Mistfall - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall

Post autor: ceville »

dariusz pisze:
ceville pisze:Ja mam natomiast pytanie o funkcjonalność Różdżki Skupienia. Jak rozumiem jest tam błąd, karty możemy dołączać do niej z ręki a nie z obszaru bohatera tak? Tylko po co?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to taka sytuacja:
Jak rozumiem odruchy możemy tylko zagrać jako modyfikacja akcji zwykłej lub szybkiej tak? Więc w talii tego bohatera mamy sporo odruchów, np z dobieraniem kart. Żeby je użyć używamy właśnie akcji różdżki i dołączamy sobie te karty z odruchami do niej właśnie, jednocześnie aktywując odruchy tak? to miało by sens. Tylko czy nie lepiej użyć tych odruchów przy jakichś innych akcjach, typu atak? Czegoś chyba nie dostrzegam na ten moment (przyznam, że przez błędy jeszcze nie grałem), prosił bym więc o wskazówki co można zdziałać z tą różdżką.
Odruch z dobieraniem kart zagrywasz niezależnie od innych akcji.
Pod Różdżką możesz przechowywać karty "Arkana", które potem użyjesz do "ładowania" zaklęć. Pozwala to uniknąć sytuacji gdzie aby zagrać jakieś zaklęcie musisz odrzucić inne. Lepiej jest wtedy odrzucić odłożoną kartę spod Różdżki np. odruch z dobieraniem kart. Jedno zaklęcie wymaga aż 5 kart aby je odpalić więc trzeba się wcześniej trochę przygotować.
Czyli podsumowując.

1). Odruchy mogę grać niezależnie od innych akcji, czyli mogę grać je osobno. Do tej pory myślałem, że tylko jako "modyfikator" większej akcji. Myślałem tak dlatego, że gdzieś było coś napisane, że akcje można modyfikować tylko przez jeden odruch czy coś takiego(nie pamiętam dokładnie, do instrukcji jeszcze wrócę po otrzymaniu zestawu naprawczego).

2). Z twojej wypowiedzi rozumiem to tak, a właściwie wciąż nie rozumiem. Po zagraniu jakiejkolwiek karty z ręki powinienem ją odrzucić, ale zamiast tego mogę wykonać akcję różdżki i podłożyć tą kartę pod różdżkę. Albo mogę tak robić tylko z kartami odruchów? Bo już nie wiem sam. Dopóki uważałem, że odruchy są akcjami dodatkowymi przy większych akcjach to było to wszystko logiczne. Gram akcję różdżki by dołożyć kartę, ale od razu odpalam odruch z tej karty i np dociągam kartę. Mogę tak zrobić, bo odruchem "modyfikuję" sobie efekt akcji różdżki.
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Ad.1. Z karty Odruchu powinno wynikać czy jest to modyfikacja innej akcji (np. Jeżeli wykonałeś akcję, która zadała obrażenia fizyczne zamień te obrażenia na magiczne i dodaj +1) lub czy można zagrać sam Odruch (np. Dobierz 2 karty)

Ad.2.
ceville pisze:Po zagraniu jakiejkolwiek karty z ręki powinienem ją odrzucić, ale zamiast tego mogę wykonać akcję różdżki i podłożyć tą kartę pod różdżkę.
Nie, musisz zdecydować czy wykonujesz akcję z karty czy wkładasz ją pod różdżkę. Karta pod różdżką traci wszystkie swoje akcje. Ma jedynie słowo "Arkana".
Różdżka umożliwia odłożenie tych "gorszych" kart zawczasu. Przez "gorsze" rozumiem takie karty, które zazwyczaj odrzuca się w ramach wykonywania innych akcji (dla mnie to są właśnie odruchy typu "Dobierz x kart"). Dzięki temu jak zagrywasz z ręki np. Magic Missile to nie odrzucasz wtedy drugiego Magic Missile z ręki żeby wykonać akcję, a odrzucasz przygotowaną wcześniej kartę spod różdżki.
Granie magiem (Celenthia i Hareag) wymaga odrzucania sporej ilości kart. Karta typu różdżka Celenthii pozwala na lepsze zarządzanie kartami i decydowanie o tym, które karty odrzucamy (a nie odrzucanie tych, które akurat mamy na ręce).
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall

