Stawka większa niż życie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
pikor
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:11

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: pikor »

Jeszcze raz dzięki za ekspresową odpowiedź. Co do tych sektorów, to rzeczywiście źle przeczytałem instrukcję scenariusza.
pikor
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:11

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: pikor »

Kolejna porcja pytań bo im dalej w las tym więcej drzew
1. czy karty ściśle tajne należy traktować tak jak przedmioty tz. można je przekazywać pomiędzy agentami tej samej siatki oraz przepadają jak agent który je posiada zostaje aresztowany?
2. co oznacza przedmiot "przepustka" - opis "jeśli przebywasz w lokacji posterunek usuń swojego agenta z gry", to znaczy, że sam mam unicestwić swojego agenta, i grać na swoją niekorzyść?
2. co z przedmiotem dolary w mojej grze są tylko kafelki po 1000 dolarów, to znaczy, że jak chce przekupić agenta o randze 9 to mam zebrać trzy takie przedmioty i wykorzystać wszystkie trzy na raz, czy jest jakiś błąd w druku i powinny być o różnych nominałach?
3. co z żetonami kontroli dokumentów, w mojej grze wszystkie mają współczynnik -1, a z instrukcji wynika, że powinny być różne również z współczynnikami -2 i -3?
4.jak kilku agentów jest aresztowanych i dokonam porwania dla wymiany to na którego aresztanta wymieniam, kto decyduje?
5. czy w scenariuszu "On nic nie powie" georg jest przesłuchiwany tylko raz na koniec każdego etapu, czy też są możliwe częstsze przesłuchania, jak niemiecki agent znajdzie się w lokacji areszt i zainicjuje przesłuchanie (rozmowę)?
6.czy znacznik tu byłem w lokacji zabrania tylko przeszukania lokacji, czy w ogóle do niej wstępu np. w lokacji jest wrogi agent na lokacji znacznik niebieski a ja wchodzę do lokacji niebieskim agentem i wykonuję akcję rozmowy, czy mogę? c.d.n :wink:
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

pikor pisze:Kolejna porcja pytań bo im dalej w las tym więcej drzew
1. czy karty ściśle tajne należy traktować tak jak przedmioty tz. można je przekazywać pomiędzy agentami tej samej siatki oraz przepadają jak agent który je posiada zostaje aresztowany?
2. co oznacza przedmiot "przepustka" - opis "jeśli przebywasz w lokacji posterunek usuń swojego agenta z gry", to znaczy, że sam mam unicestwić swojego agenta, i grać na swoją niekorzyść?
2. co z przedmiotem dolary w mojej grze są tylko kafelki po 1000 dolarów, to znaczy, że jak chce przekupić agenta o randze 9 to mam zebrać trzy takie przedmioty i wykorzystać wszystkie trzy na raz, czy jest jakiś błąd w druku i powinny być o różnych nominałach?
3. co z żetonami kontroli dokumentów, w mojej grze wszystkie mają współczynnik -1, a z instrukcji wynika, że powinny być różne również z współczynnikami -2 i -3?
4.jak kilku agentów jest aresztowanych i dokonam porwania dla wymiany to na którego aresztanta wymieniam, kto decyduje?
5. czy w scenariuszu "On nic nie powie" georg jest przesłuchiwany tylko raz na koniec każdego etapu, czy też są możliwe częstsze przesłuchania, jak niemiecki agent znajdzie się w lokacji areszt i zainicjuje przesłuchanie (rozmowę)?
6.czy znacznik tu byłem w lokacji zabrania tylko przeszukania lokacji, czy w ogóle do niej wstępu np. w lokacji jest wrogi agent na lokacji znacznik niebieski a ja wchodzę do lokacji niebieskim agentem i wykonuję akcję rozmowy, czy mogę? c.d.n :wink:

....
1. NIe jest to przedmiot.. to bardziej wiedza o planach itp. nie można ich ukraść, nie tracimy ich w areszcie
2. pozornie.. wyobraź sobie sytuację, masz obciążonego dowodami agenta np. 10 i jest to końcówka gry. Lepiej go wyeliminować (wysłać gdzieś na przepustkę) ... niż dać wykorzsytać tą sytuację przeciwnikowi!
3. dosyłamy naklejki na żetony kontroli (wystarczy podać adres na pv)
4. Ty decydujesz, tzn Polak!
5. NIe ma rozmów z więźniem.. jest tylko jedno przesłuchanie na etap
6. blokuje tylko możliwość przeszukania.
pikor
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:11

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: pikor »

a, co z tymi dolarami?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

napisana jest wymagana kwota a nie że pojedynczy przedmiot.. zatem aby zebrać 3000 można to zrobić 3x1000 lub 1X2000 + 1x1000 :)
MrGrimmy
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2015, 18:10

