Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

osa1908 pisze:Jezeli posiadam drakkara i wija morskiego w tym samym fiordzie i posiadam rozwiniecie drakkara( zyskaj 8 pkt chwaly jesli twoj drakkar zostanie zniszczony) to czy dostane za to 16pkt jesli drakkar i wij zostana zniszczone?
Tak dostaniesz 16 pkt.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

osa1908 pisze:Czy rozwiniecie klanu domena Lokiego zyskaj 1pkt chwaly za kazda figurke powrcajaca z walhalli czy to sie liczy tylko na koniec danej epoki czy jesli mam np rozwiniecie klanu domena Friggi ktora pozwla zaplacic 1pkt szalu by wykonac akcje najazdu dowolna figurka znajdujaca sie w Walhalli to czy tez dostane 1pkt chwaly ?
Figurki powracają w Fazie powrotu z Walhalli. Domena Friggi powoduje, że figurka dokonuje najazdu, więc nie daje punktu za Domenę Lokiego.
OzzyOzga
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2018, 11:03
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: OzzyOzga »

Czy przeciwnik musi powiedzieć ile ma kart na ręce?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

OzzyOzga pisze:Czy przeciwnik musi powiedzieć ile ma kart na ręce?
Nie pamiętam, czy to jest wyraźnie zaznaczone, ale tak - musi powiedzieć. Blood Rage to nie jest gra pamięciowa, ani zręcznościowa.
Każdy zaczyna rundę z określoną ilością kart, i traci karty jawnie. Ukrywanie ilości kart na ręce nie wniosłoby nic wartościowego do rozgrywki (po prostu wymusi robienie notatek).
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Nie jest wyraźnie zaznaczone czy nie może chować kart, ani czy na pytanie ile masz kart odpowiadać kłamliwie. Nie ma tego w zasadach. Nie ma powiedziane jak skrywać czy w 2 erze zagrana karta jest z 1 ery czy też nie.
Ale jeśli ktoś ma tego rodzaju pomysły na "usprawnienie" rozgrywki to ja po prostu szukałbym kogoś innego do gry. Nasze hobby się rozrasta i można znaleźć osób nastawionych na radość z rozgrywki a nie czyhające na to, że może ktoś się pomyli przy liczeniu kart. To ma być zabawa a nie gra o życie. To jakiś dziwak. Jak przy tej grze ma taki pomysł, to i przy innych będzie miał za przeproszeniem równie jebnięte ;). To jest prawnik i będziesz się z nim użerał przy każdym oczywistym przepisie. Prawnicy się nie sprawdzają w planszówkach :lol:
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dejw87 »

Jestem po pierwszej rozgrywce i nie wiem czy dobrze zinterpretowałem kartę rozwinięcia potwora - krasnoludy. Koszt szału 2 oznaczony gwiazdką, tekst: darmowa akcja najazdu i rozwinięcie klanu. Rozumiem że jednorazowo podczas zagrania rozwinięcia to mogę wykonać najazd i rozwinąć klan, a w dalszej części gry jak chce wykonać najazd krasnoludem to płacę 2 szału i wystawiam figurkę bez rozwijania?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Zawsze za darmo, to jest jakby pasywna zdolność tego potwora. Natomiast dwójka oznacza, że ma 2 siły.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dejw87 »

No to źle zrozumiałem, niestety na swoją niekorzyść... Czyli za każdym razem za darmo najeżdżam i rozwijam.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Rozwinięcie zagrywasz raz i wtedy jest za darmo od razu najazd, a w przypadku kransoluda, każdy kolejny najazd też jest za darmo.
StanleyStone
Posty: 241
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: StanleyStone »

Czy ktoś z Was wie, co zrobić, gdy w bitwie 3 graczy, dwóch przegrywających zagra Truciznę Lokiego (zabiera karty zwycięzcy). Który z nich zabiera wtedy kartę zwycięzcy?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Od zwycięzcy w lewo z tego co pamiętam. Albo od gracza wołającego pillage w lewo. Jest to w instrukcji na pewno.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Zaczyna się zawsze rozpatrywanie od plądrującego.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Rage

Post autor: bluebird »

Czy ma ktoś może FAQ po polsku, był tu kiedyś link ale niestety nie działa
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Blood Rage

Post autor: RUNner »

Chaaber pisze: 17 kwie 2018, 11:54 Zawsze za darmo, to jest jakby pasywna zdolność tego potwora. Natomiast dwójka oznacza, że ma 2 siły.
No właśnie, a w którym miejscu instrukcji jest napisane, że potwór ma tyle Siły ile wynosi Siła rozwinięcia?
Edit: znalazłem w instrukcji, stona 8, w części o figurkach ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
janjedlikowski
Posty: 49
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: janjedlikowski »

To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich starych wyjadaczy :)

Pytanie, czy zniszczone prowincje są uznawane za "sąsiadujące" co jest ważne np. podczas plądrowania. Czy jedynie najbliższa aktywna prowincja jest tą sąsiadującą nawet jeśli pomiędzy nimi jest prowincja zniszczona?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gromb »

To ziemia zniszczona, nieprzekraczalna. Później droga wiedzie przez yggdrasil.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
zielarz5
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:25

Re: Blood Rage

Post autor: zielarz5 »

Witam

Od niedawna posiadam Blood Rage i gra bardzo nam się podoba .
Ale mamy kilka wątpliwości dotyczące 2 kart.