Post autor: ceville »

dariusz pisze:Ad.1. Z karty Odruchu powinno wynikać czy jest to modyfikacja innej akcji (np. Jeżeli wykonałeś akcję, która zadała obrażenia fizyczne zamień te obrażenia na magiczne i dodaj +1) lub czy można zagrać sam Odruch (np. Dobierz 2 karty)

Ad.2.
ceville pisze:Po zagraniu jakiejkolwiek karty z ręki powinienem ją odrzucić, ale zamiast tego mogę wykonać akcję różdżki i podłożyć tą kartę pod różdżkę.
Nie, musisz zdecydować czy wykonujesz akcję z karty czy wkładasz ją pod różdżkę. Karta pod różdżką traci wszystkie swoje akcje. Ma jedynie słowo "Arkana".
Różdżka umożliwia odłożenie tych "gorszych" kart zawczasu. Przez "gorsze" rozumiem takie karty, które zazwyczaj odrzuca się w ramach wykonywania innych akcji (dla mnie to są właśnie odruchy typu "Dobierz x kart"). Dzięki temu jak zagrywasz z ręki np. Magic Missile to nie odrzucasz wtedy drugiego Magic Missile z ręki żeby wykonać akcję, a odrzucasz przygotowaną wcześniej kartę spod różdżki.
Granie magiem (Celenthia i Hareag) wymaga odrzucania sporej ilości kart. Karta typu różdżka Celenthii pozwala na lepsze zarządzanie kartami i decydowanie o tym, które karty odrzucamy (a nie odrzucanie tych, które akurat mamy na ręce).
Czyli ta różdżka jedynie co robi to miejsce na naszej ręce? Bo równie dobrze mogę te słabsze karty trzymać na ręce i odrzucić je w odpowiednim momencie z ręki, zamiast spod różdżki. Jeśli tylko takie ma to działanie to chyba słabo.
Dodatkowo gdzieś na forum widziałem, że limit kart na ręce(8) występuje w grze nie od jej początków, a różdżka jak mniemam od początków. Biorąc pod uwagę więc to co mówisz, jaki sens miała różdżka przed ustanowieniem limitu kart na ręce? Nie widzę żadnego, bo przecież na ręce mogłem sobie odłożyć karty, które potencjalnie chce użyć jako dopałki. A takie rozwiązanie ma nawet większy sens, bo co jeśli nie potrzebuję aż tylu dopałek? Mając je wciąż na ręce mogę je zagrać, mając je pod różdżką już z nich nie skorzystam.

Jeśli wciąż błądzę to wybacz :)
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

@ceville

Tak, robi miejsce na naszej ręce, ale nie zgodzę się, że to słabo.
Zazwyczaj wygląda to tak:
- zaczynasz z 5 kartami na ręce,
- po ataku w swojej rundzie kończysz z 2-3 kartami, po czym dobierasz do 5 (możesz też kupić Zaawansowane wyczyny, ale to przed dobraniem kart, więc za każdą kupioną kartę dobierasz mniej kart)
- w fazie obrony zużywasz 1-2 karty (czyli masz 3-4 na ręce)
- jeżeli zakończyłeś dane spotkanie to możesz znowu dobrać do 5, jeżeli nie, to zaczynasz swoją następną turę z tym co zostało po fazie obrony (3-4) itd.
Jak widać 8 kart na ręce będziesz miał bardzo rzadko (ja miałem raz(!) 7 na ponad 30 gier, ale to było po zakończeniu spotkania, gdzie łupy wziąłem na rękę zamiast zamieniać na żetony). Ta gra potrafi zepsuć każdy plan. Zbyt często odrzuca się tu karty np. przez ataki rozwścieczonych wrogów, karty czasu itp. Mało grałem Celenthią, ale Hareag (moja ulubiona postać) ma podobną kartę i wiem jak trudno jest odłożyć w odpowiednim momencie jakąś kartę. A zagranie Zamieci (wymaga 5 załączników) trzeba planować od początku gry.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mistfall

