Hostage Negotiator

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Hostage Negotiator

Post autor: lesar »

Pytanko o kartę terroru Hostage Escape Attempt, rzucam kośćmi zagrożenia i rozpatruję wynik i teraz jak tylko jedną rzucam to wszystko jasne ale jak rzucam dwiema kośćmi i na obydwu mam sukces to ratuję dwóch zakładników analogicznie z dwiema porażkami dwóch zakładników ginie? A jak jeden sukces i jedna porażka to jednego ratuję i jeden ginie? Reasumując za każdy wyrzucony wynik wykonuje polecenie z karty terroru? Czy dobrze rozumiem?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Karty terror z dodatków abductor pack. Jak tworzymy decki? Wtasowujemy karty z dodatków do podstawki i wtedy wykładamy 10 kart. Czy bierzemy wszystkie karty terroru z dodatków i do nich dodajemy kilka kart z podstawki, żeby mieć w sumie 10.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Hostage Negotiator

Post autor: Lothrain »

Wersja pierwsza jest poprawna. Dodatkowe karty z abductor packa do podstawki i losujesz 10 kart.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Karta terror:
- Delayed escape - "If any escape demand has already been conceded, the abductor escapes... o co biega?
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Hostage Negotiator

Post autor: AiS »

Dla jakiegoś chwilowego efektu możesz ustąpić (concede) porywaczowi, spełniając jego żądanie dot. ucieczki czyli po spełnieniu warunku/opłaceniu kosztu karty "escape demand" obracasz ją. Karta pozostaje w grze w takim stanie.
Jeżeli na koniec tury dobierzesz wspomnianą przez Ciebie kartę terroru, mając obróconą kartę żadania - porywacz ucieka = porażka.

Jako, że w podstawce i A-P.1 nie ma kart żądań ucieczki, które - obrócone - nie kończą gry porażką na koniec fazy konwersacji to zgadzam się, że brakuje tu sensu.
Podejrzewam, że w którymś dodatku są inne karty żądań ucieczki.
wirusman pisze:Karta terror:
- Delayed escape - "If any escape demand has already been conceded, the abductor escapes... o co biega?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

AiS pisze:Dla jakiegoś chwilowego efektu możesz ustąpić (concede) porywaczowi, spełniając jego żądanie dot. ucieczki czyli po spełnieniu warunku/opłaceniu kosztu karty "escape demand" obracasz ją. Karta pozostaje w grze w takim stanie.
Jeżeli na koniec tury dobierzesz wspomnianą przez Ciebie kartę terroru, mając obróconą kartę żadania - porywacz ucieka = porażka.

Jako, że w podstawce i A-P.1 nie ma kart żądań ucieczki, które - obrócone - nie kończą gry porażką na koniec fazy konwersacji to zgadzam się, że brakuje tu sensu.
Podejrzewam, że w którymś dodatku są inne karty żądań ucieczki.
wirusman pisze:Karta terror:
- Delayed escape - "If any escape demand has already been conceded, the abductor escapes... o co biega?
Która to jest karta? Nie mogę jej znaleźć.
Przejrzałem wszystkie karty "escape demand" i każda kończy się ucieczką porywacza :/ Te z HN, HN:CW i AP1-7.
O coś innego tu musi chodzić.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Znalazłem ta karta występuje w dodatku demand pack 1, dalej na e rozumie co ona daje, jutro musze na spokojnie się zastanowić
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Hostage Negotiator

Post autor: AiS »

Coen pisze: Która to jest karta? Nie mogę jej znaleźć.
Przejrzałem wszystkie karty "escape demand" i każda kończy się ucieczką porywacza :/ Te z HN, HN:CW i AP1-7.
O coś innego tu musi chodzić.
Wydaje mi się, że jest to jakaś karta limitowana z KS.

