Dominion - zasady, pytania

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Dominion - zasady, pytania

Post autor: ryba555 »

Właśnie apropo Chancellor jak on dokładnie działa ?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Dominion

Post autor: Filippos »

Dostajesz +2 kasy do jednego zakupu i możesz położyć całą swoją talię na stos kart odrzuconych, co spowoduje ponowne przetasowanie wszystkich kart. Zagrywanie chancellora ma sens szczególnie w sytuacji gdy wiesz że wiekszość twoich najlepszych kart jest już w discardzie a w talii masz śmieci.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: ryba555 »

Aha dzięki tak właśnie myślałem.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: piotrek.t »

Mam Dominiona i kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Do czego służą karty pomocnicze?
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: piotrek.t »

Dzięki!
Jeszcze jedno - 3 graczy, pierwszy zagrywa milicję, trzeci wykłada fosę. Potem drugi z graczy wykłada milicję - czy fosa wyłożona przed chwilą przez trzeciego dalej go chroni?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion

Post autor: janekbossko »

tak chroni go
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: BloodyBaron »

piotrek.t pisze:Dzięki!
Jeszcze jedno - 3 graczy, pierwszy zagrywa milicję, trzeci wykłada fosę. Potem drugi z graczy wykłada milicję - czy fosa wyłożona przed chwilą przez trzeciego dalej go chroni?
dopóki masz ją na ręce - chroni.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dominion

Post autor: Sandman »

BloodyBaron pisze:
piotrek.t pisze:Dzięki!
Jeszcze jedno - 3 graczy, pierwszy zagrywa milicję, trzeci wykłada fosę. Potem drugi z graczy wykłada milicję - czy fosa wyłożona przed chwilą przez trzeciego dalej go chroni?
dopóki masz ją na ręce - chroni.
Doprecyzuję: chroni go, jeśli tego chce (mimo,że już w tej kolejce ją pokazał). Wbrew pozorom zdarzają się sytuacje, że można nie chcieć pokazać fosy: np. atak minionem, w sytuacji, gdy mamy mega lipę na ręce.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

Nie wykładasz fosy - pokazujesz fosę i dalej masz ją w ręce (więc możesz ją pokazać jeszcze raz).
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion

Post autor: Andy »

zephyr pisze:Nie wykładasz fosy - pokazujesz fosę i dalej masz ją w ręce (więc możesz ją pokazać jeszcze raz).
...a w swojej turze możesz ją zagrać. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Hatori
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:37

Re: Dominion

Post autor: Hatori »

Mam kilka pytań:

Czy kartę klątwy mogę "przerabiać" takimi kartami jak Przebudowa ? Czy jednak ja już ją dostanę to zostaje w mojej tali do końca gry ?

Nie za bardzo kumam o co chodzi z kartą Poseł - może mi to ktoś wytłumaczyć ?

Hmmmm trochę mnie olśniło z tym Posłem: rozumiem, że ciągnę pięć kart, jedną mi ktoś odrzuca, pozostałe biorę na rękę ?
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Dominion

Post autor: LostLukas »

@Hatori
1. Tak, możesz przerobić przebudową.
2. Jest tak, jak piszesz. Czyli: odkrywasz pięć kart ze swojej talii i gracz siedzący z lewej/prawej (już nie pamiętam) wybiera, którą z nich odrzucasz, resztę bierzesz na rękę.
Hatori
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:37

Re: Dominion

Post autor: Hatori »

Dziękuję z odpowiedź :) teraz już wszystko jasne.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: herman »

pytanko o karte "Mining Village" - dodaje ona 2 akcje i kabzy. Pytanie dotyczny dodatkowej opcji: mogę uzyć karty a później trasz i dostanę kase - pytanie czy musze to traszowanie wcześniej zadeklarować ? (w czasie jej rzucania)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: B »

Tak jak w przypadku innych kart - musisz najpierw wykonać do końca instrukcje na niej zapisane, a dopiero potem możesz grać inne karty.
Czyli jeśli nie wywalisz jej na śmietnik przed zagraniem kolejnej to nici z pieniędzy.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Jacek_PL »

Nie mam pod ręką instrukcji, ale zdaje mi się że w przypadku "Mining Village" trzeba się zdecydować od razu znaczy +2 akcje + 1 karta i trash +2 kasy lub tylko +2 akcje +1 karta.
ostry66
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2009, 20:07
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ostry66 »