Post autor: Nidhogg »

Pytanie odnośnie zadania: "Łowcy niewolników" (nr. 423)

W zasadach specjalnych jest że jeśli bohater otrzymuje żeton stanu należy położyć na karcie spotkania żeton oszołomienia. Tylko poco się kładzie na zadaniu ten żeton?
Czy może powinno być że jak bohater otrzymuje żeton stanu dodatkowo otrzymuje żeton oszołomienia ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Nidhogg pisze:Pytanie odnośnie zadania: "Łowcy niewolników" (nr. 423)

W zasadach specjalnych jest że jeśli bohater otrzymuje żeton stanu należy położyć na karcie spotkania żeton oszołomienia. Tylko poco się kładzie na zadaniu ten żeton?
Czy może powinno być że jak bohater otrzymuje żeton stanu dodatkowo otrzymuje żeton oszołomienia ?
Tej karty jeszcze nie posiadam, ale z opisu znalezionego na bgg wynika, że ten dodatkowy żeton należy położyć na bohaterze.

Opis z bgg:
"423 SLAVE HUNTERS (Borderlands)
Set up H+1 Brigands. Whenever a player Buries 2+ cards, the Hero acquires a Dazed Condition (representing, I suppose, chains and whips). Whenever any Condition is added, add an extra Dazed Condition, so I take it that Burying 2+ Cards in effect adds 2 Dazed Conditions This also means that those Assassins with their Venomous attacks become rather dangerous, because they add a Dazed as well as a Venom Condition. Add 1 objective at the end of the Defence Phase for each Hero with no Dazed Conditions. The Encounter ends when there are 2H+1 objectives or no Enemies left. Retreating costs +2 Time."

Link:
http://boardgamegeek.com/thread/1560972 ... 1-overview
Asukaji
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2015, 11:07

Re: Mistfall

Post autor: Asukaji »

A jeszcze mam takie pytanie... (bo w tej grze w sumie to nigdy nic nie wiadomo xD)
Jak gracie kartami, które mówią np. "Wykonaj zwykłą akcję z karty broni. Jeśli to atak fizyczny to dodaj do niego 2". To jakiś tam wymyślony przykład. No i teraz.. wykonuję tą akcję, dodaję ten atak i odrzucam obie karty? I tą akcję z ręki i tą kartę broni?
Graliśmy w ten sposób i wydawało nam się to logiczne, ale teraz to już nic nie wiem :D
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mistfall

Post autor: Nidhogg »

Asukaji pisze:A jeszcze mam takie pytanie... (bo w tej grze w sumie to nigdy nic nie wiadomo xD)
Jak gracie kartami, które mówią np. "Wykonaj zwykłą akcję z karty broni. Jeśli to atak fizyczny to dodaj do niego 2". To jakiś tam wymyślony przykład. No i teraz.. wykonuję tą akcję, dodaję ten atak i odrzucam obie karty? I tą akcję z ręki i tą kartę broni?
Graliśmy w ten sposób i wydawało nam się to logiczne, ale teraz to już nic nie wiem :D
O ile na karcie broni na końcu akcji jest by ją odrzucić to wykonujesz tekst karty do końca i odrzucasz kartę broni i kartę z ręki.
Jeśli na karcie broni w akcji nie ma nic o odrzucaniu kładziemy na wierz tali to karta broni zostaje, a odrzucasz tylko kartę z ręki.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Mistfall

Post autor: Wontzki »

Jeżeli ktoś nie widział to bardzo polecam https://boardgamegeek.com/filepage/1300 ... version-20 Mi pomogło rozjaśnić kilka kwestii związanych z grą.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall

Post autor: Trolliszcze »

Pytanie do Dariusza, ale też do innych obcykanych z grą. W FAQ znajduje się taki oto punkt:
Questions: Are Heroes allowed to rest during the Encounter Aftermath if the Encounter card is still in play?
Answer: Yes. The Encounter Aftermath rest is not resolved only if the Location is not Safe and/or there are Enemies on the table.