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: MrGrimmy »

robertos pisze: 2. pozornie.. wyobraź sobie sytuację, masz obciążonego dowodami agenta np. 10 i jest to końcówka gry. Lepiej go wyeliminować (wysłać gdzieś na przepustkę) ... niż dać wykorzsytać tą sytuację przeciwnikowi!
Czy w takiej sytuacji mogę dalej zbierać dowody na danego agenta aby dostać punkty zwycięstwa za dowody powyżej 10? Czy też zebrane na niego dowody wtedy przepadają i stają się bezużyteczne?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

Oczywiście przepadają... Jeśli dany agent, na którego zbieraliśmy dowody, zginie, wyjedzie z miasta (kolej, lub przepustka)... Dowody przepadają.
:)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Andy »

robertos pisze: 1. fakt, tu wkradl się błąd.
Przyjęliśmy że aresztowania to akcja kosztem 1PA
Czyli akcja Porwanie dla wymiany również kosztuje 1 PA?

Pytania dodatkowe: czy broń użyta przez polskiego agenta do porwania też się "zużywa"? Bo w zasadzie w czasie porwania służy ona do terroryzowania, nie do strzelania. ;)
I czy terroryzować porywanego można też "bronią" granat lub dynamit?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

hmmm myślę że na wszystkie pytania odpowiedziałeś :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Andy »

Cóż, przyznaję się, że jeszcze przed zadaniem pytań skłaniałem się do odpowiedzi:
:arrow: 1PA za porwanie,
:arrow: pistolet, karabin i sztylet nie zużywają się przy porwaniu

Ale wolałbym poznać oficjalne stanowisko Autora w kwestii próby zastraszania kandydata na porwanego nieco ekstrawagancką groźbą odpalenia granatu czy dynamitu . :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

W świetle ostatnich wydarzeń.. szantaż materiałami wybuchowymi też ma swoje uzasadnienie.. ale w grze przyjmijmy że nie można ich tak wykorzystać.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Andy »

Dzięki - też jestem za tym.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: Błysk »

Ja mam pytanie do zamachu.
Skoro zamachowca i broniący się wykonują akcje jednocześnie, to możliwe jest, że zabiją się nawzajem. Dobrze to interpretuję?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

oczywiście...
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

Ok teraz kolej na moje pytanie, jak to jest z Bronią, która pozwala atakować z dystansu, np. Karabin pozwala zaatakować z odległości 2-óch pół, czy w związku z tym osoba broniąca się, która też ma broń nie ma możliwości "oddania" ? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której strzelam do agenta polskiego z odległości 2 ulic z karabinu a ten postrzelony biegnie do mnie z bagnetem, żeby oddać, lub w wyniku nieudanego zamachu gracz niemiecki nie otrzymuje dowodów na strzelającego Polaka, bo nie mógł dojrzeć kto strzela?
Jeżeli tak nie jest to jaka jest korzyść z atakowania z odległości 2-óch pól? Możliwość ominięcia żetonu zagrożenia?

I kolejne pytanie, po nieudanym aresztowaniu polski agent chowa się w lokacji, ale czy zaznacza się tego agenta oraz oficera SS, który próbował aresztować jakby ze sobą rozmawiali co uniemożliwia kolejną próbę aresztowania w danym etapie?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

kamil018 pisze:Ok teraz kolej na moje pytanie, jak to jest z Bronią, która pozwala atakować z dystansu, np. Karabin pozwala zaatakować z odległości 2-óch pół, czy w związku z tym osoba broniąca się, która też ma broń nie ma możliwości "oddania" ? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której strzelam do agenta polskiego z odległości 2 ulic z karabinu a ten postrzelony biegnie do mnie z bagnetem, żeby oddać, lub w wyniku nieudanego zamachu gracz niemiecki nie otrzymuje dowodów na strzelającego Polaka, bo nie mógł dojrzeć kto strzela?
Jeżeli tak nie jest to jaka jest korzyść z atakowania z odległości 2-óch pól? Możliwość ominięcia żetonu zagrożenia?

I kolejne pytanie, po nieudanym aresztowaniu polski agent chowa się w lokacji, ale czy zaznacza się tego agenta oraz oficera SS, który próbował aresztować jakby ze sobą rozmawiali co uniemożliwia kolejną próbę aresztowania w danym etapie?
1. Karabin pozwala zaatakować z dwóch pól.. aby przeciwnik chciałby się bronić również musiałby posiadać broń umożliwiającą strzał na dwa pola *fakt zabraklo tej informacji w instrukcji. Oczywiści nieudany atak z dwóch pól nie powoduje konsekwnecji w postaci 3 DOWODÓW.. - hmm a co do ominięcia żetonu zagrożenia? to o jaką sytuację chodzi?

