czekam na kuriera.mam pytanie wiec jak jest z wojnami mozna zagrac tylko jedna karte podczas walki czy wiecej w instrukcji nic nie znalazlem ale w filmiku portalu zauważyłem ze 1 osoba zagrala 2 karty walki.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

osa1908 pisze:Witam obecnie jeszcze nie posiadam gry czekam na kuriera.mam pytanie wiec jak jest z wojnami mozna zagrac tylko jedna karte podczas walki czy wiecej w instrukcji nic nie znalazlem ale w filmiku portalu zauważyłem ze 1 osoba zagrala 2 karty walki.
W czasie walki 1 kartę.
Ale są karty, które mają specjalną właściwość, pozwalającą zagrać je dodatkowo.
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Blood Rage

Post autor: Marcosii »

alo alo
po wielu grach teraz naszla nas jedna watpliwosc:
Wyzwanie Tyra (zapłać 2 Szału by splądrować już splądrowaną prowincję)
a: Wywolujacy ta karta plądrowanie gracz otrzymuje nagrodę bez względu co się w tej prowincji znajduje.
b: wywolanie plądrowania, czyli każdy może dolaczyc ? jeśli plądrującemu to się nie uda zeton zostaje do splądrowania czy jest odwracany ?
przepraszam jeśli temat był już poruszony. .
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

Marcosii pisze:alo alo
po wielu grach teraz naszla nas jedna watpliwosc:
Wyzwanie Tyra (zapłać 2 Szału by splądrować już splądrowaną prowincję)
a: Wywolujacy ta karta plądrowanie gracz otrzymuje nagrodę bez względu co się w tej prowincji znajduje.
b: wywolanie plądrowania, czyli każdy może dolaczyc ? jeśli plądrującemu to się nie uda zeton zostaje do splądrowania czy jest odwracany ?
przepraszam jeśli temat był już poruszony. .
zdecydowanie odpowiedź B. po prostu zagrywasz akcję plądrowania pomimo tego, że żeton został już odwrócony. na nowo wszyscy znajdujący się w prowincji uczestniczą w walce, mogą się również dołączać. jak przegrasz w walce, giniesz, i nie dostajesz bonusu z żetonu.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
zenpuzzle
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2017, 15:31

Re: Blood Rage

Post autor: zenpuzzle »

Dzień dobry, jestem świeżo po lekturze instrukcji, ale jeszcze przed rozgrywką, mam jedną wątpliwość:

Akcja Rozwinięcia. Jasne jest, że przy rozwinięciu Wojownika, Statku lub Jarla mamy do dyspozycji darmową i natychmiastową akcję najazdu rozwiniętym typem jednostki, ale czy darmowa akcja najazdu dotyczy też rozwinięcia klanu -- można wtedy wykonać natychmiastową akcję najazdu np: Wojownikiem?

Dopisek: Wydaje mi się, że nie, ale chciałem się upewnić. Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

zenpuzzle pisze:Dzień dobry, jestem świeżo po lekturze instrukcji, ale jeszcze przed rozgrywką, mam jedną wątpliwość:

Akcja Rozwinięcia. Jasne jest, że przy rozwinięciu Wojownika, Statku lub Jarla mamy do dyspozycji darmową i natychmiastową akcję najazdu rozwiniętym typem jednostki, ale czy darmowa akcja najazdu dotyczy też rozwinięcia klanu -- można wtedy wykonać natychmiastową akcję najazdu np: Wojownikiem?

Dopisek: Wydaje mi się, że nie, ale chciałem się upewnić. Pozdrawiam, Piotrek
Jak ulepszasz klan to nie masz darmowej akcji najazdu. Ale za to jak masz węża morskiego i ulepszysz drakar to możesz za darmo wykonać najazd wężem.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: osa1908 »

Pytanie faza wyprawy jak okreslic laczna sile klanu.czy licze tylko figurki znajdujace sie na planszy czy figurki ktore sa na planszy wraz z rozwinieciami z kart klanu.I czy moge miec przylkadowo 2 takie same karty z tego samego regionu np niebieskie.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Blood Rage

Post autor: Cin »

Po pierwsze - interpunkcja nie boli.
osa1908 pisze:czy licze tylko figurki znajdujace sie na planszy czy figurki ktore sa na planszy wraz z rozwinieciami z kart klanu
Nie do końca rozumiem pytanie. Liczysz siłę swoich figurek.
osa1908 pisze:I czy moge miec przylkadowo 2 takie same karty z tego samego regionu np niebieskie.
Tak
zenpuzzle
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2017, 15:31

Re: Blood Rage

Post autor: zenpuzzle »

Dobry wieczór, mam dwie wątpliwości: mniejszą i większą.

Pierwsza: W instrukcji stoi 'Faza akcji kończy się w momencie, gdy liczba punktów szału każdego z graczy wynosi 0 lub jeśli wszystkie niezniszczone prowincje zostały już splądrowane (nawet gdy graczom pozostały punkty szału).

Pytanie: Yggdrasil podpada tutaj pod kategorię prowincja?

Druga: W bitwie zagrana została karta Fala Odyna 'Przed porównaniem siły, każdy z graczy niszczy wszystkie swoje figurki w tej bitwie z wyjątkiem jednej'. Zniszczyłem Wojownika, zostawiłem Jarla. Jednostki przeciwnika, które brały udział w bitwie to Jarl, Wojownik i Walkiria, zdecydował się on zostawić Jarla a zniszczyć, Wojownika i Walkirie. Umiejętność tej ostatniej 'Zyskaj 2 punkty chwały za każdą wrogą figurkę zniszczoną w bitwie z Walkirią'

Pytanie: Czy jeśli zniszczył Walkirie, to jej umiejętność mimo to zadziała i dostanie 2 punkty za mojego zniszczonego Wojownika? Ja uważałem, że nie, kolega zaś, że tak, stąd to pytanie :)

Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Blood Rage

Post autor: karollo2101 »

zenpuzzle pisze:Dobry wieczór, mam dwie wątpliwości: mniejszą i większą.