@wirusman - czy mógłbyś przytoczyć całą treść karty, bo coś tu rzeczywiście się kupy nie trzyma.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

AiS pisze:
Coen pisze: Która to jest karta? Nie mogę jej znaleźć.
Przejrzałem wszystkie karty "escape demand" i każda kończy się ucieczką porywacza :/ Te z HN, HN:CW i AP1-7.
O coś innego tu musi chodzić.
Wydaje mi się, że jest to jakaś karta limitowana z KS.

@wirusman - czy mógłbyś przytoczyć całą treść karty, bo coś tu rzeczywiście się kupy nie trzyma.
No może jej nie mam, chociaż kupowałem cały pakiecik ostatnio na KS.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

To musicie poczekać tydzień jak z wakacji wrócę.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Gromb »

Ok. Ja dzisiaj przelecę dodatki i poszukam tej sentencji. Może coś jednak umknęło :-)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

Znalazłem :)
Istotny jest zapis w drugiej części karty.
"You may ignore the cost AND penalty for conceding any espape demand in the next conversation. If you concede an escape demand, turn it on its' side but leave it in play. Then, shuffle this card in with the remaining Red Terror cards"
Czyli w następnej fazie rozmowy możesz przystać na żądania ucieczki porywacza, nie płacisz kosztu tej karty, nie otrzymujesz kary, więc porywacz nie ucieka na koniec fazy. Ale żeby nie było tak różowo, wtasowujesz kartę "Delayed Escape" do Red Terror cards i wtedy pierwszy zapis ma sens. Bo jak trafisz na tą kartę, to porywacz ucieka - finito :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Aaaaaa
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Hostage Negotiator

Post autor: AiS »

Coen pisze:Znalazłem :)
Istotny jest zapis w drugiej części karty.
"You may ignore the cost AND penalty for conceding any espape demand in the next conversation. If you concede an escape demand, turn it on its' side but leave it in play. Then, shuffle this card in with the remaining Red Terror cards"
Czyli w następnej fazie rozmowy możesz przystać na żądania ucieczki porywacza, nie płacisz kosztu tej karty, nie otrzymujesz kary, więc porywacz nie ucieka na koniec fazy. Ale żeby nie było tak różowo, wtasowujesz kartę "Delayed Escape" do Red Terror cards i wtedy pierwszy zapis ma sens. Bo jak trafisz na tą kartę, to porywacz ucieka - finito :)
No i mamy... pomroczność jasną.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

W ostatniej turze gry, podczas złotej karty terroru. Mogę kupić karty podczas fazy konwersacji. To znaczy że wszystkie karty z kosztem 0, wracają na rękę?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

wirusman pisze:W ostatniej turze gry, podczas złotej karty terroru. Mogę kupić karty podczas fazy konwersacji. To znaczy że wszystkie karty z kosztem 0, wracają na rękę?
Tak, zerówki możesz też "kupić", no chyba że karta Pivotu mówi co inaczej ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: lesar »

Rozumiem że w fazie konwersacji po Golden Terror mogę kupować i wydawać karty konwersacji w dowolnej kolejności np. Zagrać z ręki, zdobyć punkty, wydać punkty na zakup, znowu zagrać, potem kolejne kupić etc.? Za każde zdobyte punkty z sukcesu mogę zaraz kupić kartę.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

lesar pisze:Rozumiem że w fazie konwersacji po Golden Terror mogę kupować i wydawać karty konwersacji w dowolnej kolejności np. Zagrać z ręki, zdobyć punkty, wydać punkty na zakup, znowu zagrać, potem kolejne kupić etc.? Za każde zdobyte punkty z sukcesu mogę zaraz kupić kartę.
Tak, dokładnie tak. Pełna dowolność :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Abductor - Renesha Sharp z dodatku crime wave:

|Specjalna akcjaHOOK, LINE AND,]...
Rozumie że Przed każdą turą Conversation pHase, rzucam kościami. I co się dzieje jak nie mam sukcesu to threat level idzie o jeden poziom do góry? I dlaczego jest napisane żeby rzucać 3 lub więcej kośćmi?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lubel »