I tutaj wymiękłem. O ile dobrze rozumiem, do Rezultatu Spotkania w ogóle nie mogłoby dojść, jeśli Karta Spotkania wciąż znajduje się w grze. Jak należy rozumieć powyższe?
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Trolliszcze pisze:Pytanie do Dariusza, ale też do innych obcykanych z grą. W FAQ znajduje się taki oto punkt:
Questions: Are Heroes allowed to rest during the Encounter Aftermath if the Encounter card is still in play?
Answer: Yes. The Encounter Aftermath rest is not resolved only if the Location is not Safe and/or there are Enemies on the table.

I tutaj wymiękłem. O ile dobrze rozumiem, do Rezultatu Spotkania w ogóle nie mogłoby dojść, jeśli Karta Spotkania wciąż znajduje się w grze. Jak należy rozumieć powyższe?
Chodzi tu o rozegranie Encounter Aftermath według Player Aid Card. Według tej karty najpierw odpoczywamy (chyba punkt 4), a dopiero później odrzucamy kartę spotkania (punkt 7).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall

Post autor: Trolliszcze »

Teraz jasne, dziękuję!
Pero Pambarasco
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2016, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistfall

Post autor: Pero Pambarasco »

Karta Kruka Stąpanie w cieniu : Odrzuć 1 kartę Mobilności lub Ukrycia by obniżyć 1/2 skupienia.
Kruk nie ma w talii słowa kluczowego Mobilność. Czy chodzi o Ruch?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall

Post autor: Trolliszcze »

Tak, chodzi o Ruch, ta karta będzie dodrukowana.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall

Post autor: jamers »

Przeglądnąłem sobie wszystkie karty bohaterów i naszły mnie jeszcze takie wątpliwości:

Venda: o co chodzi z tym przenoszeniem kart Tarczy przy akcjach Vendy? Czy ta postać może w ogóle posiadać takie karty? Było to chyba wcześniej na forum poruszane ale nie pamiętam jakiejś jednoznacznej odpowiedzi...

Hareag: karta "Dotyk Mrozu" - na końcu opisu odruchu napisane jest: "(...) zamiast 2 zadaj 3 <obrażenia magiczne(om)>" - ale skąd te odniesienie do dwóch <om>? W pierwszej części opisu jest: "(...) by zadać mu dodatkowe <om>" - czyli mowa tu o jednym <om>.

Kruk: karta "Czmychnięcie" - sekcja Specjalne: "Jeśli wybrałeś Wroga specjalnego, zamiast atakować umieść (...)" - niby ok, tylko że w opisie jedynej akcji na tej karcie nie ma nic o ataku. Zamiast tego wybiera się dowolnego wroga i go odrzuca.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall

Post autor: Trolliszcze »

Dotyk ma mieć 2 OM, będzie dodruk. Czmychniecie to samo. Akcje Vendy - też będzie poprawka, żeby tekst brzmiał przejrzyście. Co do tarcz - owszem, obecnie ich nie ma, ale może mieć w przyszłości, stąd takie brzmienie tekstu (stanowisko autora).

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall

Post autor: jamers »

Fajnie. Dzięki za wyjaśnienia.
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall

Post autor: Trottelreiner »

Kolejne wątpliwości:
1. Zadanie 2 - Plugastwo. W instrukcji lokacja nazywa się "Zbeszczeszczona Świątynia", kafle nazywają się a. "Zbeszczeszczona Kapliczka" i b. "Opuszczona Świątynia" - używamy jak mniemam b. ?
2. Czy karty załączone pod kartę ekwipunku (np. Lodowy Kamień Runiczny), możemy odłączyć i wziąć je z powrotem na rękę, aby "wymienić" ją na np. dwie karty? (przestrzegając oczywiście reguły limitu kart na ręce).
3. Tarczownik karta wyczynu "Doskok" - Zwykła akcja: wykonaj jedną dowolną akcję z karty broni ze swojego <H> itd. "Dowolną" czyli rozumiem, że może to być zwykła akcja?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mistfall