Pierwsza: W instrukcji stoi 'Faza akcji kończy się w momencie, gdy liczba punktów szału każdego z graczy wynosi 0 lub jeśli wszystkie niezniszczone prowincje zostały już splądrowane (nawet gdy graczom pozostały punkty szału).

Pytanie: Yggdrasil podpada tutaj pod kategorię prowincja?

Druga: W bitwie zagrana została karta Fala Odyna 'Przed porównaniem siły, każdy z graczy niszczy wszystkie swoje figurki w tej bitwie z wyjątkiem jednej'. Zniszczyłem Wojownika, zostawiłem Jarla. Jednostki przeciwnika, które brały udział w bitwie to Jarl, Wojownik i Walkiria, zdecydował się on zostawić Jarla a zniszczyć, Wojownika i Walkirie. Umiejętność tej ostatniej 'Zyskaj 2 punkty chwały za każdą wrogą figurkę zniszczoną w bitwie z Walkirią'

Pytanie: Czy jeśli zniszczył Walkirie, to jej umiejętność mimo to zadziała i dostanie 2 punkty za mojego zniszczonego Wojownika? Ja uważałem, że nie, kolega zaś, że tak, stąd to pytanie :)

Pozdrawiam, Piotrek
1. Tak
2. Tak
[emoji4]

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

Stoję sobie moim Drakarem przy prowincji zniszczonej w Ragnaroku. Czy dostaję punkty z wyprawy za taka prowincję (zakładając oczywiście, że mam w niej przewagę.)?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

Bea pisze:Stoję sobie moim Drakarem przy prowincji zniszczonej w Ragnaroku. Czy dostaję punkty z wyprawy za taka prowincję (zakładając oczywiście, że mam w niej przewagę.)?
Nie, bo ta prowincja już nie istnieje:

"Prowincję tę uznaje się za zniszczoną, co oznacza że nie bierze ona już udziału w dalszej grze." (str. 22)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gatherey »

Pytanie (moze juz bylo wczesniej, jesli tak to sorry za dublowanie).

Czy za figurki ktore trafily do Walhalli przed faza Ragnaroku tez dostaje sie punkty chwaly? Przyjmujemy zalozenie, ze nie ma zadnych ulepszen klanu itp ktore to by zmienialy.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

Gatherey pisze:Czy za figurki ktore trafily do Walhalli przed faza Ragnaroku tez dostaje sie punkty chwaly? Przyjmujemy zalozenie, ze nie ma zadnych ulepszen klanu itp ktore to by zmienialy.
Nie. Tylko za figurki, które giną w Ragnaroku dostaje się punkty. W polskiej instrukcji ten fragment zasad został źle przetłumaczony:

"Za każdą figurkę na Planszy Walhalli (wliczając w to figurki Potworów) gracz otrzymuje 2 Punkty Chwały (...)"

podczas gdy w oryginale jest:
"For each of their figures (including Monsters) destroyed in Ragnarök, the players gain 2 Glory (...)"
KaczoreQ
Posty: 116
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: KaczoreQ »

Nie pamietam nazw kart, ale powinno byc jasne o co chodzi.
Sa ulepszenia klanu dodajace 1, 2 i 3 pkt za jednostki powracajace z Vallhali.
Czy jezeli mam wszystkie 3 ulepszenia dostaje dodatkowe 6 punktow za kazda jednostke?
Przy 10 wojakach siedzacych w Valhalli w 3 epoce byloby to 4 pkt za jednostk ze wzgledu na epoke plus jeszcze 6 ze wzgledu na ulepszenia czyli 10 x 10=100 pktow.
Mawiaja "zyc nie umierac" jednak w tej sytuacji umierac jest oplacalniej.
Zakladam, ze cos robie zle;).
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Blood Rage

Post autor: karollo2101 »

KaczoreQ pisze:Nie pamietam nazw kart, ale powinno byc jasne o co chodzi.
Sa ulepszenia klanu dodajace 1, 2 i 3 pkt za jednostki powracajace z Vallhali.
Czy jezeli mam wszystkie 3 ulepszenia dostaje dodatkowe 6 punktow za kazda jednostke?
Przy 10 wojakach siedzacych w Valhalli w 3 epoce byloby to 4 pkt za jednostk ze wzgledu na epoke plus jeszcze 6 ze wzgledu na ulepszenia czyli 10 x 10=100 pktow.
Mawiaja "zyc nie umierac" jednak w tej sytuacji umierac jest oplacalniej.
Zakladam, ze cos robie zle;).
Zgadza się prawie wszystko... 4 pkt dostajesz za śmierć w Ragnarok ( tu nie stracisz 10, 5-6 co najwyżej ) później trafiają do Valhalli a pozniej jak pisales, 6 pkt w sumie za każdego mozna by zgarnąć ...
Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 01:05 przez karollo2101, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Blood Rage

Post autor: karollo2101 »

A co do umierania... trafić do Valhalli dla Vikinga to rzecz święta [emoji6]

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
KaczoreQ
Posty: 116
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: KaczoreQ »

W I erze powrot z valhalli 2 w II 3 i w III 4pkt.
Do tego bonus z ulepszen ktory moze dac dodatkowy 1, 2,3 pkt.
Czyli w III erze za kazdego wracajacego mamy 4 pkus bonus dajacy lacznie 6 to daje faktycznie 10 pktow.

Moje rozumowanie jest sluszne?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 12:37 przez KaczoreQ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