2. Oczywiście.. aresztowanie odpowiada limitowi 1 rozmowy na ETAP. zatem ów oficer SS nie będzie mógł już aresztować polskiego agenta w tym ETAPIE.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

1. Polski agent stoi w lokacji niemiecki 2 pola dalej pomiędzy nimi na ulicy polskie zagrożenie bez karabinu niemiecki agent musiałby wejść na pole z zagrożeniem żeby zaatakować z bliska.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

To jasne.. ominie wówczas zagrożenie... :)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

Ok kolejne pytania,
Jak to jest z polskim zagrożeniem HALT, czy Agent Niemiecki ma szanse je usunąć gdy na nie wejdzie, jest to żeton, który może być aktywowany w każdej chwili, kończy się na tym, że żona aktywuje go na sekundę przed tym gdy stawiam tam swojego agenta, patrząc na zasady jest to z nimi zgodne. Czy tak ma być?

Kolejne pytanie dotyczy kart lokacji, czy dobrze zrozumieliśmy, że na początku każdego etapu gracze dopierają karty lokacji do limitu wskazanego w scenariuszu/ zależnie od liczby kafli, czyli jak na koniec etapu 2giego na ręce została mi 1 karta w grze z 5 sektorami, to na początku 3ciego etapu dobieram 2 karty lokacji?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

kamil018 pisze:Ok kolejne pytania,
Jak to jest z polskim zagrożeniem HALT, czy Agent Niemiecki ma szanse je usunąć gdy na nie wejdzie, jest to żeton, który może być aktywowany w każdej chwili, kończy się na tym, że żona aktywuje go na sekundę przed tym gdy stawiam tam swojego agenta, patrząc na zasady jest to z nimi zgodne. Czy tak ma być?

Kolejne pytanie dotyczy kart lokacji, czy dobrze zrozumieliśmy, że na początku każdego etapu gracze dopierają karty lokacji do limitu wskazanego w scenariuszu/ zależnie od liczby kafli, czyli jak na koniec etapu 2giego na ręce została mi 1 karta w grze z 5 sektorami, to na początku 3ciego etapu dobieram 2 karty lokacji?
Na pierwsze pytanie...
Żetony Zagrożenia z wyjątkiem typu WSPARCIE i OBRONA AGENTÓW odpala się tylko wtedy gdy wrogi AGENT będzie na polu z żetonem i wykona jakiekolwiek działanie po za udaną próbą odrzucenia żetonu. Zatem żona może go odpalić dopiero po tym fakcie a nie przed.

Co do drugiego pytania: Tak.. dobierasz tyle kart lokacji ile brakuje Ci do limitu (zatem zazwyczaj nie trzeba ich nadmiernie oszczędzać, słowem wykorzystywać na różne sposoby)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

Aha, już wiem skąd ten błąd, w instrukcji żeton HALT jest nazwany Teren Niebezpieczny.

Dodatkowo w sekcji o kartach lokacji, jest napisane, że gracze dobierają tyle kart ile wynosi limit kart lokacji nie DO limitu(co sugeruje odbieranie 2 3 lub 4 kart co etap niezależnie od liczby kart na ręce), ale wydawało się to zbyt łatwe temu graliśmy tak jak napisałem, widać slusznie.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

Ok, mam nadzieję, że ostatnie pytanie: Jak to jest z Oficerami SS? Patrząc na dokumenty agentów, niemieccy agenci maja tylko 2-óch Oficerów SS, jednak opis akcji Aresztowania mówi, że jest ich 4 (dodatkowo Fritz Kopf i Erik Kopf), jak jest naprawdę? Pytam z okoliczności posiadania przez Polaków misji na rozmowę z Oficerem SS, jednak gdy w mojej siatce jest właśnie Erik Kopf i Fritz Kopf, to patrząc na dokumenty agentów, Polacy nie mają możliwości wykonania tego zadania jak i innych związanych z Oficerami SS, ale patrząc od strony akcji Aresztowania to już są traktowani jako Oficerowie SS i takową akcje przeprowadzić mogą.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: robertos »

Tak, bracia Kopf są także oficerami SS
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: lukwych »

Pytanko o wykonywanie misji na skrajnym przykładzie misji Jacka: Czy można wykonać misję od razu po jej otrzymaniu (Misja Jacka - "Spotkaj się z Klossem w Sektorze bez wrogich agentów")?
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie

Post autor: kamil018 »

Jeśli jest aktywacja Jacka i posiada on misje spotkania z Klossem i w danym sektorze nie ma wrogich agentów, misja jest wykonana.
ODPOWIEDZ