- rozwinięcie "Posiłki Frigi" - po wykonaniu najazdu możesz wykonać najazd dodatkowym wojownikem na tą samą prowincje ( pisane z głowy : ) )

czy po zagraniu tej karty ( darmowy najazd ) mogę od razu dołożyć 2 wojownika
czy po zrobieniu akcji najazdu potworem mogę też dołożyć wojownika ? ( graliśmy że tak )

- czy troll musi mieć miejsce w prowincji czy też może wjechać do takiej gdzie są wszystkie wioski zajęte i skasować wojowników.
- jaki jest ponowny koszt przyzwania np Trolla ? jak go zagrywam z ręki płacę 2 pt szału . a jak np w 2 turze wrócił do mnie z Valhali to ile kosztuje ponowne wyłożenie ? też 2 czy 1 jako zwykły najazd
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

zielarz5 pisze: 10 sty 2019, 08:58 Witam

Od niedawna posiadam Blood Rage i gra bardzo nam się podoba .
Ale mamy kilka wątpliwości dotyczące 2 kart.

- rozwinięcie "Posiłki Frigi" - po wykonaniu najazdu możesz wykonać najazd dodatkowym wojownikem na tą samą prowincje ( pisane z głowy : ) )

czy po zagraniu tej karty ( darmowy najazd ) mogę od razu dołożyć 2 wojownika
czy po zrobieniu akcji najazdu potworem mogę też dołożyć wojownika ? ( graliśmy że tak )

- czy troll musi mieć miejsce w prowincji czy też może wjechać do takiej gdzie są wszystkie wioski zajęte i skasować wojowników.
- jaki jest ponowny koszt przyzwania np Trolla ? jak go zagrywam z ręki płacę 2 pt szału . a jak np w 2 turze wrócił do mnie z Valhali to ile kosztuje ponowne wyłożenie ? też 2 czy 1 jako zwykły najazd
Posiłki Frigi pozwalają ci dokonać darmowego najazdu wojownikiem po wykonaniu normalnego najazdu (nie ważne czy przywódcą, wojownikiem, potworem czy mistykiem).
Co do trolla:
- Musi mieć miejsce jak każda inna jednostka.
- Za najazd nie płaci się 1 tylko koszt najazdu to siłą przyzywanej jednostki. Czyli jak ulepszysz swoich wojowników by mieli siłę 2 to od tej pory najazd takim wojownikiem będzie kosztował cię 2 szału. W przypadku trolla który wrócił z Valhali jest to koszt 2 pkt.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Rage

Post autor: lazarro »

Pytanie co do działania karty z dodatku "Bogowie Asgardu". Jak konkretnie rozpatrzyć treść karty "Heimdall czujny straznik"? Co ona zmienia w rozstrzygnięciu walki?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Blood Rage

Post autor: Cin »

Treść karty?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Rage

Post autor: lazarro »

Cin pisze: 28 kwie 2019, 21:46Treść karty?
"In Heimdall's province, battle cards are played face-up, one at time, with the pillaging player playing last".

Co ta karta wnosi do rozstrzygnięcia bitwy?
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: donPedro »

lazarro pisze: 28 kwie 2019, 23:44
Cin pisze: 28 kwie 2019, 21:46Treść karty?
"In Heimdall's province, battle cards are played face-up, one at time, with the pillaging player playing last".

Co ta karta wnosi do rozstrzygnięcia bitwy?
Karty zagrywa się odkryte, po kolei, jedna po drugiej, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od gracza siedzącego po lewej stronie od gracza, który robi pillage.
Więc kolejne osoby widzą co zostało zagrane i mogą dostosować swoją kartę do sytuacji. Gracz, który robi pillage zagrywa swoją kartę jako ostatni.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blood Rage

Post autor: lazarro »

Thx. Teraz ma to sens. Inaczej zinterpretowałem treść karty.
Piti95
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Piti95 »

Podczas koszulkowania kart okazało się, ze brakuje 2 kart 3 epoki (są 32 zamiast 34). Podczas pierwszej rozgrywki tego nie zauważyliśmy, choć podejrzane wydało mi się, ze w każdej z dwóch pierwszych zostawały po 2 karty po rozdaniu 4 graczom po 8 kart, a w 3 epoce nie zostały żadne. Miałem to sprawdzić i zapomniałem. Temat wrócił teraz podczas wkładania do koszulek.

Stąd pytanie: czy dysponuje ktoś spisem kart z 3 epoki. Wydaje mi się, że brakuje wyprawy Yggdrasil bo jako jedyna z wypraw występuje w pojedynczej kopii. Chcę napisać do wydawnictwa, ale nie wiem o jakie karty prosić.
EDIT: Odnalazłem spis kart na BGG
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rikonelli »

Czy kiedy wszystkie żetony plądrowania są odwrócone, należy natychmiast skończyć daną epokę?
Grałem partię, gdzie wszystko było już splądrowane, ale miałem wystarczająco szału, żeby najechać fiordy Drakkarem i Wijem Morskim, czy mogłem to zrobić?
Nie widzę żadnego zapisu na ten temat w instrukcji, a znalazłem ten post:
Bary pisze: 07 paź 2016, 09:54
Michał M pisze:2. O ile się orientuję, tura się nie kończy - jeśli choć jeden gracz nadal ma punkty szału, wciąż może wykonywać akcje. Oprócz plądrowania. Chyba, że coś pozwala mu plądrować splądrowane prowincje.
Jeżeli wszystkie żetony są już odwrócone to tura się kończy bez względu na liczbę punktów szału, która pozostała graczom.
Czy ma ktoś oficjalne potwierdzenie?
ODPOWIEDZ