Post autor: Nidhogg »

Trottelreiner pisze:Kolejne wątpliwości:
1. Zadanie 2 - Plugastwo. W instrukcji lokacja nazywa się "Zbeszczeszczona Świątynia", kafle nazywają się a. "Zbeszczeszczona Kapliczka" i b. "Opuszczona Świątynia" - używamy jak mniemam b. ?
2. Czy karty załączone pod kartę ekwipunku (np. Lodowy Kamień Runiczny), możemy odłączyć i wziąć je z powrotem na rękę, aby "wymienić" ją na np. dwie karty? (przestrzegając oczywiście reguły limitu kart na ręce).
3. Tarczownik karta wyczynu "Doskok" - Zwykła akcja: wykonaj jedną dowolną akcję z karty broni ze swojego <H> itd. "Dowolną" czyli rozumiem, że może to być zwykła akcja?
1. Ja akurat użyłem kafla "Zbeszczeszczona Kapliczka" bo "Zbeszczeszczona Świątynia" brak, trzeba poczekać na erratę.
2. Nie można brać kart z obszaru bohatera na rękę, no chyba że jakaś karta wyraźnie by na to pozwoliła (na chwile obecną chyba nie ma takiej karty)
3. Tak może to być również szybka akcja.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall

Post autor: Acaraje »

Powiedzcie mi proszę czy sa jakies ograniczenia w używaniu szybkich akcji z jednej karty? Czy na przyklad: tylko raz z jednej karty, albo po wykorzystaniu innej akcji np. Zwykłej z tej samej karty nie mozna juz uzywac szybkiej akcji?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mistfall

Post autor: Nidhogg »

Acaraje pisze:Powiedzcie mi proszę czy sa jakies ograniczenia w używaniu szybkich akcji z jednej karty? Czy na przyklad: tylko raz z jednej karty, albo po wykorzystaniu innej akcji np. Zwykłej z tej samej karty nie mozna juz uzywac szybkiej akcji?
Jeśli jest zagrywana z ręki to odrzucasz kartę na koniec czyli nie użyjesz więcej niż 1 szybkiej akcji z ręki.
Jak używasz z obszaru bohatera to często na końcu akcji jest tekst by ją odrzucić lub położyć na wierz swojej tali więc siłą rzeczy nie użyjesz tej drugiej akcji. Jeśli takiego tekstu nie ma to hulaj dusza i używaj ile chcesz (tylko pamiętaj o skupieniu).
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall

Post autor: Acaraje »

O to mi chodziło, dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Mistfall

Post autor: Olgierdd »

Niektóre karty posiadają akcję odruchu o zasięgu 1, które pozwalają dobrać 1 kartę.
Czy jeśli nie mam wrogów w moim obszarze bohatera, to czy mogę te karty zagrywać na innych bohaterów (również poza moją turą)?
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Olgierdd pisze:Niektóre karty posiadają akcję odruchu o zasięgu 1, które pozwalają dobrać 1 kartę.
Czy jeśli nie mam wrogów w moim obszarze bohatera, to czy mogę te karty zagrywać na innych bohaterów (również poza moją turą)?
Tak. Odruch możesz zagrać w dowolnym momencie oprócz fazy dobierania kart. Skupienie dodajesz do bohatera zagrywającego kartę.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Mistfall

Post autor: Olgierdd »

Dziękuję za odpowiedź.

Mam kolejne pytanie: Czy tor skupienia resetuje się wyłącznie przy rezultacie spotkania (po jego zakończeniu)?
Na przykład rozpoczynam rundę w bezpiecznej lokacji i nie dobieram karty spotkania. Następnie w fazie bohaterów zagrywam z ręki do mojej strefy bohatera karty ekwipunku, które zwiększają moje skupienie, po czym kończę moją turę i dobieram karty do limitu ręki. To skupienie nie wróci do bazowej wartości, dopóki nie wejdziemy do niebezpiecznej lokacji, rozpatrzymy kolejnego spotkania i w fazie spotkań nie doprowadzimy do jego rezultatu?
ODPOWIEDZ