Witam. Mam pytanie, czytalem przed zakupem, czyli jakies dwa tygodnie temu watki dotyczace gry ale nie przypominam sobie abym czytal cos na ten temat. Mianowicie chcialbym zapytac czy istnieje w fazie zakupu mozliwosc "kupienia - wzięcia" karty o wartosci 0 (miedziak lub klatwa)?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Perpetka »

ostry66 pisze:Witam. Mam pytanie, czytalem przed zakupem, czyli jakies dwa tygodnie temu watki dotyczace gry ale nie przypominam sobie abym czytal cos na ten temat. Mianowicie chcialbym zapytac czy istnieje w fazie zakupu mozliwosc "kupienia - wzięcia" karty o wartosci 0 (miedziak lub klatwa)?
Tak, oczywiście. Jest to po prostu zakup o koszcie 0.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: badjimi »

Niby jest to oczywiste, ale wolę się upewnić:
czy po zagraniu Biblioteki, w czasie dociągania nowych kart na rękę można odrzucać tylko karty akcji, czy również karty skarbu lub zwycięstwa?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Grzechu »

badjimi pisze:Niby jest to oczywiste, ale wolę się upewnić:
czy po zagraniu Biblioteki, w czasie dociągania nowych kart na rękę można odrzucać tylko karty akcji, czy również karty skarbu lub zwycięstwa?
Na karcie jest napisane : "w miarę ciągnięcia możesz odkładać na bok dowolne pociągnięte karty akcji". To chyba wyjaśnia kwestię.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: zephyr »

Wystarczy przez sekundę zastanowić się jakim masakratorem byłaby ta karta jakby można było odkładać cokolwiek - dobierz do 7 kart przy czym jak pamiętasz co masz w talii to wybierasz co chcesz dobrać... brr i tak kombo biblioteki + festivale + cellary jest mocne
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dominion - Czarny Rynek

Post autor: pawel1454 »

Rozegraliśmy dzisiaj pierwszą partię Dominiona z dodatkiem Czarny Rynek. Wykonując akcję Czarny Rynek zakupy na czarnym rynku traktowaliśmy jako część wykonywanej akcji, po czym, w miarę posiadanych zasobów pieniężnych, kupowaliśmy karty w fazie zakupów. Po skończonej partii doszedłem do wniosku, że chyba graliśmy błędnie, ponieważ w ten sposób dokonywaliśmy dwóch zakupów w jednej turze, a na karcie Czarny Rynek nie ma opisu +1 zakup.
W związku z powyższym chciałbym zadać pytanie. Czy kupno karty na czarnym rynku:
a) liczy się do akcji Czarny Rynek, po której można kupić kolejną kartę (lub kilka kart) w fazie zakupów,
b) jest traktowane jako faza zakupów, a akcja Czarny Rynek oznacza odkrycie trzech kart z talii czarnego rynku i +2 do zakupów?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dominion - Czarny Rynek

Post autor: Tycjan »

Czarny rynek to jest akcja, która pozwala na zakup ("dodatkowy").
Potem normalnie robisz zakupy.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Dominion - Czarny Rynek

Post autor: pawel1454 »

Dziękuję za odpowiedź. Jednak graliśmy dobrze. :)
Daisho
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2010, 22:35

Dominion

Post autor: Daisho »

Witam
W zeszłym tygodniu kupiłem swoją pierwszą grę karcianą "Dominium" Uważam grę póki co za bardzo dobrą ale mam parę pytań na temat zasad których nie do końca rozumiem. Po pierwsze w jaki sposób zdobywa się lub kupuje miedziaki ponieważ w dolnym rogu tam gdzie powinna być cena karty pisze "0", po drugie - czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jak się zdobywa, otrzymuje klątwę? Bo nie zauważyłem w jakiej sytuacji mogę ją na kogoś dać lub sam się niej nabawić i trzecie pytanie. Załóżmy że mam kartę "milicja" i osoba na którą ją zagrywam ma kartę "fosa", czy mając na ręce drugą kartę "milicja" będzie skuteczna czy ta jedna karta fosy ją też niweluje i ostatnie pytanie, czy w momencie rzucania karty "milicja" dana osoba wyrzuca dwie dowolne karty przez siebie wybrane czy może dwie z góry? bardzo dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