Jak rozumieć tą kartę :
Obrazek

1. rzucam tylko jedną kością i rozpatruję wynik ?
2. mój poziom jest taki, że mogę rzucać 2 kostkami, rzucam obiema i rozpatruje każdą? w sensie jeśli 2 sukcesy to ratuję 2 osoby, jeśli 1 sukces 1 porażka to 1 ratuje i 1 zabity itd ?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Lothrain »

Lubel pisze:Jak rozumieć tą kartę :
Obrazek

1. rzucam tylko jedną kością i rozpatruję wynik ?
2. mój poziom jest taki, że mogę rzucać 2 kostkami, rzucam obiema i rozpatruje każdą? w sensie jeśli 2 sukcesy to ratuję 2 osoby, jeśli 1 sukces 1 porażka to 1 ratuje i 1 zabity itd ?
Zdjęcia nie widać, ale wydaje mi się, że wiem, o którą kartę terroru pytasz. Rzucasz jedną kością i rozpatrujesz wynik. Rzucasz tyloma kośćmi, ile przysługuje Ci z aktualnego Threat level. Po prostu.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 09:07 przez Lothrain, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

Ja zdjęcie widzę i potwierdzam to co napisał Lothrain :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

Dodatek 7. Nowe karty rivel.
co oznacza napis na czerwonym tle?
"Whenever you resolve a ...."
Mam zagrać taką kartę w tym momęcie jak wyjdzie mi karta z decku Terror pod tydułem "You think that will....."?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: wirusman »

wirusman pisze:Abductor - Renesha Sharp z dodatku crime wave:

|Specjalna akcjaHOOK, LINE AND,]...
Rozumie że Przed każdą turą Conversation pHase, rzucam kościami. I co się dzieje jak nie mam sukcesu to threat level idzie o jeden poziom do góry? I dlaczego jest napisane żeby rzucać 3 lub więcej kośćmi?
Podbijam
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Hostage Negotiator

Post autor: Coen »

wirusman pisze:Dodatek 7. Nowe karty rivel.
co oznacza napis na czerwonym tle?
"Whenever you resolve a ...."
Mam zagrać taką kartę w tym momęcie jak wyjdzie mi karta z decku Terror pod tydułem "You think that will....."?
Jak wyciągniesz kartę "You think that will work on me?" z Terror decku, to robisz to co na niej jest napisane, czyli:
1. losujesz 1 kartę Rival
2. ciągniesz następną kartę z Terror decku
Jeśli jako Rival card pociągniesz kartę "Whenever you resolve a..." to za każdym razem jak będziesz korzystał z określonej karty podczas fazy konwersacji będziesz zmuszony wykonać "Rivalry roll".
wirusman pisze:Abductor - Renesha Sharp z dodatku crime wave:
|Specjalna akcjaHOOK, LINE AND,]...
Rozumie że Przed każdą turą Conversation pHase, rzucam kościami. I co się dzieje jak nie mam sukcesu to threat level idzie o jeden poziom do góry? I dlaczego jest napisane żeby rzucać 3 lub więcej kośćmi?
Też z początku nie kapowałem o co chodzi. Doczytałem opis jakiejś sesji gry na bgg i to wygląda tak. W każdej fazie konwersacji podnosisz Treat Level o 1, kiedy po raz pierwszy w tej fazie rzucasz trzema lub więcej kośćmi. Jeśli będziesz rzucał tylko dwoma lub jedną, to Treat level nie idzie do góry. Przykład pierwszej fazy konwersjacji, zagrywasz kartę "Keep cool" i wyrzucasz 1 sukces, umiejętność Reneshy powoduje podniesienie poziomu Treat o 1, ale sukces na karcie obniża Ci ją ponownie do 1. Do końca tej fazy będziesz rzucał 3 kośćmi, oczywiście jeśli nie spowodujesz ponownego podniesienia Treat level efektem jakiejś karty :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